Nedeľa, 24. január 2021
Meniny má Timotej | zajtra Gejza

Polovica žiadateľov o byt doteraz nezdokladovala príjmy

Zatiaľ vyše 300 zo 640 evidovaných žiadateľov o mestský nájomný byt doteraz nezdokladovalo svoje príjmy za minulý rok. Takýto doklad je pritom základnou podmienkou pre zaradenie žiadateľov do osudia pri žrebovaní týchto bytov.

Vedúca odboru sociálneho, bytového a zdravotníctva MsÚ Prešov Anna Hrustičová

V poradí už tretie verejné žrebovanie nájomných bytov pripravuje Mestský úrad na koniec novembra. Všetci záujemcovia o byt, ak sa chcú v osudí ocitnúť, musia najneskôr do 15. novembra upresniť na sociálnom odbore MsÚ svoje príjmy, zatiaľ tak ale neučinilo vyše 300 žiadateľov. „Pre zaradenie do žrebovania pri bytoch na ulici Majakovského-Sabinovská je kritériom, že príjem celej posudzovanej rodiny musí byť vyšši ako životné minimum plus 2 500 korún, nesmie ale presiahnuť trojnásobok životného minima,“ uviedla vedúca odboru sociálneho, bytového a zdravotníctva Anna Hrustičová s tým, že pri nájomných bytoch na Starej Tehelni od tejto požiadavky upustili. „Tam sa rodine postačuje preukázať príjmom z pracovného pomeru, alebo aktivačného príspevku, dodala A. Hrustičová. Ako ďalej uviedla, ak niekto nastúpil do zamestnania v tomto roku, je potrebné zdokladovať aj takýto príjem.

Na svojich nových nájomcov čaká 46 jedno- a dvojizbových nájomných bytov na Majakovského a Sabinovskej ulici, ktoré budú kolaudované na prelome rokov, ale aj byty, ktoré sa uvoľnia po deložáciách na Starej Tehelni. „V súčasnosti evidujeme 154 žiadateľov, ktorí spĺňajú kritériá na pridelenie bytu, konkrétne na Starej Tehelni ich je 69 a na uliciach Majakovského-Sabinovská ďalších 85,“ spresnila A. Hrustičová. Tí, na ktorých sa usmeje šťastie pri žrebe, budú môcť do 15 dní od vydania súhlasu primátora mesta podpísať trojročnú nájomnú zmluvu, ktorá sa automaticky predlžuje v prípade, ak nájomca riadne platí nájomné. Jeho výšku pritom stanovuje svojim rozhodnutím Mestské zastupiteľstvo na základe zohľadnenia ceny prenajímaného bytu.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov otvorí 44 odberných miest na testovanie na COVID-19
AKTUALIZÁCIA 21.1.2021: Mesto Prešov má pripravený registračný systém, pomocou ktorého sa bude možné vopred objednať na antigénové testovanie v dňoch 23.1. a 24.1.2021. Registračný systém bude spustený v piatok 22.1.2021, kedy zverejníme aj postup s presnými inštrukciami ako sa objednať na testovanie.
Mesto Prešov počas víkendu otvorí desiatky odberných miest na antigénové testovanie
Mesto Prešov sa pripravuje na veľké víkendové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré bude súčasťou celoslovenského skríningového testovania. V dňoch 23. a 24.1.2021 bude dostupných niekoľko desiatok odberných miest zriadených mestom, kde sa bude testovať pomocou antigénových testov.
Mesto Prešov hľadá zdravotníkov do tímov na odberných miestach
AKTUALIZÁCIA 19.1.2021: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť ako zdravotnícki pracovníci, ktorí budú mať veľmi dôležitú úlohu počas víkendového testovania v Prešove v dňoch 23.1. a 24.1.2021.
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov spustilo registračný systém, ktorý pomôže zrýchliť priebeh testovania
Mesto Prešov spúšťa registračný systém na antigénové testovanie, ktoré bude prebiehať v dňoch 23.1. a 24.1.2021 na 44 odberných miestach. Všetci záujemcovia sa môžu zaregistrovať na test vopred pomocou aplikácie TrustOne. Táto aplikácia umožňuje iba registráciu, nie rezerváciu konkrétneho termínu s časom.
Priebeh testovania v meste Prešov 23.1.2021
AKTUALIZÁCIA: Na odberných miestach zriadených mestom Prešov bolo 23.1.2021 v čase od 8:00 do 20:00 otestovaných 16 230 osôb, pričom 78 z nich malo test s pozitívnym výsledkom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.