Utorok, 12. november 2019
Meniny má Svätopluk | zajtra Stanislav

Polovica žiadateľov o byt doteraz nezdokladovala príjmy

Zatiaľ vyše 300 zo 640 evidovaných žiadateľov o mestský nájomný byt doteraz nezdokladovalo svoje príjmy za minulý rok. Takýto doklad je pritom základnou podmienkou pre zaradenie žiadateľov do osudia pri žrebovaní týchto bytov.

Vedúca odboru sociálneho, bytového a zdravotníctva MsÚ Prešov Anna Hrustičová

V poradí už tretie verejné žrebovanie nájomných bytov pripravuje Mestský úrad na koniec novembra. Všetci záujemcovia o byt, ak sa chcú v osudí ocitnúť, musia najneskôr do 15. novembra upresniť na sociálnom odbore MsÚ svoje príjmy, zatiaľ tak ale neučinilo vyše 300 žiadateľov. „Pre zaradenie do žrebovania pri bytoch na ulici Majakovského-Sabinovská je kritériom, že príjem celej posudzovanej rodiny musí byť vyšši ako životné minimum plus 2 500 korún, nesmie ale presiahnuť trojnásobok životného minima,“ uviedla vedúca odboru sociálneho, bytového a zdravotníctva Anna Hrustičová s tým, že pri nájomných bytoch na Starej Tehelni od tejto požiadavky upustili. „Tam sa rodine postačuje preukázať príjmom z pracovného pomeru, alebo aktivačného príspevku, dodala A. Hrustičová. Ako ďalej uviedla, ak niekto nastúpil do zamestnania v tomto roku, je potrebné zdokladovať aj takýto príjem.

Na svojich nových nájomcov čaká 46 jedno- a dvojizbových nájomných bytov na Majakovského a Sabinovskej ulici, ktoré budú kolaudované na prelome rokov, ale aj byty, ktoré sa uvoľnia po deložáciách na Starej Tehelni. „V súčasnosti evidujeme 154 žiadateľov, ktorí spĺňajú kritériá na pridelenie bytu, konkrétne na Starej Tehelni ich je 69 a na uliciach Majakovského-Sabinovská ďalších 85,“ spresnila A. Hrustičová. Tí, na ktorých sa usmeje šťastie pri žrebe, budú môcť do 15 dní od vydania súhlasu primátora mesta podpísať trojročnú nájomnú zmluvu, ktorá sa automaticky predlžuje v prípade, ak nájomca riadne platí nájomné. Jeho výšku pritom stanovuje svojim rozhodnutím Mestské zastupiteľstvo na základe zohľadnenia ceny prenajímaného bytu.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
30 rokov slobody
Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.