Piatok, 05. jún 2020
Meniny má Laura | zajtra Norbert

Polovica žiadateľov o byt doteraz nezdokladovala príjmy

Zatiaľ vyše 300 zo 640 evidovaných žiadateľov o mestský nájomný byt doteraz nezdokladovalo svoje príjmy za minulý rok. Takýto doklad je pritom základnou podmienkou pre zaradenie žiadateľov do osudia pri žrebovaní týchto bytov.

Vedúca odboru sociálneho, bytového a zdravotníctva MsÚ Prešov Anna Hrustičová

V poradí už tretie verejné žrebovanie nájomných bytov pripravuje Mestský úrad na koniec novembra. Všetci záujemcovia o byt, ak sa chcú v osudí ocitnúť, musia najneskôr do 15. novembra upresniť na sociálnom odbore MsÚ svoje príjmy, zatiaľ tak ale neučinilo vyše 300 žiadateľov. „Pre zaradenie do žrebovania pri bytoch na ulici Majakovského-Sabinovská je kritériom, že príjem celej posudzovanej rodiny musí byť vyšši ako životné minimum plus 2 500 korún, nesmie ale presiahnuť trojnásobok životného minima,“ uviedla vedúca odboru sociálneho, bytového a zdravotníctva Anna Hrustičová s tým, že pri nájomných bytoch na Starej Tehelni od tejto požiadavky upustili. „Tam sa rodine postačuje preukázať príjmom z pracovného pomeru, alebo aktivačného príspevku, dodala A. Hrustičová. Ako ďalej uviedla, ak niekto nastúpil do zamestnania v tomto roku, je potrebné zdokladovať aj takýto príjem.

Na svojich nových nájomcov čaká 46 jedno- a dvojizbových nájomných bytov na Majakovského a Sabinovskej ulici, ktoré budú kolaudované na prelome rokov, ale aj byty, ktoré sa uvoľnia po deložáciách na Starej Tehelni. „V súčasnosti evidujeme 154 žiadateľov, ktorí spĺňajú kritériá na pridelenie bytu, konkrétne na Starej Tehelni ich je 69 a na uliciach Majakovského-Sabinovská ďalších 85,“ spresnila A. Hrustičová. Tí, na ktorých sa usmeje šťastie pri žrebe, budú môcť do 15 dní od vydania súhlasu primátora mesta podpísať trojročnú nájomnú zmluvu, ktorá sa automaticky predlžuje v prípade, ak nájomca riadne platí nájomné. Jeho výšku pritom stanovuje svojim rozhodnutím Mestské zastupiteľstvo na základe zohľadnenia ceny prenajímaného bytu.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Zberné dvory budú otvorené aj v sobotu
Mesto Prešov pokračuje v uvoľňovaní opatrení súvisiacich so šírením ochorenia COVID-19. Zberné dvory budú po novom otvorené aj v sobotu. Rozšírené otváracie hodiny sú platné od 9.5.2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.