Utorok, 26. január 2021
Meniny má Tamara | zajtra Bohuš

Kopčák chce zastaviť úpadok Prešova

S cieľom zastaviť úpadok tretieho najväčšieho mesta Slovenska sa rozhodol na post primátora Prešova kandidovať Juraj Kopčák. Ako uviedol na stretnutí s novinármi, v rámci svojej kampane nechce bojovať proti niekomu, ale za mesto Prešov.

Kandidát na primátora mesta Prešov Juraj Kopčák

Juraj Kopčák je jedným z trojice kandidátov (okrem neho Benč a Benko), ktorý už post primátora mesta zastával. Konkrétne to bolo v dvoch volebných obdobiach od roku 1994 až do roku 2002. O túto pozíciu sa uchádzal aj v doteraz posledných komunálnych voľbách, v nich ale skončil napokon druhý za súčasným primátorom Milanom Benčom. Rozhodnutie kandidovať aj v týchto voľbách sa u Kopčáka zrodilo v priebehu 24 hodín, iba deň pred uzávierkou kandidačných listín. „Pozoroval som, čo sa na scéne deje, aká je ponuka. V nej som ale našiel iba alternatívu pokračovania prepadu mesta, alebo alternatívu ďalšieho experimentu s ľuďmi bez riadiacich skúseností. Chýbala mi ale garancia istoty, že sa mesto bude ďalej rozvíjať. Nehovorím, že som tou najlepšou alternatívou, ale rozhodol som sa svoju alternatívu Prešovčanom ponúknuť,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie bojovať o primátorský post Juraj Kopčák, ktorý v súčasnosti vedie Európske technologické centrum, ktoré založil v roku 2003.

Za súčasné najvážnejšie problémy Prešova pritom Kopčák označil dopravnú situáciu v meste, nedostatok pracovných príležitostí súvisiaci s nedostatkom investorov, ale i nevytváranie možnosti trávenia voľného času. „Na prioritách tohto mesta sa v podstate stotožňujeme všetci protikandidáti,“ skonštatoval J. Kopčák, pričom ale za svoju výhodu považuje, že na rozdiel od svojich súperov už dokázal, že problémy mesta riešiť vie. Kým ale do volieb v rokoch 1994 a 1998 išiel so straníckou podporou KDH, neskôr i SDKÚ-DS, v súčasnosti sa o priazeň voličov uchádza ako nezávislý kandidát. „Napriek tomu svoj hodnotový systém som nezmenil, v tom som čitateľný. Neprestal som byť kresťanom, ani pravicovo orientovaným politikom,“ uviedol s tým, že napriek tomu nevidí problém ani v spolupráci so súčasnou vládou Róberta Fica. „Podobne som na tom bol aj počas svojho prvého volebného obdobia za čias Mečiarovej vlády, s ktorou som dokázal komunikovať podobne ako neskôr s vládou Mikuláša Dzurindu,“ dodal J. Kopčák.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov otvorí 44 odberných miest na testovanie na COVID-19
AKTUALIZÁCIA 21.1.2021: Mesto Prešov má pripravený registračný systém, pomocou ktorého sa bude možné vopred objednať na antigénové testovanie v dňoch 23.1. a 24.1.2021. Registračný systém bude spustený v piatok 22.1.2021, kedy zverejníme aj postup s presnými inštrukciami ako sa objednať na testovanie.
Mesto Prešov počas víkendu otvorí desiatky odberných miest na antigénové testovanie
Mesto Prešov sa pripravuje na veľké víkendové testovanie na ochorenie COVID-19, ktoré bude súčasťou celoslovenského skríningového testovania. V dňoch 23. a 24.1.2021 bude dostupných niekoľko desiatok odberných miest zriadených mestom, kde sa bude testovať pomocou antigénových testov.
Mesto Prešov hľadá zdravotníkov do tímov na odberných miestach
AKTUALIZÁCIA 19.1.2021: Mesto Prešov vyjadruje srdečné poďakovanie všetkým, ktorí prejavili veľkú ochotu a záujem pomôcť ako zdravotnícki pracovníci, ktorí budú mať veľmi dôležitú úlohu počas víkendového testovania v Prešove v dňoch 23.1. a 24.1.2021.
Investície v meste Prešov 2020 - 2021
Prinášame Vám prehľad zrealizovaných investícií v meste Prešov v roku 2020 a plán investícií pre rok 2021.
Priebeh testovania v meste Prešov 23.1.2021
AKTUALIZÁCIA: Na odberných miestach zriadených mestom Prešov bolo 23.1.2021 v čase od 8:00 do 20:00 otestovaných 16 230 osôb, pričom 78 z nich malo test s pozitívnym výsledkom.
Novým prednostom MsÚ v Prešove je Ferdinand Exner
Mestský úrad v Prešove má od začiatku roka 2021 nového prednostu. Stal sa ním Ing. Ferdinand Exner.
Mesto Prešov spustilo registračný systém, ktorý pomôže zrýchliť priebeh testovania
Mesto Prešov spúšťa registračný systém na antigénové testovanie, ktoré bude prebiehať v dňoch 23.1. a 24.1.2021 na 44 odberných miestach. Všetci záujemcovia sa môžu zaregistrovať na test vopred pomocou aplikácie TrustOne. Táto aplikácia umožňuje iba registráciu, nie rezerváciu konkrétneho termínu s časom.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.