Utorok, 12. november 2019
Meniny má Svätopluk | zajtra Stanislav

Kopčák chce zastaviť úpadok Prešova

S cieľom zastaviť úpadok tretieho najväčšieho mesta Slovenska sa rozhodol na post primátora Prešova kandidovať Juraj Kopčák. Ako uviedol na stretnutí s novinármi, v rámci svojej kampane nechce bojovať proti niekomu, ale za mesto Prešov.

Kandidát na primátora mesta Prešov Juraj Kopčák

Juraj Kopčák je jedným z trojice kandidátov (okrem neho Benč a Benko), ktorý už post primátora mesta zastával. Konkrétne to bolo v dvoch volebných obdobiach od roku 1994 až do roku 2002. O túto pozíciu sa uchádzal aj v doteraz posledných komunálnych voľbách, v nich ale skončil napokon druhý za súčasným primátorom Milanom Benčom. Rozhodnutie kandidovať aj v týchto voľbách sa u Kopčáka zrodilo v priebehu 24 hodín, iba deň pred uzávierkou kandidačných listín. „Pozoroval som, čo sa na scéne deje, aká je ponuka. V nej som ale našiel iba alternatívu pokračovania prepadu mesta, alebo alternatívu ďalšieho experimentu s ľuďmi bez riadiacich skúseností. Chýbala mi ale garancia istoty, že sa mesto bude ďalej rozvíjať. Nehovorím, že som tou najlepšou alternatívou, ale rozhodol som sa svoju alternatívu Prešovčanom ponúknuť,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie bojovať o primátorský post Juraj Kopčák, ktorý v súčasnosti vedie Európske technologické centrum, ktoré založil v roku 2003.

Za súčasné najvážnejšie problémy Prešova pritom Kopčák označil dopravnú situáciu v meste, nedostatok pracovných príležitostí súvisiaci s nedostatkom investorov, ale i nevytváranie možnosti trávenia voľného času. „Na prioritách tohto mesta sa v podstate stotožňujeme všetci protikandidáti,“ skonštatoval J. Kopčák, pričom ale za svoju výhodu považuje, že na rozdiel od svojich súperov už dokázal, že problémy mesta riešiť vie. Kým ale do volieb v rokoch 1994 a 1998 išiel so straníckou podporou KDH, neskôr i SDKÚ-DS, v súčasnosti sa o priazeň voličov uchádza ako nezávislý kandidát. „Napriek tomu svoj hodnotový systém som nezmenil, v tom som čitateľný. Neprestal som byť kresťanom, ani pravicovo orientovaným politikom,“ uviedol s tým, že napriek tomu nevidí problém ani v spolupráci so súčasnou vládou Róberta Fica. „Podobne som na tom bol aj počas svojho prvého volebného obdobia za čias Mečiarovej vlády, s ktorou som dokázal komunikovať podobne ako neskôr s vládou Mikuláša Dzurindu,“ dodal J. Kopčák.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
30 rokov slobody
Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.