Sobota, 06. jún 2020
Meniny má Norbert | zajtra Róbert

Kopčák chce zastaviť úpadok Prešova

S cieľom zastaviť úpadok tretieho najväčšieho mesta Slovenska sa rozhodol na post primátora Prešova kandidovať Juraj Kopčák. Ako uviedol na stretnutí s novinármi, v rámci svojej kampane nechce bojovať proti niekomu, ale za mesto Prešov.

Kandidát na primátora mesta Prešov Juraj Kopčák

Juraj Kopčák je jedným z trojice kandidátov (okrem neho Benč a Benko), ktorý už post primátora mesta zastával. Konkrétne to bolo v dvoch volebných obdobiach od roku 1994 až do roku 2002. O túto pozíciu sa uchádzal aj v doteraz posledných komunálnych voľbách, v nich ale skončil napokon druhý za súčasným primátorom Milanom Benčom. Rozhodnutie kandidovať aj v týchto voľbách sa u Kopčáka zrodilo v priebehu 24 hodín, iba deň pred uzávierkou kandidačných listín. „Pozoroval som, čo sa na scéne deje, aká je ponuka. V nej som ale našiel iba alternatívu pokračovania prepadu mesta, alebo alternatívu ďalšieho experimentu s ľuďmi bez riadiacich skúseností. Chýbala mi ale garancia istoty, že sa mesto bude ďalej rozvíjať. Nehovorím, že som tou najlepšou alternatívou, ale rozhodol som sa svoju alternatívu Prešovčanom ponúknuť,“ zdôvodnil svoje rozhodnutie bojovať o primátorský post Juraj Kopčák, ktorý v súčasnosti vedie Európske technologické centrum, ktoré založil v roku 2003.

Za súčasné najvážnejšie problémy Prešova pritom Kopčák označil dopravnú situáciu v meste, nedostatok pracovných príležitostí súvisiaci s nedostatkom investorov, ale i nevytváranie možnosti trávenia voľného času. „Na prioritách tohto mesta sa v podstate stotožňujeme všetci protikandidáti,“ skonštatoval J. Kopčák, pričom ale za svoju výhodu považuje, že na rozdiel od svojich súperov už dokázal, že problémy mesta riešiť vie. Kým ale do volieb v rokoch 1994 a 1998 išiel so straníckou podporou KDH, neskôr i SDKÚ-DS, v súčasnosti sa o priazeň voličov uchádza ako nezávislý kandidát. „Napriek tomu svoj hodnotový systém som nezmenil, v tom som čitateľný. Neprestal som byť kresťanom, ani pravicovo orientovaným politikom,“ uviedol s tým, že napriek tomu nevidí problém ani v spolupráci so súčasnou vládou Róberta Fica. „Podobne som na tom bol aj počas svojho prvého volebného obdobia za čias Mečiarovej vlády, s ktorou som dokázal komunikovať podobne ako neskôr s vládou Mikuláša Dzurindu,“ dodal J. Kopčák.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Potulky po východe: Kam sa vydať v lete?
Koronavírus zmenil cestovateľské plány nejednému z nás. Letné dovolenky sa presunuli alebo zrušili a cestovanie do zahraničia je pre mnohých stále nedostupné. Aj keď sa tento rok k moru nedostanete, nezúfajte. Skvelú dovolenku si môžete užiť aj doma. Tu je pár našich tipov na zaujímavé miesta u nás na východe.
Na stretnutí primátorov s ministrom dopravy sa hovorilo aj o investíciách v Prešove
V utorok 19.5.2020 sa na Ministerstve dopravy a výstavby SR stretli so šéfom rezortu zástupcovia všetkých krajských miest z K8. Hlavnými témami boli investície v rámci cestnej a železničnej infraštruktúry a taktiež výstavba nájomných bytov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.