Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Reklamné plochy pre kandidátov sú pripravené

V súvislosti s komunálnymi voľbami je mesto povinné vyhradiť na verejných priestranstvách miesta, na ktorých môžu kandidáti počas oficiálnej volebnej kampane umiestňovať svoje volebné materiály.

Vyhradená plocha musí zodpovedať zásadám rovnosti kandidujúcich politických strán, politických hnutí alebo koalícií politických strán alebo politických hnutí a nezávislých kandidátov. V zmysle Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov, ktorým sa vymedzuje miesto na umiestňovanie volebných plagátov a iných nosičov informácií počas volebnej kampane na území mesta Prešov, primátor mesta Prešov podľa aktualizovaného pasportu spracovaného Útvarom hlavného architekta mesta Prešov
<strong>schvaľuje</strong>
pre 12 kandidujúcich politických subjektov a 24 nezávislých kandidátov pre voľby do Mestského zastupiteľstva v Prešove a pre 4 kandidujúce politické subjekty a 5 nezávislých kandidátov pre voľby primátora mesta Prešov, ktoré sa uskutočnia dňa 2. decembra 2006, miesto na umiestňovanie plagátov a iných nosičov informácií na 12-tich mestských informačných stojanoch, ktoré budú umiestnené v čase od 15.11.2006 od 00.00 hod. do 30.11.2006 do 07.00 hod. na Hlavnej ulici v Prešove v pešej zóne, na spojovacej komunikácii ulíc Metodovej a Floriánovej. Každý mestský informačný stojan má obojstranné vylepovacie plochy, pričom jedna strana stojana má 2 rovnaké vylepovacie plochy, t. j. jeden mestský informačný stojan má 4 rovnaké vylepovacie plochy (spolu 45 vylepovacích plôch vyznačených v prílohe).
Rozmery vylepovacej plochy
Všetky vylepovacie plochy na mestských informačných stojanoch majú rovnaký rozmer 80 cm x 95 cm a budú označené poradovými číslami od 1 do 45, umiestnenými v hornom ľavom rohu, pričom plochy od poradového čísla 1 až 9 sú určené pre kandidujúce politické subjekty a nezávislých kandidátov pre voľby primátora mesta Prešov a plochy od poradového čísla 10 až 45 pre kandidujúce politické subjekty a nezávislých kandidátov pre voľby do Mestského zastupiteľstva v Prešove.
Rozdelenie a číslovanie plôch
Rozdelenie jednotlivých vylepovacích plôch pre všetky kandidujúce politické subjekty a nezávislých kandidátov sa uskutoční podľa čl. II ods. 2 vyššie citovaného VZN mesta Prešov tak, že číslo vylepovacej plochy zverejní Mestská volebná komisia v Prešove na základe dohody kandidujúcich subjektov alebo žrebovania.
Umiestňovať volebné plagáty na vyššie vymedzených miestach je možné v čase volebnej kampane, t. j. od 15.11.2006 od 00.00 hod. do 30.11.2006 do 07.00 hod.
Mesto Prešov poskytne bezplatný prenájom určenej plochy na vyššie uvedených mestských informačných stojanoch jednotlivým kandidujúcim politickým subjektom a nezávislým kandidátom počas volebnej kampane. Umiestňovanie predvolebných plagátov na určených plochách si zabezpečuje každý kandidujúci politický subjekt na vlastné náklady alebo prostredníctvom Technických služieb mesta Prešov, a. s., Bajkalská ul. č. 33, Prešov, ktoré túto službu zabezpečia za finančnú úhradu. Zodpovednosť za obsah predvolebných plagátov majú jednotlivé kandidujúce politické subjekty a nezávislí kandidáti.
Michal Kaliňák,
Tlačový tajomník MsÚ

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov opäť otvorilo denné stacionáre
Mesto Prešov od 3. júna opäť otvorilo všetky denné stacionáre. V ďalších týždňoch sa očakáva aj povolenie návštev klientov v zariadeniach sociálnych služieb.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Mesto Prešov sa pripravuje na historický kultúrny reštart a zabojuje o titul EHMK 2026
Mesto Prešov sa bude uchádzať o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a zabojuje o investície v desiatkach miliónov eur.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.