Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Mymamy - pre mamy

Záujmové združenie žien (ZZŽ) Mymamy v Prešove sa venuje osobnostnému rastu žien na materskej dovolenke a nezamestnaným ženám po jej skončení. Ide o znevýhodnenú skupinu žien, ktoré sa po niekoľkých rokoch strávených doma s deťmi vracajú na trh práce.

Združenie organizuje viacero projektov, ktorými sa snaží rozličnými komunikačnými technikami a realizovaním vzdelávacích kurzov im tento návrat do práce uľahčiť. Ako informovala koordinátorka projektov Jana Pitková, v databáze evidujú okolo 600 žien, ktoré sú „pripravené buď okamžite alebo v krátkom čase vrátiť sa na trh práce.“ Združenie ponúka v rámci projektu Krajšia budúcnosť pre ženy vzdelávací kurz animátoriek a cvičiteliek. Ženy po ich skončení sa môžu venovať voľnočasovým aktivitám detských kluboch, v letných táboroch, liečebných domoch alebo cvičeniu so ženami či deťmi. Projekt bol podporený Európskym sociálnym fondom. Ďalší projekt s názvom Mama, dieťa, počítače vstupujú do sveta práce je akreditovaný počítačový kurz „ušitý na mieru“ práve týmto ženám. Partnerom projektu je Regionálne poradenské a informačné centrum v Prešove, ktoré ponúklo okrem svojej metodiky, priestorov a počítačovej miestnosti aj skúsených lektorov. ZZŽ počas priebehu kurzu zabezpečilo aj kvalifikované opatrovateľky detí, takže frekventantky môžu prísť na kurz aj so svojimi deťmi. Ďalším bonusom je, že frekventantky kurzu môžu mimo povinných 108 hodín kurzu prísť do Materského centra Mymamy každý prvý utorok v mesiaci a vyskúšať si za počítačom to, čo sa na hodinách naučili. Projekt je spolufinancovaný Ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií. Podľa vyjadrenia Pitkovej, „ZZŽ chce v kurzoch pokračovať aj naďalej, podľa prieskumu terénu svoju pozornosť v budúcnosti sústredia viac na ženy z vidieka, kde počítačová gramotnosť stagnuje.“ Všetky kurzy obsahujú okrem zvýšenia kvalifikácie žien aj určitú pomoc v oblasti psychickej. Ženy si prehlbujú komunikačné schopnosti, učia sa verbálne presadiť a zvyšujú si tým sebavedomie. Cvičením získavajú fyzickú harmóniu tela. Združenie vytvorilo databázu svojim klientiek a chce sa v budúcnosti koncepčnejšie venovať aj pomoci pri hľadaní zamestnania.
(mm)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov opäť otvorilo denné stacionáre
Mesto Prešov od 3. júna opäť otvorilo všetky denné stacionáre. V ďalších týždňoch sa očakáva aj povolenie návštev klientov v zariadeniach sociálnych služieb.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Mesto Prešov sa pripravuje na historický kultúrny reštart a zabojuje o titul EHMK 2026
Mesto Prešov sa bude uchádzať o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a zabojuje o investície v desiatkach miliónov eur.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.