Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Mymamy - pre mamy

Záujmové združenie žien (ZZŽ) Mymamy v Prešove sa venuje osobnostnému rastu žien na materskej dovolenke a nezamestnaným ženám po jej skončení. Ide o znevýhodnenú skupinu žien, ktoré sa po niekoľkých rokoch strávených doma s deťmi vracajú na trh práce.

Združenie organizuje viacero projektov, ktorými sa snaží rozličnými komunikačnými technikami a realizovaním vzdelávacích kurzov im tento návrat do práce uľahčiť. Ako informovala koordinátorka projektov Jana Pitková, v databáze evidujú okolo 600 žien, ktoré sú „pripravené buď okamžite alebo v krátkom čase vrátiť sa na trh práce.“ Združenie ponúka v rámci projektu Krajšia budúcnosť pre ženy vzdelávací kurz animátoriek a cvičiteliek. Ženy po ich skončení sa môžu venovať voľnočasovým aktivitám detských kluboch, v letných táboroch, liečebných domoch alebo cvičeniu so ženami či deťmi. Projekt bol podporený Európskym sociálnym fondom. Ďalší projekt s názvom Mama, dieťa, počítače vstupujú do sveta práce je akreditovaný počítačový kurz „ušitý na mieru“ práve týmto ženám. Partnerom projektu je Regionálne poradenské a informačné centrum v Prešove, ktoré ponúklo okrem svojej metodiky, priestorov a počítačovej miestnosti aj skúsených lektorov. ZZŽ počas priebehu kurzu zabezpečilo aj kvalifikované opatrovateľky detí, takže frekventantky môžu prísť na kurz aj so svojimi deťmi. Ďalším bonusom je, že frekventantky kurzu môžu mimo povinných 108 hodín kurzu prísť do Materského centra Mymamy každý prvý utorok v mesiaci a vyskúšať si za počítačom to, čo sa na hodinách naučili. Projekt je spolufinancovaný Ministerstvom dopravy, pôšt a telekomunikácií. Podľa vyjadrenia Pitkovej, „ZZŽ chce v kurzoch pokračovať aj naďalej, podľa prieskumu terénu svoju pozornosť v budúcnosti sústredia viac na ženy z vidieka, kde počítačová gramotnosť stagnuje.“ Všetky kurzy obsahujú okrem zvýšenia kvalifikácie žien aj určitú pomoc v oblasti psychickej. Ženy si prehlbujú komunikačné schopnosti, učia sa verbálne presadiť a zvyšujú si tým sebavedomie. Cvičením získavajú fyzickú harmóniu tela. Združenie vytvorilo databázu svojim klientiek a chce sa v budúcnosti koncepčnejšie venovať aj pomoci pri hľadaní zamestnania.
(mm)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.