Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Vicovi a Krajňákovi ml. sa nepozdáva postup súdu, no rozhodnutie kvitujú

Dvojica Fedor Vico a Peter Krajňák ml., ktorým Okresný súd svojim piatkovým rozhodnutím definitívne zahatal možnosť kandidovať na posty poslancov do mestského zastupiteľstva (v prípade Fedora Vica aj na post primátora mesta Prešov), je so svojim definitívnym ortieľom, aj keď s výhradami, uzrozumená.

Obom uchádzačom o kandidátsky post vo voľbách najprv mestská volebná komisia neuznala dostatočný počet podpisov na petičných hárkoch a nepripustila ich k voľbám, so svojim odvolaním potom neuspeli ani na prešovskom Okresnom súde. Známy prešovský karikaturista Vico zobral najväčší podiel viny za vzniknutú situáciu na seba. „Bola v tom aj určitá nedbalosť a ľahkovážnosť, ktorá mi je vlastná,“ uviedol s tým, že všetky podpisy, ktorých mal v prípade kandidatúry na primátora zozbieraných takmer 450 (pri kandidatúre na poslanca o čosi menej), no ako platných mu bolo uznaných iba 395 z nich), boli originálne. „Myslel som si, že to stačí, keďže potrebných bolo iba 400 podpisov,“ dodal, pričom pripustil, že v niektorých prípadoch zrejme skutočne došlo k tomu, že namiesto názvu obce Prešov bola občanmi použitá iba skratka PO, prípadne mená boli nečitateľné, aj keď oficiálne ho o chybách nikto neinformoval. „Mohol som určité veci doplniť, nechcel som ale zasahovať do rukopisu občanov. Nemám pocit horkosti z rozhodnutia volebnej komisie, ani výhrady, či podozrenie voči jej členom. Nejednali zámerne proti mne, držali sa iba zákona, aj keď možno až príliš striktne. Podľa mňa by bolo férovejšie pustiť ma do boja o priazeň voličov, ktorí by mali šancu sa rozhodnúť, či mi dajú, alebo nedajú šancu,“ povedal na margo rozhodnutia volebnej komisie F. Vico.

Ten má spolu s P. Krajňákom ml. ale väčšie výhrady k postupu Okresného súdu v Prešove vo veci ich odvolania sa voči rozhodnutiu mestskej volebnej komisie. Súd mal prijať rozhodnutie do troch dní od odvolania, ktoré obaja neúspešní kandidáti podali v zákonnej lehote, tí ale čakali na odpoveď až 12 kalendárnych dní. „Aj keď formálne to vyzerá všetko v poriadku, lebo v liste, ktorým nás vyzvali na doplnenie údajov bol uvedený dátum v zákonnej lehote. Vidím to ale tak, že tým iba zakrývali jej nedodržanie a svoje pochybenie,“ uviedol P. Krajňák ml. a dodal: „Súd by podľa mňa nemal rozhodovať z papierov, ale ísť na koreň veci, v tomto prípade sa ale vôbec neriešila podstata.“
F. Vicovi sa nepozdávalo ani to, že za súd zaslala list sudkyňa, ktorej jeho spis nebol elektronickou podateľňou pridelený. „Táto sudkyňa mimochodom už rozhodovala v jednom procese, ktorý som prehral,“ dodal F. Vico s tým, že išlo o prípad vlámania sa do jeho ateliéru, v ktorom si nárokoval ušlú mzdu. Oboch prekvapila aj rýchlosť následného rozhodnutia súdu, aj keď oficiálne jeho verdikt ešte nemajú. „My sme dodali potrebné formality vo štvrtok a v piatok ráno už novinári priniesli informácie o tom, že naše odvolanie zamietli,“ dodala dvojica.
(ik)

Fedor Vico (vľavo) a P. Krajňák ml. priznali chyby, ale postup súdu sa im nepozdával
Prešovský karikaturista Fedor Vico
Študent vysokej školy Peter Krajňák ml.
Obaja neúspešní uchádzači o volebný boj spolu pracujú pre rómske deti v klube Karpatia
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.