Štvrtok, 21. november 2019
Meniny má Elvíra | zajtra Cecília

Osadia pamätnú tabuľu obetiam komunizmu

V predvečer osláv nežnej revolúcie, teda vo štvrtok 16. novembra, bude na Hlavnej ulici 72 slávnostne odhalená pamätná tabuľa pripomínajúca revolučné udalosti spred 17 rokov, ktorá je prvou časťou výstavby pamätníka obetiam komunizmu.

Na Hlavnej ulici 72 bude umiestnená pamätná tabuľa obetiam komunizmu

Tou druhou je vybudovanie fontány pripomínajúcej udalosti 17. novembra vo vysokoškolskom areáli. Tá by mala hotová do roku 2009 a na jej realizáciu organizuje od júla Mestský úrad (MsÚ) v Prešove aj verejnú finančnú zbierku. Časť z peňazí je ale určená aj na realizáciu pamätnej tabule, ktorá mala byť podľa pôvodného plánu odhalená už pred rokom. Umiestnená mala byť na Hlavnej ulici 62, kde sa v 89-tom roku konali v Prešove mítingy počas nežnej revolúcie, majiteľ s jej osadením ale nesúhlasil. „Majiteľ nám najprv povolenie dal, no potom si to rozmyslel,“ upresnil primátor Prešova Milan Benč jeden z dôvodov o rok presunutého termínu odhalenia pamätnej dosky. Tým ďalším bola zdĺhavejšia príprava návrhu i samotnej realizácie tabule, ktorá napokon vyšla MsÚ na 150 tisíc korún. Napokon sa našlo aj náhradné miesto, konkrétne na Hlavnej ulici 72, aj keď aj toto riešenie môže byť iba dočasné. „O tento dom beží súdny spor s majiteľmi, ktorí sa oň prihlásili zo zahraničia. Dom na samosprávu prešiel z bývalého okresného národného výboru, no okresný súd nepovažoval dokumentáciu o tom za dostatočnú. Súd sme prehrali, no odvolali sme sa, a tak to teraz rieši Krajský súd,“ informoval nás M. Benč. Je teda možné, že ak mesto súdny spor prehrá, bude musieť pre pamätnú tabuľu hľadať opäť nové miesto.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.