Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Mestská rada rokovala o rozpočte mesta

Budúcoročný rozpočet mestskej samosprávy by sa mal pohybovať na úrovni 1,233 mld. Sk v príjmovej a 1,273 mld. Sk vo výdavkovej časti, pričom 40 miliónový schodok by mal vykryť úver. O jeho definitívnej podobe rozhodnú poslanci Mestského zastupiteľstva na svojom poslednom riadnom zasadnutí 20. novembra.

Rozpočtu mesta na budúci rok sa na svojom poslednom rokovaní venovala aj Mestská rada, ktorá oproti pôvodnému návrhu urobila dve zmeny. Tou prvou bolo zníženie dotácie na ľadovú plochu pre mládežnícke oddiely hokejistov, ktorí dostanú menej o 400 tisíc, skráteniu sa nevyhli ani futbalisti Tatrana, ktorému príspevok zoškrtali o 2 milióny korún. „V oboch prípadoch sme sa rozhodli ostať na úrovni tohto roka a nenavyšovať príspevok o navrhované sumy,“ uviedol poslanec Milan Berdis. Členovia mestskej rady pridali k týmto prostriedkom ešte milión z rezervy a navrhli ich presunutie do rozpočtu Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) ako neinvestičnú dotáciu. „V pôvodnom návrhu požiadavka DPMP vykrytá nebola, ak sme ale nechceli siahať na výšku cestovného alebo meniť rozsah dopravy, museli sme pristúpiť k tejto zmene,“ zdôvodnil rozhodnutie členov rady M. Berdis.

Druhá zmena sa týkala príspevku pre Park kultúry a oddychu, ktorý mal dostať 4,5 milióna korún na realizáciu Záhradného kina. S tým ale nesúhlasil poslanec Juraj Hurný. „Táto suma určená nevychádza zo žiadnej štúdie, ku kinu neexistuje ideový zámer. Keď chceme niečo robiť, treba povedať, čo tam chceme mať, koľko to bude stáť a potom na to vyčleňovať peniaze. V tomto prípade to tak nebolo,“ zdôvodnil svoj návrh, s ktorým sa napokon rada stotožnila, presunúť uvedené finančné prostriedky do rezervy všeobecnej pokladničnej správy J. Hurný, ktorému sa nepozdával ani návrh navýšiť rozpočet o 1,8 milióna korún na platy piatich nových pracovníkov úradu a čiastka 700 tisíc korún na nákup motorového vozidla pre potreby mestských úradníkov. „Z výsledkov auditu na úrade vyšlo, že by sme mohli ušetriť na platoch desiatich ľudí, my ale ideme prijímať ďalších päť. Čo sa týka nákupu auta, nehovorím, že ho úradníci nepotrebujú, ale dá sa kúpiť aj lacnejšie. Neznamená, že keď máme naplnený rozpočet, že máme míňať peniaze na veci, ktoré nie sú efektívne,“ mieni J. Hurný, o ktorého návrhoch ale Mestská rada nerozhodla a zaoberať sa nimi bude až MsZ.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov opäť otvorilo denné stacionáre
Mesto Prešov od 3. júna opäť otvorilo všetky denné stacionáre. V ďalších týždňoch sa očakáva aj povolenie návštev klientov v zariadeniach sociálnych služieb.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Mesto Prešov sa pripravuje na historický kultúrny reštart a zabojuje o titul EHMK 2026
Mesto Prešov sa bude uchádzať o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a zabojuje o investície v desiatkach miliónov eur.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.