Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Mestská rada rokovala o rozpočte mesta

Budúcoročný rozpočet mestskej samosprávy by sa mal pohybovať na úrovni 1,233 mld. Sk v príjmovej a 1,273 mld. Sk vo výdavkovej časti, pričom 40 miliónový schodok by mal vykryť úver. O jeho definitívnej podobe rozhodnú poslanci Mestského zastupiteľstva na svojom poslednom riadnom zasadnutí 20. novembra.

Rozpočtu mesta na budúci rok sa na svojom poslednom rokovaní venovala aj Mestská rada, ktorá oproti pôvodnému návrhu urobila dve zmeny. Tou prvou bolo zníženie dotácie na ľadovú plochu pre mládežnícke oddiely hokejistov, ktorí dostanú menej o 400 tisíc, skráteniu sa nevyhli ani futbalisti Tatrana, ktorému príspevok zoškrtali o 2 milióny korún. „V oboch prípadoch sme sa rozhodli ostať na úrovni tohto roka a nenavyšovať príspevok o navrhované sumy,“ uviedol poslanec Milan Berdis. Členovia mestskej rady pridali k týmto prostriedkom ešte milión z rezervy a navrhli ich presunutie do rozpočtu Dopravného podniku mesta Prešov (DPMP) ako neinvestičnú dotáciu. „V pôvodnom návrhu požiadavka DPMP vykrytá nebola, ak sme ale nechceli siahať na výšku cestovného alebo meniť rozsah dopravy, museli sme pristúpiť k tejto zmene,“ zdôvodnil rozhodnutie členov rady M. Berdis.

Druhá zmena sa týkala príspevku pre Park kultúry a oddychu, ktorý mal dostať 4,5 milióna korún na realizáciu Záhradného kina. S tým ale nesúhlasil poslanec Juraj Hurný. „Táto suma určená nevychádza zo žiadnej štúdie, ku kinu neexistuje ideový zámer. Keď chceme niečo robiť, treba povedať, čo tam chceme mať, koľko to bude stáť a potom na to vyčleňovať peniaze. V tomto prípade to tak nebolo,“ zdôvodnil svoj návrh, s ktorým sa napokon rada stotožnila, presunúť uvedené finančné prostriedky do rezervy všeobecnej pokladničnej správy J. Hurný, ktorému sa nepozdával ani návrh navýšiť rozpočet o 1,8 milióna korún na platy piatich nových pracovníkov úradu a čiastka 700 tisíc korún na nákup motorového vozidla pre potreby mestských úradníkov. „Z výsledkov auditu na úrade vyšlo, že by sme mohli ušetriť na platoch desiatich ľudí, my ale ideme prijímať ďalších päť. Čo sa týka nákupu auta, nehovorím, že ho úradníci nepotrebujú, ale dá sa kúpiť aj lacnejšie. Neznamená, že keď máme naplnený rozpočet, že máme míňať peniaze na veci, ktoré nie sú efektívne,“ mieni J. Hurný, o ktorého návrhoch ale Mestská rada nerozhodla a zaoberať sa nimi bude až MsZ.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.