Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Posledné zastupiteľstvo bude aj o majetkových prevodoch

Na svojom poslednom riadnom zasadnutí pred koncom volebného obdobia sa poslanci Mestského zastupiteľstva v Prešove zídu v pondelok 20. novembra. Okrem iného sa v rámci pripraveného programu budú venovať aj majetkovým prevodom.

S tým, aby tento bod bol zaradený do rokovania ale nesúhlasili poslanci klubu SDKÚ-KDH, ktorý na rokovaní mestskej rady predložili návrh na jeho stiahnutie. „Dali sme návrh, aby sme na najbližšom zastupiteľstve už nič nepredávali ani nekupovali. Je všeobecným zvykom neuskutočňovať na záver volebného obdobia majetkové prevody, aby sme nezakladali ďalšiemu zastupiteľstvu nejaké záväzky, alebo pohľadávky,“ zdôvodnil tento návrh poslanec Juraj Hurný. Inak to ale vidí Milan Berdis (Smer-SD). „Ja si myslím, že sme dostali mandát na štyri roky a že pokiaľ ide o veci prospešné, nemáme sa zbavovať zodpovednosti a alibisticky to presúvať na ďalšie obdobie. Tieto prevody boli na rokovaní mestskej rady niekoľkokrát, nejde teda o mimoriadne materiály,“ oponoval a za pravdu mu hlasovaním dala aj mestská rada, ktorá návrh nezaradiť majetkové prevody do programu zastupiteľstva zamietla.

Poslanci tak budú rozhodovať aj o predaji pozemkov na Solivare pre FC Ozex Solivar, ktorý na nich chce dobudovať existujúci športový stánok. Predávať sa budú aj pozemky na Čapajevovej ulici pre 1. FC Tatran Prešov, na ktorých sa nachádza 6 obytných domov. Tie bude musieť nový vlastník asanovať a zabezpečiť jej terajšim nájomníkom bývanie. Na predaj by mala ísť aj verejná plocha na Námestí legionárov, ktorú chce odkúpiť Hotel Dukla. „Osobne s týmto predajom nesúhlasím. Je to námestie, ku ktorému by si mesto malo nechať vlastnícky vzťah a dohodnúť sa s tým, ktorý ho potrebuje, na dlhodobom prenájme,“ mieni poslanec Juraj Hurný, ktorému oponoval M. Berdis tým, že sa nepredávalo verejné priestranstvo, ale iba podzemná časť, v ktorej sídli parkovisko. „V uznesení je navyše vecné bremeno zachovania verejného priestranstva na tomto pozemku,“ uviedol M. Berdis. „Oni chceli kúpiť parkovisko, to uznávam, ale vraj sa to právne nedá. Tak musia kúpiť aj plochu na vrchu a my kvôli parkovisku predávame celý pozemok. Preto si myslím, že lepším riešením je dlhodobý prenájom, pretože ak to predáme, stratíme dosah na toto územie,“ dodal J. Hurný, ktorý preto bude hľadať podporu aj u ostatných poslancov, aby hlasovali proti takémuto predaju.
(ik)

Predaj pozemkov pri Hoteli Dukla sa niektorým poslancom nepáči
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Mesto Prešov sa pripravuje na historický kultúrny reštart a zabojuje o titul EHMK 2026
Mesto Prešov sa bude uchádzať o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a zabojuje o investície v desiatkach miliónov eur.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.