Piatok, 03. júl 2020
Meniny má Miloslav | zajtra Prokop

Benč za prioritu považuje investorov

Jedným z tých, ktorí sa uchádzajú o primátorský post v nadchádzajúcich komunálnych voľbách je aj úradujúci primátor Milan Benč. Na stretnutí s novinármi hovoril o svojej kandidatúre, ale zároveň hodnotil štyri roky vo funkcii.

Súčasný primátor Milan Benč sa o túto funkciu uchádza opäť

Súčasný primátor za najväčší úspech svojho funkčného obdobia považuje zníženie celkovej zadĺženosti mesta, ktoré v súčasnosti dosahuje 23% bežných príjmov. „Z krajských miest máme najnižší dlh na jedného obyvateľa, pričom náš rozpočet sa za posledné štyri roky zvýšil o 40%,“ uviedol M. Benč, ktorý v rámci svojej kampane chce staviť na to, čo sa mu v meste podarilo dosiahnuť. „Spolieham sa, že Prešovčania ocenia, čo som za štyri roky urobil, že vystupujem transparetne a ako som na začiatku svojho funkčného obdobia sľúbil, otvoril som Mestský úrad verejnosti,“ dodal primátorský kandidát, ktorý chce v rámci svojho volebného programu „Silní pre slabých, mesto pre všetkých“, obsahujúcom 18 bodov, prioritne riešiť otázku pritiahnutia investorov do priemyselného parku IPZ, ale aj vyriešiť dopravnú situáciu kruhovými objazdami najfrekventovanejších križovatiek, či výstavbou Okružnej a Jarkovej cesty cez európske fondy. „Veľké investície je potrebné realizovať takýmto spôsobom, lebo rozvoj mesta si žiada urobiť veľa drobností. Požiadavky mestských častí sa šplhajú k 300 miliónom, my sme ale schopní rozdeliť ročne iba 25 miliónov,“ vysvetlil M. Benč. Za dôležité vo svojom volebnom programe považuje aj dokončenie rozbehnutej separácie odpadu spolu s vybudovaním separačného dvoru v spolupráci s Veľkým Šarišom, ako aj vytvorenie registra obnovenej evidencie pôdy. „Tam, kde niečo robíme, narážame na nevysporiadané veci a niektorí chytráci chcú na účet mesta dobre zarábať. Musíme mať vysporiadané celé mesto, zatiaľ máme 4 katastre, vôbec ale nie je zadaný Solivar a Šváby,“ uviedol M. Benč.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Mesto Prešov sa pripravuje na historický kultúrny reštart a zabojuje o titul EHMK 2026
Mesto Prešov sa bude uchádzať o titul Európske hlavné mesto kultúry 2026 a zabojuje o investície v desiatkach miliónov eur.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.