Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

ZVL Auto má o 30 percent lepšie výsledky

V priemere o 30 percent sú hospodárske výsledky ZVL Auto, spol. s r. o., Prešov, dosiahnuté k 30. septembru t. r. lepšie v porovnaní s rovnakým obdobím roka 1999.

Tržby za predaj vlastných výrobkov činili 300 miliónov Sk (k 30. 9. 1999 - 237 miliónov Sk) a objem výroby predstavoval sumu 271 miliónov Sk (233 miliónov Sk). Spoločnosť, ktorej 100-percentným vlastníkom je od začiatku t. r. spoločnosť ZVL Italia, Miláno a ktorá je výlučne zameraná na produkciu kuželíkových ložísk, je podľa vyjadrenia 18. októbra pre novinárov jej generálneho riaditeľa Miloslava Vysokého v miernej strate. Na konci tohto roku by mala dosiahnuť zisk okolo 5 miliónov Sk.

Príčinu týchto pozitívnych čísiel vidí M. Vysoký nielen v súčasnej konjunktúre vo výrobe áut a traktorov, ale aj v stabilnej finančnej situácii firmy. Vďaka talianskemu vlastníkovi, ktorý bol najprv od roku 1998 menšinovým podielnikom v spoločnosti, má dostatok prevádzkového kapitálu na nákup materiálu a môže kryť vyšší dopyt po ložiskách. M. Vysoký naznačil, že i napriek tomu, mohli by v priemere za mesiac navyše dodávať svoju produkciu v objeme 7-8 miliónov Sk. Z celkového objemu spoločnosť 95 percent vyváža - najmä do Talianska, ale aj do Nemecka, USA, Česka, krajín južnej Ameriky, Poľska a Maďarska.

V minulých dňoch sa podarilo vedeniu spoločnosti uzavrieť cenovo výhodný kontrakt s dodávateľom ložiskovej ocele (v SR sa vôbec nevyrába) z Ruska. Podľa M. Vysokého však plánujú v budúcom roku veľmi opatrne, ale predsa zvýšiť cenu vlastných výrobkov. Budúci rok bude aj začiatkom koncentrácie výroby v spoločnosti. Mala by sa presunúť zo štyroch len do dvoch hál, z ktorých vznikne jeden celok. Taliansky vlastník chce v prvej fáze na tento účel vynaložiť 30 miliónov Sk a na celý trojročný proces s tým spojený okolo 200 miliónov Sk. Doteraz do Prešova investoval už okolo 200 miliónov Sk.

ZVL Auto vo svojej prevádzke v Prešove zamestnáva 530 ľudí. Pred troma rokmi, t. j. pred vstupom talianskeho investora, pracovalo tu 830 ľudí. M. Vysoký informoval, že zámerom investora je dosiahnuť produktivitu 1 milión Sk na 1 pracovníka vo firme.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Fašiangová zábava roztancovala prešovských seniorov
Prešovskí seniori sa stále radi stretávajú a zabávajú. V PKO Čierny orol tentoraz zažili pravú fašiangovú zábavu ako za mladých čias.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.