Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

Bude tzv. väčšia vodárenská spoločnosť

Na vytvorení tzv. väčšej vodárenskej spoločnosti, pokrývajúcej rozhodujúcu časť Prešovského kraja sa 18. októbra v Prešove definitívne dohodli primátori okresných a väčších miest.

Do 31. októbra t. r. majú primátori získať mandát od starostov obcí vo "svojich" regiónov a až po odobrení takejto spoločnosti v obecných a mestkých zastupiteľstvách bude môcť byť založená ako riadna obchodná spoločnosť. Prešiel by na ňu bezplatne majetok existujúcich závodov Východoslovenských vodární a kanalizácií so sídlami v Prešove, Bardejove, Svidníku, Vranove nad Topľou a v Humennom.

Nebolo to prvé stretnutie primátorov miest k zamýšľanému založeniu vodárenskej spoločnosti podľa Koncepcie transformácie majetku š. p. Vodárne a kanalizácie na obce a mestá, vypracovanej ministerstvom pôdohospodárstva. Pôvodne sa uvažovalo, že vznikne jej tzv. menší variant, pokrývajúci len územia okresov Prešov a Sabinov. Primátori Prešova, Sabinova, Veľkého Šariša a Lipian už aj získali súhlas na jej vytvorenie od starostov obcí. Ako po skončení porady, na ktorej boli prítomní predstavitelia samosprávnych orgánov miest Prešov, Bardejov, Humenné, Lipany, Sabinov, Snina, Veľký Šariš a Vranov nad Topľou (ospravedlnili sa zástupcovia miest Medzilaborce, Svidník a Stropkov), informoval primátor Prešova Juraj Kopčák, majú k svojim aktivitám v takejto podobe súhlasnú reakciu z Ministerstva pôdohospodárstva SR.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne
V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.
Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove
V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.
O prevencii užívania drog v spoločnosti je potrebné diskutovať
Nezisková organizácia Trojlístok opäť usporiadala odbornú diskusiu, na ktorej sa hovorilo o tom, že reálne výsledky prevencie užívania psychoaktívnych látok a návykových činností je možné dosiahnuť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.