Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

KÚ Prešov rozporuje vládny návrh rozpočtu

Objem financií na zabezpečenie verejnej autobusovej dopravy, na tovary a služby v školstve, na štátne sociálne dávky a pre neštátne subjekty v sociálnej starostlivosti rozporuje vo vládnom návrhu zákona o štátnom rozpočte na rok 2001 Krajský úrad (KÚ) v Prešove. Vo všetkých týchto položkách žiada vyšší objem peňazí.

Prednosta KÚ Jozef Polačko 16. októbra pred novinármi povedal, že na presadenie týchto požiadaviek využijú už len možnosť lobingu v poslaneckých kluboch Národnej rady SR.

V zákone o štátnom rozpočte na tento rok mal KÚ Prešov vo svojej kapitole stanovené výdavky v sume 7,224 miliardy Sk, po úprave k 30. júnu t. r. sa zvýšila na 7,574 miliardy Sk. Vo vládnom návrhu zákona sa počíta pre túto kapitolu s objemom výdavkov 7,972 miliardy Sk. Podľa J. Polačka zodpovedá realite, i keď by si vedel predstaviť podstatne väčší balík peňazí. Najkritickejšia bude zrejme situácia krytí nákladov na tovary a služby v školstve. Záväzky, ktoré v tejto oblasti KÚ evidoval k 31. augustu t. r. činili 93 miliónov Sk, čo v školských zariadeniach predstavuje reálne ohrozenie ich chodu. V návrhu rozpočtu na rok 2001 sa objem výdavkov na tovary a služby pohybuje na tohoročnej úrovni, čo nemôže podľa J. Polačka odstrániť existujúce napätie v platbách voči dodávateľom.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Tajomstvo dlhovekosti podľa 101-ročnej oslávenkyne
V týchto dňoch oslávila krásne 101. narodeniny Prešovčanka Irena Hajduková. Večne usmiata a dobre naladená oslávenkyňa vás hneď pri podaní ruky nakazí dobrou náladou, úsmevom a obrovskou chuťou do života.
Príďte si po Dobrú radu počas NTM 2020 v Prešove
V dňoch 10. - 16. februára 2020 sa na Slovensku uskutoční Národný týždeň manželstva. Prešovčanom už po šiesty raz ponúkne množstvo aktivít, zliav, ale i odborné poradenstvo pre manželov.
O prevencii užívania drog v spoločnosti je potrebné diskutovať
Nezisková organizácia Trojlístok opäť usporiadala odbornú diskusiu, na ktorej sa hovorilo o tom, že reálne výsledky prevencie užívania psychoaktívnych látok a návykových činností je možné dosiahnuť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.