Streda, 26. február 2020
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

Prešov v boji o investície...

Už niekoľko týždňov sa nahlas hovorí o tom, že medzi vážnych uchádzačov o investície a výstavbu závodu bavorskej automobilky BMW patrí aj mesto Prešov. Podľa najnovších informácií prešovskú ponuku bude garantovať aj slovenská vláda, osobitne jej predseda Mikuláš Dzurinda.

Z dvoch významných rokovaní v Bratislave, na pôde vládnej agentúry Sario, ale i na ministerstve hospodárstva, kde jeho šéf Ľubomír Harach v utorok zvolal koordinačnú poradu, sa vrátil primátor mesta Ing. Juraj Kopčák, ktorý sa osobne aktívne angažuje o to, aby do nášho šarišského regiónu prišli zahraničné investície.

"Už dopoludnia som sa zúčastnil stretnutia na pôde vládnej agentúry pre rozvoj zahraničných investícií Sario, aby sme prerokovali súčasný stav a ďalší postup pokiaľ ide o ponuku Prešova na získanie investície mníchovskej automobilky BMW", povedal prešovský primátor Ing. Juraj Kopčák a pokračoval : "Podrobne sme sa zaoberali podmienkami, ktoré si firma stanovila. Hovoril som o vhodnej lokalite, ktorú šarišská metropola má už pripravenú. Išlo vlastne o akúsi odborno-pracovnú prípravu na už spomínanú popoludňajšiu koordinačnú poradu na rezorte hospodárstva, ktorej cieľom malo byť prijatie spoločného, a rád by som osobitne zdôraznil, koordinovaného postupu slovenskej vlády a mesta Prešov pri získavaní investícií BMW".

Už na budúci utorok sa uskutoční priamo v Mníchove, v sídle firmy BMW, rokovanie predstaviteľov vlády SR so zástupcami automobilky. Na toto pracovné rokovanie odíde delegácia vlády SR, na ktorej odovzdajú predstaviteľom firmy BMW oficiálny list ministra hospodárstva Ľubomíra Haracha, v ktorom budú garancie Slovenska a záujem o investície v danej lokalite.

"Aj keby sme v ťažkom konkurenčnom boji (o spomínanú investíciu BMW sa uchádza až 120 subjektov, a to nielen zo strednej a východnej Európy) nevyšli víťazne, desiatky ďalších zahraničných investorov má záujem o Slovensko, takže súčasné ústretové kroky, veľké garancie a eminentný záujem vládneho kabinetu M. Dzurindu, budú veľkou devízou už do blízkej budúcnosti. Bola by to akási miestenka do ďalších kôl, a tie potom budú určite korunované úspechom", dodal primátor mesta Ing. Juraj Kopčák.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Fašiangová zábava roztancovala prešovských seniorov
Prešovskí seniori sa stále radi stretávajú a zabávajú. V PKO Čierny orol tentoraz zažili pravú fašiangovú zábavu ako za mladých čias.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.