Streda, 26. február 2020
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

Regióny podľa návrhu rozpočtu dostanú málo

To, že návrh štátneho rozpočtu na rok 2001 nepreviedol väčší podiel zdrojov na regióny, považuje podpredseda Demokratickej strany (DS) a poslanec Národnej rady SR za SDK Jozef Kužma za jeho základnú chybu.

Naopak ako 23. októbra v Prešove povedal, páči sa mu, že po prvýkrát je k nemu priložený ministerkou financií strednodobý finančný výhľad na roky 2000 až 2003. Všetky trecie plochy v rámci celého koaličného klubu sa dostanú na pretras počas jeho rokovania v utorok 24. októbra v Bratislave.

Kužma za najvážnejšiu z podmienok, ktoré v sobotu 21. októbra ústredné orgány DS dali, aby jej poslanci podporili vládny návrh rozpočtu na rok 2001, označil vyplatenie dlhopisov Fondu národného majetku. Zároveň pripomenul, že ostatné podmienky sú diktované snahou DS nezvyšovať príjmovú časť u štátnych orgánov. Uznal, že navrhovaný schodok 37,1 miliardy SK je až neprimerane veľký, DS však počítala s prijatím návrhu schodkového rozpočtu. Kritizoval, že v návrhu v porovnaní s tohoročným rozpočtom nie sú na strane verejných výdavkov žiadne zásadné úspory, a tak sa riešenie problému presunulo na stranu rozpočtových príjmov. Na spoločnom koaličnom klube bude kritizovať aj to, že sa navrhuje zvýšenie poplatkov za služby štátu. Ako neprijateľné označil napr. zvýšenie poplatku za výpis z registra trestov o 100 percent. "Uznávam zvýšenie len tzv. rýchlostných poplatkov, ale výpis z registra trestov je úplne niečo iné," dodal.

K riešeniu finančných požiadaviek Krajského úradu v Prešove povedal, že minulý týždeň absolvoval stretnutie s prednostom, ako aj s pracovníkmi odboru financií a bude presadzovať úpravy napr. v presune väčšieho balíka financií na štátne sociálne dávky.

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Fašiangová zábava roztancovala prešovských seniorov
Prešovskí seniori sa stále radi stretávajú a zabávajú. V PKO Čierny orol tentoraz zažili pravú fašiangovú zábavu ako za mladých čias.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.