Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Minister nespokojný s výstavbou

Prešovský primátor nedávno vyslovil nespokojnosť s rýchlosťou prác výstavby nábrežnej komunikácie. Investorom tejto stavby je Slovenská správa ciest Košice a jej dodávateľom sú Inžinierske stavby Košice.

Tempo prác je objektívne pomalé, keďže investor dokonca požiadal o skrátenie finančných prostriedkov na tento rok, keďže ich nedokáže prestavať. Minister dopravy Jozef Macejko uviedol, že môže zaručiť, že tieto prostriedky nepôjdu inde, ale presunú sa na stavbu nábrežnej komunikácie pre ďalší rok, no so situáciou spokojný nie je:

"Môžem vysloviť spokojnosť, že po desiatich rokoch prešla stavba z pozície plánu do realizácie. Spokojný som aj s tým, že Štátny fond cestného hospodárstva na dva roky zabezpečil finančné prostriedky. Nie som však vôbec spokojný s tým, že po tom, čo bola koncom roku 1999 stavba stendrovaná, teda vybral sa dodávateľ, pol roka sa kvôli majetkovo-právnym veciam vôbec nerealizovala. Urgoval som, aby sa realizovať začala, ale s tempom jej realizácie tiež nie som spokojný. Šesťdesiat miliónov, vyčlenených pre tento rok, bude krátených o dvadsať miliónov, čo je zlá vizitka práce, keď sa investorovi nepodarilo potlačiť dodávateľa, aby so stavbou pokračoval tak, ako má. Budem preto žiadať riaditeľa závodu Slovenskej správy ciest, aby urýchlene vypracoval harmonogram, ktorý by zaručil, aby stavba bola ukončená v riadnom termíne, teda na jeseň 2001. Neexistujú totiž žiadne objektívne príčiny, aby tomu tak nemohlo byť!"

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Viki Olejárová na Stromoradí!
Vrámci Slovenskej Krčmy sa viki zastavila v piatok na Stromoradí a PIS si to nenechal ujsť.
FOTO: Chris Ellys v Poetike
Prešovský umelec sa zastavil v Poetike na koncert a PIS bol pri tom!
Kontroly používania eKasy budú pokračovať
Systém eKasa funguje korektne. Od januára 2020 beží v ostrej prevádzke. Napriek viacerým varovaniam kontroly finančnej správy odhalili podnikateľov, ktorí sa ho snažili obísť. O výsledkoch kontrolnej činnosti a celkovom fungovaní systému informovala prezidentka finančnej správy Lenka Wittenbergerová a generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Ladislav Hanniker na spoločnom brífingu.
Štatistický úrad zisťuje údaje o príjmoch slovenských domácností
Štatistický úrad Slovenskej republiky v týchto dňoch zisťuje údaje o príjmoch a životných podmienkach domácností.
Nezabudnite požiadať zamestnávateľa o zúčtovanie dane
Zamestnanec, ktorý mal v roku 2019 zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti, môže najneskôr do 17. februára 2020 písomne požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti. Nebude tak potom musieť sám podať daňové priznanie k dani z príjmov fyzickej osoby typ A v termíne do 31.03.2020, ak jeho zdaniteľné príjmy za rok 2019 presiahli sumu 1 968,68 eur.
Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja si prevzali ocenenia
Trinásť laureátov ankety Najlepší v cestovnom ruchu Prešovského kraja 2019 si prevzalo svoj honor na veľtrhu cestovného ruchu ITF SLOVAKIATOUR 2020 v Bratislave. Ocenenia udeľovali predseda Prešovského samosprávneho kraja, Milan Majerský a predseda KOCR Severovýchod Slovenska, Michal Sýkora.
Fašiangová zábava roztancovala prešovských seniorov
Prešovskí seniori sa stále radi stretávajú a zabávajú. V PKO Čierny orol tentoraz zažili pravú fašiangovú zábavu ako za mladých čias.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.