Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

Na poslanca a riaditeľa REAL-u išlo trestné oznámenie

Podnet o páchaní trestnej činnosti podala na prešovskú Okresnú prokuratúru ekonómka mestskej organizácie Prešov Real na svojho riaditeľa a konateľa spoločnosti Jozefa Kislíka.

Ide o spoločnosť, ktorá má v správe nebytové priestory patriace pod Mestský úrad v Prešove. Túto informáciu agentúre SITA potvrdil primátor mesta Pavel Hagyari, ktorý uviedol, že o podnete vie od jej predkladateľky a oboznámil o tejto okolnosti aj hlavného kontrolóra mesta. Podľa jeho informácií, v spoločnosti malo dochádzať k nehospodárnemu a neefektívnemu nakladaniu s majetkom mesta, čo poukazuje na trestnú činnosť rozkrádania. „V tejto chvíli skúmame spôsoby, ako môžeme zasiahnuť. Tvrdenia ekonómky sú veľmi závažné. Pokiaľ by skutočne boli pravdivé, tak sa obávam, že to bude mať aj trestno-právne následky. “ Na otázku, či dôjde aj k personálnym zásahom, Hagyari uviedol, že skúmajú aj tieto možnosti. „Vzhľadom k tomu, že ide o spoločnosť mesta, kde tieto právomoci vykonáva mestské zastupiteľstvo a moje právomoci sú do určitej miery obmedzené, skúmame, ako by sme mohli čo najrýchlejšie zareagovať. “ Hagyari sa chce obrátiť aj na dozorné orgány, aby túto situáciu predbežne prerokovali a prikláňa sa k názoru, aby v tejto organizácii bol vykonaný hĺbkový audit o správe majetku mesta. Primátor chce s Kislíkom osobne jednať, „aby vedel o takomto podnete a vysvetlil tvrdenia, ktoré sú v ňom uvedené“. Kislík je vo funkcii riaditeľa Prešov Real od roku 2003, kedy vystriedal na tomto poste poslanca NR SR Stanislava Kahanca.
Jozef Kislík pre agentúru SITA uviedol, že zvažuje podanie na ekonómku za poškodzovanie dobrého mena spoločnosti i jeho osobe. K celej záležitosti sa vyjadrí na piatkovej tlačovej besede.
Zdroj SITA

Súvisiace články
13.4.2007 REAL: Čo priniesla kontrola
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur
Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.