Nedeľa, 05. júl 2020
Meniny má Cyril, Metod | zajtra Patrik, Patrícia

Kislík obvinenie odmieta

Riaditeľ a konateľ mestskej spoločnosti Prešov Real s.r.o. Jozef Kislík na dnešnej tlačovej besede reagoval na trestné oznámenie, ktoré na jeho osobu podala ekonómka spoločnosti Anna S.

Riaditeľ a konateľ mestskej spoločnosti Prešov Real s.r.o. Jozef Kislík

Odmieta akékoľvek vedomé porušenie disciplíny vo vzťahu k hospodáreniu a efektívnemu nakladaniu s majetkom mesta, z čoho ho mala obviniť ekonómka. Ako uviedol pred novinármi, nepozná obsah podania, ale o trestnom oznámení a zhruba aj o jeho obsahu ho informoval primátor mesta Pavel Hagyari. Vyhrážky zo strany svojej podriadenej v podobnom zmysle si vypočul aj na spoločnej schôdzi 29. decembra minulého roku, kde informoval o niektorých pripravovaných organizačných zmenách od januára 2007.. Kislík sa domnieva, že ide o reakciu ekonómky na tieto zmeny, s ktorými sa nevedela stotožniť. Ako bližšie uviedol, „od nového roka jej odobral spracovanie miezd a tieto služby objednal u externej firme. “ Rozhodol tak z dôvodu, že táto forma je lacnejšia a ekonómka vykonávala aj inú agendu.. S nevôľou sa stretlo aj jeho rozhodnutie o presťahovaní menovanej do inej kancelárie, čo súviselo s racionalizačnými opatreniami. Od podania trestného oznámenia na riaditeľa spoločnosti obe strany spolu komunikujú iba písomnou formou. Dnes Anna S. čerpala dovolenku. Jozef Kislík bol v decembrových komunálnych voľbách zvolený za poslanca mestského zastupiteľstva za koalíciu SDKÚ-DS, KDH. Je členom KDH. Bol označený ako potenciálny kandidát na post zástupcu primátora Prešova. Kislík nevylúčil, že útok na jeho osobu môže mať aj politické pozadie. „Môžu to byť záujmy niektorých ľudí snažiacich sa intrigami určovať, kto bude mať vplyv na chod mesta a spoločnosti s majetkovou účasťou mesta, “ prehlásil. Osobne je pripravený na audit v spoločnosti, ktorý podľa Kislíka preukáže neopodstatnenosť obvinení. Riaditeľ zvažuje podanie trestného oznámenia na Annu S. pre krivé obvinenie.
Prešov Real s.r.o. spravuje majetok mestského úradu v hodnote 250 miliónov korún. Ide o 50 nebytových objektov, ktoré prenajímajú 350 nájomcom.
-mm-

Súvisiace články
13.4.2007 REAL: Čo priniesla kontrola
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Kreatívni programátori budú môcť predstaviť svoje nápady budúci rok
Tretí ročník súťaže Šarišský hackathon sa z dôvodu pandémie COVID-19 presúva na rok 2021, keď sa život vráti do zvyčajných koľají. Aktuálna situácia na Slovensku a možný nástup druhej vlny COVID-19 by totiž mohol ohroziť priebeh súťaže.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.