Streda, 26. február 2020
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

Demontujú vianočnú výzdobu

Mesto Prešov dnes začalo s demontážou vianočnej výzdoby, ktorú slávnostne zapálili vlani na Mikuláša. Ako uviedol tlačový tajomník Mestského úradu v Prešove Michal Kaliňák, náklady na montáž, demontáž, servis vianočnej výzdoby a spotrebu elektrickej energie vyšli radnicu na vyše 1,6 mil. Sk.

Pracovníci Technických služieb mesta dnes začali s demontážou svetelnej rodinky snehuliakov, ktorá bola aj kvôli deficitu snehu najväčšou atrakciou mesta i vďačným objektom sa fotografovanie detí. Mesto Prešov počas tohtoročných vianočných sviatkov výrazne rozšírilo počet svetelnej výzdoby oproti predchádzajúcemu roku a občania to zhodnotili ako doteraz najkrajšiu výzdobu v meste vôbec. Podľa vyjadrenia vedúcej odboru kultúry Márii Putnockej, asi polovicu nákladov na nové atrakcie znášali sponzori. Mesto financovalo aj vysvietenie vianočných stromčekov pred obchodnými domami na sídliskách. Všade sa využili rastúce ihličnany. Podľa Kaliňáka, demontáž vianočnej výzdoby potrvá asi do konca týždňa. Mesto Prešov ponecháva vianočnú výzdobu do chvíle, kedy končia vianočné sviatky aj u pravoslávnych veriacich.
(mm)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Zákaz odbočenia z Partizánskej na Masarykovu ulicu
Mesto Prešov informuje vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky o pripravovanom dopravnom obmedzení.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.