Sobota, 26. september 2020
Meniny má Edita | zajtra Cyprián

Z radikálnych zmien v Prešov Reale nie je nič – bude kontrola!

Dnešné prvé oficiálne rokovanie Mestského zastupiteľstva v Prešove sa skončilo "patom", keď poslanci neodsúhlasili program, ktorý im predložil primátor mesta Pavel Hagyari (nezávislý). Ten sa chystal urobiť radikálne zmeny v pôsobení mestskej spoločnosti Prešov Real, s r.o. , poslanci ale napokon schválili iba kontrolu jej činnosti za posledné dva roky.

Hneď úvodné mimoriadne zasadnutie zastupiteľstva bolo rušné

Primátor v návrhu na zvolanie mimoriadneho zastupiteľstva chcel prerokovať dva body. Konkrétne zmenu zakladateľskej listiny mestskej spoločnosti Prešov Real, s r.o, ktorá sa v posledných dňoch v médiách pretriasa najmä v súvislosti s podaným trestným oznámením na jej riaditeľa a poslanca Jozefa Kislíka (KDH). Snahou primátora bolo aj odvolanie dozornej rady a samotného Kislíka z funkcií. Druhým bodom programu bol návrh na odvolanie náčelníka Mestskej polície Jána Pavlovského.

Hneď v úvode zasadnutia však vystúpil s návrhom na stiahnutie oboch bodov z programu zastupiteľstva exprimátor a poslanec Milan Benč (NEKA), ktorý namietal, že bez vytvorenia mestských orgánov – Mestskej rady a jednotlivých komisií, nie je možné rokovať o jednotlivých bodoch predloženého programu. S tým sa po takmer hodinovej diskusii, v ktorej sa pretriasala najmä situácia okolo spoločnosti Prešov Real, stotožnila aj väčšina poslancov. Návrh podporil najsilnejší poslanecký klub SDKÚ-DS a KDH, ktorý má v 31-člennom mestskom parlamente 17 hlasov. Zároveň jeho poslanci odsúhlasili návrh predsedu ich poslaneckého klubu Jozefa Balážiho a do programu zaradili rokovanie o bode rôzne, v ktorom uložili hlavnému kontrolórovi mesta vykonať kontrolu hospodárenia v spoločnosti Prešov Real za rok 2005 a 2006 a správu z kontroly predložiť na marcové zasadnutie zastupiteľstva.
(ik)

Súvisiace články
13.4.2007 REAL: Čo priniesla kontrola
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
Mesto Prešov sa v septembri zapojí do súťaže Do práce na bicykli
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do národnej kampane Do práce na bicykli. Celoslovenská súťaž potrvá od 1. do 30. septembra 2020.
V Prešove sme si pripomenuli 76. výročie Slovenského národného povstania
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si pripomenuli pamiatku obetí SNP. Ani po 76 rokoch tak nezabúdame na tých, ktorí padli v boji za našu slobodu.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
Mesto Prešov reaguje na nepravdivé informácie uverejnené na webovej stránke denníka Plus jeden deň
Mesto Prešov k dnešnému dňu neeviduje žiadne exekučné konanie, ktoré by bolo vedené proti mestu zo strany spoločnosti Matijka s.r.o. Mesto Prešov doteraz zaplatilo firme Matijka s.r.o. len časť faktúry vo výške 250 tisíc eur, pričom o tejto skutočnosti sme informovali aj na tlačovom brífingu dňa 4.8.2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.