Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

Z radikálnych zmien v Prešov Reale nie je nič – bude kontrola!

Dnešné prvé oficiálne rokovanie Mestského zastupiteľstva v Prešove sa skončilo "patom", keď poslanci neodsúhlasili program, ktorý im predložil primátor mesta Pavel Hagyari (nezávislý). Ten sa chystal urobiť radikálne zmeny v pôsobení mestskej spoločnosti Prešov Real, s r.o. , poslanci ale napokon schválili iba kontrolu jej činnosti za posledné dva roky.

Hneď úvodné mimoriadne zasadnutie zastupiteľstva bolo rušné

Primátor v návrhu na zvolanie mimoriadneho zastupiteľstva chcel prerokovať dva body. Konkrétne zmenu zakladateľskej listiny mestskej spoločnosti Prešov Real, s r.o, ktorá sa v posledných dňoch v médiách pretriasa najmä v súvislosti s podaným trestným oznámením na jej riaditeľa a poslanca Jozefa Kislíka (KDH). Snahou primátora bolo aj odvolanie dozornej rady a samotného Kislíka z funkcií. Druhým bodom programu bol návrh na odvolanie náčelníka Mestskej polície Jána Pavlovského.

Hneď v úvode zasadnutia však vystúpil s návrhom na stiahnutie oboch bodov z programu zastupiteľstva exprimátor a poslanec Milan Benč (NEKA), ktorý namietal, že bez vytvorenia mestských orgánov – Mestskej rady a jednotlivých komisií, nie je možné rokovať o jednotlivých bodoch predloženého programu. S tým sa po takmer hodinovej diskusii, v ktorej sa pretriasala najmä situácia okolo spoločnosti Prešov Real, stotožnila aj väčšina poslancov. Návrh podporil najsilnejší poslanecký klub SDKÚ-DS a KDH, ktorý má v 31-člennom mestskom parlamente 17 hlasov. Zároveň jeho poslanci odsúhlasili návrh predsedu ich poslaneckého klubu Jozefa Balážiho a do programu zaradili rokovanie o bode rôzne, v ktorom uložili hlavnému kontrolórovi mesta vykonať kontrolu hospodárenia v spoločnosti Prešov Real za rok 2005 a 2006 a správu z kontroly predložiť na marcové zasadnutie zastupiteľstva.
(ik)

Súvisiace články
13.4.2007 REAL: Čo priniesla kontrola
Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.