Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Dôchodcovia si dali „Čaj u pána primátora“

Zhruba stovka dôchodcov sa včera stretla v priestoroch hotela Senátor s primátorom Pavlom Hagyarim. Počas „Čaju u pána primátora“ ako sa akcia nazývala, mali seniori možnosť diskutovať s prvým mužom mesta o rôznych otázkach.

Primátor dôchodcom počas stretnutia predostrel svoje plány, ktorými chce tejto vekovej skupine pomôcť. Opäť zopakoval prísľuby o zrekonštruovaní parkov, výstavbe aquaparku, ale aj bezplatných lístkoch na mestskú hromadnú dopravu. Dôchodcom navyše prezradil, že do polroka má v pláne spustiť vysielanie rádia Prešov, ktoré by malo prinášať aktuálne informácie z mesta. V rámci Prešovskej hudobnej jari dokonca dôchodcom sľúbil špeciálny koncert, na ktorom by mal vystúpiť Peter Dvorský. „Nedá sa ale robiť všetko naraz. Projektov je veľa, čas je zatiaľ krátky. Preto prosím o chvíľu trpezlivosti“, zdôraznil pred seniormi P. Hagyari, ktorý potom čelil otázkam zúčastnených dôchodcov. Tých zaujímalo riešenie konkrétnych problémov, ako zabezpečovanie poriadku a čistoty verejných priestranstiev, možnosti oddychu a rekreácie, ale aj o problémy vo firme Prešov REAL, s. r. o.

Zúčastnení seniori mali na názory primátora rozdielne pohľady, ocenili ale to, že sa takáto akcia uskutočnila. „Prišla som sa pozrieť, aká je situácia, čo všetko pán primátor s tých sľubov, ktoré dal bude plniť, lebo niektoré sa mi zdajú nereálne. Aspoň teda nie v najbližšej dobe. Ale aktivita je to dobrá a dúfam, že sa budeme pravidelnejšie stretávať“, povedala nám Eva Žarnayová. „Vítame to, sme spokojní, že si pán primátor pozval seniorov na takéto posedenie a aspoň vieme, čo sa v Prešove robí“, dodala Judita Haľková. Podobné stretnutia s dôchodcami sa podľa primátora stanú pravidlom a uskutočňovať sa budú každú tretiu stredu v mesiaci. „Chceme vtiahnuť aj našich rodičov, starých rodičov, seniorov do spoločneského života. Aby nemali pocit, že nepatria do tohto mesta, ale aby boli jeho súčasťou“, uviedol po stretnutí P. Hagyari.
(ik)

Akcia Čaj u pána primátora by sa mala uskutočňovať raz v mesiaci
Na stretnutie s primátorom prišla zhruba stovka seniorov
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Najlepší prešovskí športovci na jednom mieste
Vyhlasovanie ankety Športovec roka má v Prešove dlhú tradíciu už od roku 1961. Mesto Prešov o víťazoch tejto ankety každoročne informuje na svojej webovej stránke. Tentoraz však vznikla myšlienka vytvoriť miesto, kde nájdu športoví fanúšikovia všetky informácie prehľadne na jednom mieste.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.