Streda, 26. február 2020
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

Viedeň z Prešova?

Primátor Prešova Pavel Hagyari dnes predstavil historické jadro mesta honorárnemu konzulovi Slovenska v Rakúsku a známemu architektovi mesta Viedeň Walterovi Hildebrandovi, ktorého na brífingu predstavil ako svojho nádejného externého poradcu v oblasti investícii a architektúry.

Jeho skúsenosti chce využiť na vytvorenie koncepcie rozvoja mesta, ktorá by využitím súkromných zdrojov a nových myšlienok mala vyústiť do výrazného rastu ekonomiky. "Moja predstava je, aby priniesol trocha viac vetra na východ. Aby ukázal, že aj v ďalekom Prešove sa dajú robiť veci svetového unikátu, " uviedol Hagyari.
Podľa jeho slov nepôjde o platenú funkciu, ale o aktivitu, ktorá je založená zatiaľ na filantropii. Hagyari chce vytvoriť tím architektov Prešova, ktorí spoločne s hlavným architektom mesta a rakúskym expertom prejdú konkrétne lokality a vyjadria sa k predloženým návrhom. Do dvoch týždňov chce prešovský primátor pripraviť vhodnú pôdu a všetky podklady, aby k takémuto rokovaniu mohlo dôjsť. Materiály, ktoré odborný tím vypracuje a posúdi, že by tu mohli mať úspech, dostanú na rokovanie poslanci v mestskom zastupiteľstve.
Walter Hildebrand pred novinármi vyhlásil, že doteraz sa jeho aktivity ako honorárneho konzula sústredili na južnú a západnú časť Slovenska. "O to viac ma teší, že som mohol navštíviť mesto, ktoré je súčasťou historickej soľnej a jantárovej cesty, " uviedol. Budúcnosť rozvoja mesta vidí v agresívnejšom získavaní investorov a rozvoji turizmu. Podľa jeho vyjadrenia prekrásne okolie Prešova a blízkosť hraníc s Poľskom, Ukrajinou a Maďarskom ho predurčuje k profitovaniu z cestovného ruchu. V tomto rezorte vidí aj najväčšiu šancu vytvárania nových pracovných miest. Historické centrum považuje z architektonického pohľadu za hotové. Mesto by sa malo ďalej rozvíjať na iných pozemkoch. Ktorým smerom, zatiaľ nekonkretizoval. V oblasti priemyslu odporúča koncentrovať sa na jeden druh výroby. Budúcnosť poľnohospodárstva vidí v pestovaní bioproduktov a orientovaní sa na obnoviteľné zdroje. Perspektívu regiónu vidí vo vytvorení spojnice Prešov - Košice v silné centrum, ktoré by malo preniknúť do sveta aj spoločným názvom. Hildebranda priviedol do Prešova bratislavský podnikateľ Ivan Čopák, ktorý ho pred novinármi nazval "autorom nového Prešova".
-mm-

vľavo Walter Hildebrand, vpravo Ivan Čopák.
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Zákaz odbočenia z Partizánskej na Masarykovu ulicu
Mesto Prešov informuje vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky o pripravovanom dopravnom obmedzení.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.