Streda, 26. február 2020
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

J. Kislík prijal rozhodnutie zastupiteľstva ako zadosťučinenie

Podnetom na zvolanie stredajšieho mimoriadneho Mestského zastupiteľstva (MsZ) boli výhrady k hospodáreniu mestskej spoločnosti Prešov Real, ktoré chcel primátor Pavel Hagyari riešiť zmenou zakladacej listiny a odvolaním dozornej rady firmy ako aj jej konateľa Jozefa Kislíka.

Riaditeľ a konateľ spoločnosti Prešov Real Jozef Kislík

„Neteší ma, že musíme riešiť takéto otázky. Nepoznám pána Kislíka, nemám k nemu žiadne výhrady, avšak musíme riešiť stav, keď mestská firma vykazuje takmer nulový zisk, pričom je z nej možné ročne dostať 5 až 20 miliónov, “ uviedol pred zastupiteľstvom primátor Pavel Hagyari. Poslanci ale napokon o bode týkajúcom sa spoločnosti Prešov Real vôbec nehlasovali, keď na návrh poslanca Milana Benča (nezávislý) stiahli z programu rokovania primátorom predložené body. Zaviazali ale hlavného kontrolóra mesta vykonať v spoločnosti Prešov Real kontrolu hospodárenia za obdobie posledných dvoch rokov. Riaditeľ a konateľ spoločnosti Prešov Real Jozef Kislík na výsledky zasadnutia MsZ, ktorého je sám členom, reagoval: „Myslím si, že to dopadlo tak ako to malo dopadnúť. Nastalo určitým spôsobom zadosťučinenie, keďže to bolo konšpirované proti mne. Kontrole sa nebránim, pred chvíľou (v priebehu zasadnutia zastupiteľstva – pozn. red. ) som hlavnému kontrolórovi odovzdal požiadavku dozornej rady na jej vykonanie. “

K hospodáreniu spoločnosti pod jeho vedením dodal: „Táto spoločnosť nebola stavaná za účelom vytvárania zisku, ale za účelom efektívneho využívania nájmov nájomcami. Počas môjho pôsobenia v spoločnosti, čo sú tri roky, som zvýšil výnosy od nájomcov o niekoľko miliónov korún. Každoročný nárast je 1 až 1,5 milióna korún. Nevylučujem, že sú rezervy, ale tie sú spojené s mestom. Ja nič nemôžem urobiť, ani samostatne zvýšiť nájom, tak aby som nekonal v súlade so smernicou, ktorú schvaľuje zastupiteľstvo alebo primátor. “ Primátor označil prijaté rozhodnutie poslaneckého zboru za neekonomické a politické. „Musel som na vzniknutú situáciu v rámci spoločnosti Prešov Real zareagovať a hľadať riešenie. To riešenie bolo možné, bolo len treba určitú ľudskú a morálnu odvahu poslancov postaviť sa ku problému. Nie je totiž možné, aby majetok za 220 miliónov prinášal zisk 13 tisíc ročne, “ uviedol P. Hagyari podľa ktorého ale Prešov Real nie je jedinou mestskou spoločnosťou, kde sa nehospodári dobre. „Pripravím návrh celej štruktúry, návrh riešenia všetkých mestských organizácií, pretože je tam podozrenie, že rovnako sa nakladá s majetkom aj v ďalších týchto organizáciách, “ dodal na záver.
(ik)

Primátor Prešova Pavel Hagyari (vľavo)
Súvisiace články
13.4.2007 REAL: Čo priniesla kontrola
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Zákaz odbočenia z Partizánskej na Masarykovu ulicu
Mesto Prešov informuje vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky o pripravovanom dopravnom obmedzení.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.