Utorok, 14. júl 2020
Meniny má Kamil | zajtra Henrich

Okresný prokurátor: „Dôkazy v prípade spoločnosti Prešov Real sú všeobecné“

Spor okolo spoločnosti Prešov Real, ktorý nateraz vyvrcholil na stredajšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva, začal trestným oznámením na riaditeľa spoločnosti Jozefa Kislíka, ktoré na Okresnú prokuratúru v Prešove podala hlavná ekonómka firmy.

Okresný prokurátor Michal Glevaňák

„Písomné oznámenie o podozrení z trestnej činnosti som preskúmal a zistil som, že sú tam závažné body a dôvodné podozrenie, že mohlo dôjsť k naplneniu trestných činov, ktoré treba preveriť. Vzhľadom na to, že prokuratúra nemá kapacity a znalcov, aby tieto podozrenia preverovala osobne, požiadal som primátora, aby kontrolu vykonal hlavný kontrolór mesta, “ informoval nás okresný prokurátor Michal Glevaňák, ktorý takýto postup označil za bežný. Na našu otázku o aké trestné činy v súvislosti s podaným trestným oznámením ide a aké sú dôkazy, odpovedal: „Zatiaľ sa javí podozrenie z jedného trestného činu, a to machinácie pri narábaní s majetkom mesta. Dôkazy sú všeobecné, ako napríklad, že údržbár zarábal viac ako mal, že boli uzatvárané zmluvy, či dohody, ale nieveme kedy s kým a či sú pravdivé, alebo že boli prenajímané nebytové priestory niekomu za lacné koruny, niekomu za drahšie. “

Hlavný kontrolór mesta Milan Tkáčik na stredajšom zasadnutí zastupiteľstva uviedol, že žiadne písomné rozhodnutie prokurátora v tejto veci zatiaľ neobdržal. „Prokurátor musí podľa zákona písomne rozhodnúť, čo s týmto trestným oznámením urobí. Či si vyžiada doplnenie, alebo dá začať trestné stíhanie alebo ho iným spôsobom ukončí. Doteraz (v stredu v čase zasadnutia MsZ – pozn. res. ) nemám od pána prokurátora žiadny právne relevantný dokument, “ uviedol hlavný kontrolór mesta Milan Tkáčik, ktorý podľa vlastných slov nevidel na kontrolu dôvod pred tým, ako prokuratúra o trestnom oznámení rozhodne. „Zastupiteľstvo ma ale svojim rozhodnutím zaviazalo kontrolu vykonať a po jej skončení predložiť správu. Budem konať tak, ako zastupiteľstvo rozhodlo, “ dodal M. Tkáčik s tým, že správa z kontroly by mohla byť hotová do jedného mesiaca. „Po predložení a vyhodnotení správy hlavného kontrolóra bude zaslané naše stanovisko, či sú tu dôvodné podozrenia zo spáchania trestného činu, z akých skutkov a či tieto skutky spĺňajú pojmové znaky niektorého z trestných činov, “ reagoval okresný prokurátor M. Glevaňák a dodal: „Termín nie je spravidla daný, ale do 30 dní od zaslania veci budeme od mesta žiadať, aby nám podalo informáciu, v akom to je štádiu. Ak to urobia skôr, budeme vo veci konať okamžite. “
(ik)

Hlavný kontrolór mesta Prešov Milan Tkáčik
Súvisiace články
13.4.2007 REAL: Čo priniesla kontrola
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur
Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.