Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

Okresný prokurátor: „Dôkazy v prípade spoločnosti Prešov Real sú všeobecné“

Spor okolo spoločnosti Prešov Real, ktorý nateraz vyvrcholil na stredajšom zasadnutí Mestského zastupiteľstva, začal trestným oznámením na riaditeľa spoločnosti Jozefa Kislíka, ktoré na Okresnú prokuratúru v Prešove podala hlavná ekonómka firmy.

Okresný prokurátor Michal Glevaňák

„Písomné oznámenie o podozrení z trestnej činnosti som preskúmal a zistil som, že sú tam závažné body a dôvodné podozrenie, že mohlo dôjsť k naplneniu trestných činov, ktoré treba preveriť. Vzhľadom na to, že prokuratúra nemá kapacity a znalcov, aby tieto podozrenia preverovala osobne, požiadal som primátora, aby kontrolu vykonal hlavný kontrolór mesta, “ informoval nás okresný prokurátor Michal Glevaňák, ktorý takýto postup označil za bežný. Na našu otázku o aké trestné činy v súvislosti s podaným trestným oznámením ide a aké sú dôkazy, odpovedal: „Zatiaľ sa javí podozrenie z jedného trestného činu, a to machinácie pri narábaní s majetkom mesta. Dôkazy sú všeobecné, ako napríklad, že údržbár zarábal viac ako mal, že boli uzatvárané zmluvy, či dohody, ale nieveme kedy s kým a či sú pravdivé, alebo že boli prenajímané nebytové priestory niekomu za lacné koruny, niekomu za drahšie. “

Hlavný kontrolór mesta Milan Tkáčik na stredajšom zasadnutí zastupiteľstva uviedol, že žiadne písomné rozhodnutie prokurátora v tejto veci zatiaľ neobdržal. „Prokurátor musí podľa zákona písomne rozhodnúť, čo s týmto trestným oznámením urobí. Či si vyžiada doplnenie, alebo dá začať trestné stíhanie alebo ho iným spôsobom ukončí. Doteraz (v stredu v čase zasadnutia MsZ – pozn. res. ) nemám od pána prokurátora žiadny právne relevantný dokument, “ uviedol hlavný kontrolór mesta Milan Tkáčik, ktorý podľa vlastných slov nevidel na kontrolu dôvod pred tým, ako prokuratúra o trestnom oznámení rozhodne. „Zastupiteľstvo ma ale svojim rozhodnutím zaviazalo kontrolu vykonať a po jej skončení predložiť správu. Budem konať tak, ako zastupiteľstvo rozhodlo, “ dodal M. Tkáčik s tým, že správa z kontroly by mohla byť hotová do jedného mesiaca. „Po predložení a vyhodnotení správy hlavného kontrolóra bude zaslané naše stanovisko, či sú tu dôvodné podozrenia zo spáchania trestného činu, z akých skutkov a či tieto skutky spĺňajú pojmové znaky niektorého z trestných činov, “ reagoval okresný prokurátor M. Glevaňák a dodal: „Termín nie je spravidla daný, ale do 30 dní od zaslania veci budeme od mesta žiadať, aby nám podalo informáciu, v akom to je štádiu. Ak to urobia skôr, budeme vo veci konať okamžite. “
(ik)

Hlavný kontrolór mesta Prešov Milan Tkáčik
Súvisiace články
13.4.2007 REAL: Čo priniesla kontrola
Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.