Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Jarkovský má ďalšie pozemky - primátor odvolal vedúcu odboru mestského majetku

Primátor Prešova Pavel Hagyari urobil prvú zmenu na miestach šéfov jednotlivých odborov Mestského úradu (MsÚ), keď z funkcie vedúcej odboru mestského majetku odvolal Vieru Andrejkovú. Stalo sa tak potom, čo odbor nezrealizoval jedno z uznesení Mestského zastupiteľstva (MsZ), vďaka ktorému hrozia mestu opäť problémy s podnikateľom Petrom Jarkovským.

Dôvodom na odvolanie Andrejkovej z funkcie bola podľa slov primátora „neschopnosť realizácie jednej kúpnej zmluvy, ktorá bola odsúhlasená mestským zastupiteľstvom. “ Konkrétne išlo o uznesenie o kúpe pozemku o rozlohe zhruba 20-tisíc metrov štvorcových na Dúbrave, o ktoré sa mimochodom dlhé roky viedol súdny spor. Uznesenie v novembri minulého roka prijalo MsZ a dohodlo sa s predávajúcou aj na cene 200 Sk za meter štvorcový. „Odbor mal urobiť výkup pozemku. Pripraviť zmluvu, zájsť za druhou stranou a vyplatiť peniaze. To sa nestalo, čo je zlyhaním celého odboru. Keďže v rámci. časového horizontu, ktorý plynul, sa mesto majiteľke neozvalo, či chce urobiť výkup alebo nie, právny zástupca majiteľky predal pozemky pánovi Jarkovskému, ktorý minulý týždeň urobil vklad do katastra, “ informoval nás prednosta MsÚ Jozef Višňovský. Podnikateľ Peter Jarkovský, známy viacerými spormi s mestom, ktoré riešil aj postavením zábran na cintoríne, či Strojníckej ulici, tak získal ďalší zaujímavý pozemok. „Ide o hlavnú prístupovú cestu k 10-tim bytovým domom na ulici Pod Skalkou, priľahlé trávnate plochy a záhradkársku oblasť, “ upresnil J. Višňovský.

„Je silné podozrenie, že išlo o únik informácií z Mestského úradu, že ide o špekulatívnu kúpu, teda že hrozí mestu ďalšia škoda a môžeme čakať ďalší škandál, “ uviedol P. Hagyari, ktorý okrem vedúcej odboru za uvedený stav viní aj svojho predchodcu na poste primátora Milana Benča. „Je to dôsledok jeho práce, keď neskontroloval, či pracovníci úradu plnia uznesenia zastupiteľstva. Mesto malo byť iniciatívne, mohli sme sa vyhnúť problému. Takto nám hrozí škoda niekoľko miliónov korún, “ zdôraznil primátor. Čelní predstavitelia MsÚ chcú problém riešiť okamžite. „Už dnes začíname konať, máme rokovanie s pánom Jarkovským, aby sme sa ho opýtali ako túto vec chce ďalej riešiť, keďže vykúpil tieto pozemky za nejakým účelom. Samozrejme urobíme všetko preto, aby naši občania nepocítili žiadne zmeny, čo sa týka užívania dotknutých plôch, aby sa nekonali žiadne veci ako na Strojníckej ulici, či cintoríne, “ dodal J. Višňovský.
(ik)

Primátor Pavel Hagyari (vľavo) a prednosta MsÚ Jozef Višňovský (vpravo)
Súvisiace články
27.7.2007 Dodávku spred vchodu odtiahli 25.7.2007 Vchod na cintorín opäť zatarasený 15.5.2007 Chcú zrušiť zastávku 16.4.2007 Jarkovský chce rúbať stromy 2.10.2006 Benč Jarkovskému: „Nedohodnem sa, nech rozhodne súd!“ 30.9.2006 Jarkovský vs. mesto – ďalšie kolo 27.9.2006 Znova položil na cestu zábrany 26.5.2006 Zablokované pozemky menia majiteľa
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Najlepší prešovskí športovci na jednom mieste
Vyhlasovanie ankety Športovec roka má v Prešove dlhú tradíciu už od roku 1961. Mesto Prešov o víťazoch tejto ankety každoročne informuje na svojej webovej stránke. Tentoraz však vznikla myšlienka vytvoriť miesto, kde nájdu športoví fanúšikovia všetky informácie prehľadne na jednom mieste.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.