Streda, 26. február 2020
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

Andrejkovú vystrieda Štieberová

Po odvolaní Viery Andrejkovej z postu vedúcej odboru mestského majetku Mestského úradu (MsÚ) v Prešove poveril primátor Pavel Hagyari jeho vedením Danielu Štieberovú, ktorá bola členkou jeho volebného štábu.

Nového vedúceho odboru určí až výberové konanie, ktoré bude vyhlásené po odsúhlasení novej štruktúry MsÚ. Tú musí schváliť zastupiteľstvo, ktoré by podľa slov primátora malo najbližšie zasadnúť 12. februára. Odvolaná vedúca zatiaľ ostáva pracovať na úrade ako vedúca referátu mestského majetku, nie je ale vylúčené aj jej prepustenie. „Uvažujeme aj o rozviazaní pracovného pomeru, “ potvdil informáciu prednosta MsÚ Jozef Višňovský, podľa ktorého okamžité prepustenie pracovníčky neumožňujú predpisy. „Napriek tomu, že v konečnom dôsledku sa môže spôsobená škoda vyšplhať na niekoľko miliónov korún, nejde podľa našich existujúcich predpisov o hrubé porušenie pracovnej disciplíny. Mali sme sedenie s odborovou organizáciou, uvidíme čo bude ďalej, v každom prípade postupovať budeme len v rámci nášho platného pracovného poriadku, “ dodal J. Višňovský. Primátor Pavel Hagyari označil odvolanie Andrejkovej aj ako posolstvo pre ostatných pracovníkov úradu. „Keď sa budú diať ďalšie takéto veci, budeme zodpovedných ľudí meniť a prípadne od nich aj žiadať náhradu škody, “ vyhlásil P. Hagyari.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Zákaz odbočenia z Partizánskej na Masarykovu ulicu
Mesto Prešov informuje vodičov a všetkých účastníkov cestnej premávky o pripravovanom dopravnom obmedzení.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.