Štvrtok, 24. september 2020
Meniny má Ľuboš, Ľubor | zajtra Vladislav

Nová smernica - mestské priestory získa ten, kto dá viac

Mestský úrad v Prešove prehodnotí všetky zmluvy za prenájom mestských nebytových priestorov a od zajtra zavádza do platnosti novú smernicu primátora, ktorá stanovuje výšku nájomného za tieto priestory.

Nová smernica stanoví sumy minimálneho nájomného, ktoré by malo byť rozdelené podľa lokalít, v ktorých sa nebytové priestory nachádzajú. Tieto sumy budú základom pre vypísanie verejnej súťaže a nájomcom priestorov sa stane ten, kto vo verejnom výberovom konaní ponúkne za daný priestor najvyššie nájomné. „Súčasne sa vrátime k prehodnoteniu všetkých zmlúv za nebytové priestory, ktoré v meste sú a budeme zisťovať, či nájomné, za ktoré mesto prenajíma, je v súlade s trhovou hodnotou. Nebudeme dávať výpovede, ale ponukové konania, pri ktorých vyššia cena rozhodne. Či tá cena zostane taká, aká je v súčasnosti, rozhodne trh, “ vysvetlil P. Hagyari. Nový systém má podľa primátora v daných lokalitách zrovnoprávniť metské priestory so súkromnými. Ponukové konania, ktoré bude pripravovať mesto a nie jeho spoločnosť Prešov Real, budú robené verejnou súťažou prostredníctvom médií. Primátor pritom aj naďalej ráta s úľavami na nájomnom pre organizácie, ktoré nemajú v predmete činnosti podnikanie. „Mesto môže dať zníženie trebárs organizáciám zaoberajúcim sa sociálnou oblasťou, či iným neziskovým organizáciám, ale pokiaľ pôjde o biznis, tak žiadne výnimky, “ dodal P. Hagyari. Mestský úrad sa chce vyvarovať aj problémov s neplatičmi. „Budeme žiadať, aby zo strany nájomcov bola daná zábezpeka, a aby sa platilo trojmesačné nájomné vopred. Keď niekto nebude platiť, pôjde v jednomesačnej výpovednej lehote preč a ten depozit zostáva v prospech mesta. To znamená, že sa vyhneme súdnym sporom, “ vysvetlil princíp prešovský primátor, ktorý očakáva, že výnos z majetku mesta by sa mal zvýšiť zo súčasných 25 miliónov korún na zhruba 35 miliónov ročne.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Od 17. septembra 2020 sa v Prešove bude upratovať vo veľkom. Pozrite si už teraz harmonogram pristavenia VOK-ov a pripravte sa na jarné upratovanie.
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
Mesto Prešov sa v septembri zapojí do súťaže Do práce na bicykli
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do národnej kampane Do práce na bicykli. Celoslovenská súťaž potrvá od 1. do 30. septembra 2020.
V Prešove sme si pripomenuli 76. výročie Slovenského národného povstania
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si pripomenuli pamiatku obetí SNP. Ani po 76 rokoch tak nezabúdame na tých, ktorí padli v boji za našu slobodu.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.