Utorok, 18. február 2020
Meniny má Jaromír | zajtra Vlasta

Nová smernica - mestské priestory získa ten, kto dá viac

Mestský úrad v Prešove prehodnotí všetky zmluvy za prenájom mestských nebytových priestorov a od zajtra zavádza do platnosti novú smernicu primátora, ktorá stanovuje výšku nájomného za tieto priestory.

Nová smernica stanoví sumy minimálneho nájomného, ktoré by malo byť rozdelené podľa lokalít, v ktorých sa nebytové priestory nachádzajú. Tieto sumy budú základom pre vypísanie verejnej súťaže a nájomcom priestorov sa stane ten, kto vo verejnom výberovom konaní ponúkne za daný priestor najvyššie nájomné. „Súčasne sa vrátime k prehodnoteniu všetkých zmlúv za nebytové priestory, ktoré v meste sú a budeme zisťovať, či nájomné, za ktoré mesto prenajíma, je v súlade s trhovou hodnotou. Nebudeme dávať výpovede, ale ponukové konania, pri ktorých vyššia cena rozhodne. Či tá cena zostane taká, aká je v súčasnosti, rozhodne trh, “ vysvetlil P. Hagyari. Nový systém má podľa primátora v daných lokalitách zrovnoprávniť metské priestory so súkromnými. Ponukové konania, ktoré bude pripravovať mesto a nie jeho spoločnosť Prešov Real, budú robené verejnou súťažou prostredníctvom médií. Primátor pritom aj naďalej ráta s úľavami na nájomnom pre organizácie, ktoré nemajú v predmete činnosti podnikanie. „Mesto môže dať zníženie trebárs organizáciám zaoberajúcim sa sociálnou oblasťou, či iným neziskovým organizáciám, ale pokiaľ pôjde o biznis, tak žiadne výnimky, “ dodal P. Hagyari. Mestský úrad sa chce vyvarovať aj problémov s neplatičmi. „Budeme žiadať, aby zo strany nájomcov bola daná zábezpeka, a aby sa platilo trojmesačné nájomné vopred. Keď niekto nebude platiť, pôjde v jednomesačnej výpovednej lehote preč a ten depozit zostáva v prospech mesta. To znamená, že sa vyhneme súdnym sporom, “ vysvetlil princíp prešovský primátor, ktorý očakáva, že výnos z majetku mesta by sa mal zvýšiť zo súčasných 25 miliónov korún na zhruba 35 miliónov ročne.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Zrútenie bezbariérovej plošiny na Šváboch
Podvečer 23.01.2020 došlo k zrúteniu časti bezbariérovej plošiny so zábradlím v areáli nákupného strediska na Švábskej ulici č. 36
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.