Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Mesto začalo riešiť dopravu v meste

Vytvorenie jednosmernej komunikácie v centre mesta, riešenie najväčšej križovatky v meste kruhovým objazdom a naštartovanie dokončenia Nábrežnej komunikácie – to sú tri základné veci v oblasti dopravy, ktoré chce v najbližšom čase realizovať odbor dopravy a výstavby Mestského úradu v Prešove.

Spustenie jednosmernej dopravy na uliciach Jarková a Slovenská by malo podľa primátora Pavla Hagyariho sprejazdniť cestovanie v centre mesta. Stať by sa tak malo po ústupe zimy a snehu. „Vytvorenie jednosmeriek by vytvorilo rezervu zhruba 80-tich parkovacích miest, ktoré by sa mali stať súčasťou systému parkovania, ktorý chceme vytvoriť. Máme záujem a hľadáme riešenie, aby sa dalo parkovné platiť cez mobil, a aby mali ľudia 20 až 30 minút úvodného parkovania grátis, “ uviedol P. Hagyari. Obe ulice by mali prejsť rekonštrukciou, v rámci ich lepšieho sprejazdnenia sa uvažuje aj o vpustení prevádzky do mesta smerom okolo hotela Dukla na ulicu Hurbanistov. Toto riešenie by malo odbremneiť preťaženie križovatky na Vajanského ulici. „Uvažujeme o obmedzení rýchlosti v tejto mestskej časti na 30 km/h kvôli bezpečnosti chodcov a otvorená zatiaľ ostáva otázka úplného uzavretia týchto komunikácií v centre mesta pre dopravu v priebehu ďalšieho roka, “ dodal primátor.

Kruhovým objazdom by mala byť riešená situácia na najväčšej prešovskej križovatke Levočská – Sabinovská. Mestským úradom už bola vypísaná súťaž na spracovanie štúdie. „Tá preukáže technické možnosti, rozpočtový náklad i nutné prekládky, keďže tadiaľ prechádza trolejové vedenie, ktoré bude potrebné modifikovať. Na základe štúdie potom budeme jednať s jednotlivými správcami, či sa na tom budú ochotní podieľať a v akom rozsahu, “ uviedol vedúci odboru výstavby a dopravy MsÚ Marián Karabinoš. Štúdia by mala byť hotová v priebehu marca. Zdá sa, že v najbližšom čase by sa mohla doriešiť aj problematická časť Nábrežnej komunikácie. Pripravuje sa totiž dohoda s rodinou Drutarovských, ktorá by mala byť uzavretá do konca februára. „Potom už nič nebude brániť tomu, aby sme túto cestu sprejazdnili v priebehu roka – roka a pol, “ dodal P. Hagyari. Prešovský primátor absolvoval na Ministerstve dopravy tiež rokovania o urýchlení výstavby diaľničného obchvatu Prešova. Ten chce ministerstvo začať realizovať až po roku 2010, snahou mesta je tento proces urýchliť. Okrem toho sa mesto zaoberá riešením križovatky pri ZVL, Okružnou ulicou ako aj prepojením Rusínskej cesty s Čiernym mostom.
(ik)

Vedúci odboru dopravy M. Karabinoš (vľavo) a primátor P. Hagyari
Súvisiace články
1.11.2007 Nábrežná komunikácia dostala zelenú 14.4.2007 Chudík ponúkol ministrovi na kruhový objazd 20 miliónov 26.2.2007 Vyriešia dopravnú situáciu v meste?
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Najlepší prešovskí športovci na jednom mieste
Vyhlasovanie ankety Športovec roka má v Prešove dlhú tradíciu už od roku 1961. Mesto Prešov o víťazoch tejto ankety každoročne informuje na svojej webovej stránke. Tentoraz však vznikla myšlienka vytvoriť miesto, kde nájdu športoví fanúšikovia všetky informácie prehľadne na jednom mieste.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.