Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

O viceprimátorovi sa rokovať nebude

V pondelok od 10. hodiny sa na svojom treťom zasadnutí stretnú poslanci Mestského zastupiteľstva v Prešove. Po úvodnom ustanovujúcom a v poradí druhom mimoriadnom zastupiteľstve to bude pre poslancov prvé rokovanie s prívlastkom riadne. Na programe má 18 bodov.

Pôvodne v návrhu programu figurovali ešte ďalšie dva body, a to návrh na voľbu zástupcu primátora a s ňou súvisiaci návrh činností, ktoré je zástupca primátora oprávnený vykonávať. Tieto body ale napokon primátor Pavel Hagyari z rokovania stiahol. Poslanci by ale mali zvoliť nové zloženie Mestskej rady, ktorá by už nemala mať desať, ale iba osem členov. Zriadiť by sa mali aj jednotlivé komisie pri MsZ a ich členovia z radov poslancov i neposlancov. Práve neexistencia orgánov mesta bola dôvodom na neodsúhlasenie programu 2. mimoriadneho MsZ, na ktorom chcel primátor P. Hagyari vykonať zmeny v mestskej spoločnosti Prešov Real a vymenovať nového náčelníka Mestskej polície po odchádzajúcom Jánovi Pavlovskom. Vymenovanie Jána Andrejka za nového náčelníka MsP tak budú poslanci odsúhlasovať až na pondelkovom zastupiteľstve.

Okrem toho budú poslanci určovať aj výšku platu primátora. Tá je navrhovaná na úrovni 72 400 Sk mesačne. Minimálny plat primátora pritom predstavuje sumu 61 200 Sk a MsZ mu ho môže zvýšiť až na dvojnásobok. Dvakrát ročne potom poslanci schvaľujú primátorovi prémie, ktoré môžu dosiahnuť súčet výšky platov za obdobie, za ktoré sa prideľujú. Plat 72 400 korún dostával aj exprimátor Milan Benč, ktorému poslanci budú odsúhlasovať žiadosť o poskytnutie náhrady príjmu za časť nevyčerpanej dovolenky za rok 2006. Tá predstavuje sumu 83 604 korún za 23 dní nevyčerpanej dovolenky. Poslanci budú tiež dopĺňať Štatút mesta, prerokovávať návrhy na zrušenie predchádzajúcich uznesení MsZ a správy o aktuálnosti územného plánu Prešova, prevádzkovaní bazéna v objekte Spojenej školy na Ul. Ľ. Podjavorinskej, ako aj výsledkoch kontrol za posledné dva mesiace minulého roka.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Najlepší prešovskí športovci na jednom mieste
Vyhlasovanie ankety Športovec roka má v Prešove dlhú tradíciu už od roku 1961. Mesto Prešov o víťazoch tejto ankety každoročne informuje na svojej webovej stránke. Tentoraz však vznikla myšlienka vytvoriť miesto, kde nájdu športoví fanúšikovia všetky informácie prehľadne na jednom mieste.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.