Streda, 26. február 2020
Meniny má Viktor | zajtra Alexander

KNP: Peniaze aj pre váš projekt

Komunitná nadácia Prešov (KNP) otvorila nové grantové kolo. V prvom kole chce rozdať do 100 tisíc korún. Na jednotlivé projekty pôjde po 20 tisíc korún. O granty môžu požiadať neziskové organizácie aj neformálne skupiny Prešovčanov.

Riaditeľka KNP Katarína Minarová,

Ide o dve skupiny projektov. Program pre deti a mládež je zameraný na podporu voľnočasových, kultúrnych a športových akcií, ochranu a tvorbu životného prostredia, vzdelávanie a špeciálne potrieby komunity mesta Prešov. Vo Farebných programoch podporia tri druhy aktivít. V Zelenom programe podporia projekty zamerané na tvorbu, ochranu a kultiváciu životného prostredia, na aktívne trávenie voľného času v exteriéri, zapojenie neaktívnej verejnosti do dlhodobého riešenia zvoleného problému. Modrý program preferuje oblasť vzdelávania, osvety pre zdravie a zdravý životný štýl a špeciálne potreby obyvateľov Červený program podporí voľnočasové aktivity, šport, kultúru aj zábavu. Príležitostné voľnočasové programy pre všetky vekové skupiny zamerané na aktívny oddych a kolektívne trávenie voľného času.
Uzávierka prijímania žiadostí o grant je 31. marca. KNP získala financie v programe Partnerstvá v regiónoch. Ako informovala riaditeľka KNP Katarína Minarová, “záujemcovia získajú konkrétne informácie o grantoch v kancelárii KNP na Požiarnickej ulici, alebo elektronickou poštou na adrese knp@knpresov.sk. ”
Komunitná nadácia Prešov vznikla v r. 1996. Poslaním KNP je rozvíjať darcovstvo a miestnu komunitu spoluprácou s darcami a finančnou podporou verejne prospešných, dobrovoľníckych a tvorivých projektov aktívnych Prešovčanov. Od svojho založenia podporila viac ako 730 projektov celkovou sumou približne 8,5 milióna korún.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Najlepší prešovskí športovci na jednom mieste
Vyhlasovanie ankety Športovec roka má v Prešove dlhú tradíciu už od roku 1961. Mesto Prešov o víťazoch tejto ankety každoročne informuje na svojej webovej stránke. Tentoraz však vznikla myšlienka vytvoriť miesto, kde nájdu športoví fanúšikovia všetky informácie prehľadne na jednom mieste.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.