Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Hagyarimu sa predsa len podarilo Kislíka odvolať

To, čo sa nepodarilo presadiť primátorovi Pavlovi Hagyarimu na januárovom mimoriadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva, sa podarilo dnes. Poslanci odvolali konateľa a riaditeľa mestskej organizácie Prešov Real Jozefa Kislíka i súčasnú dozornú radu. Zároveň menovali jej nových členov a urobili zmeny v zakladateľskej listine firmy spravujúcej nebytové priestory v meste.

Jozef Kislík v pozícii konateľa a riaditeľa Prešov Real skončil

Urobili tak aj napriek tomu, že kontrola hlavného kontrolóra mesta Milana Tkáčika, ktorú poslanci nariadili na januárovom zasadnutí, ešte nie je ukončená a jej výsledky neboli poslancom k dispozícii. Ako uviedol primátor Pavel Hagyari, na zaradenie tohto bodu do rokovania poslaneckého zboru, ho viedli ďalšie závažné zistenia v súvislosti s hospodárením spoločnosti. Tie poslancom predniesla vedúca odboru mestských organizácií a verejno-prospešných činností (MO a VPČ) Andrea Marcinková. Tá uviedla, že Kislík, ktorý je zároveň poslancom zastupiteľstva za klub KDH – SDKÚ-DS, si sám podpísal dodatok k pracovnej zmluve, ktorým si zmenil dobu trvania pracovného pomeru na dobu neurčitú. Tá pôvodná pritom mala uplynúť k 1.1.2007. Ďalšími bodmi bolo neštandardné vyplácanie odmien, ktoré si sám schvaľoval, ako aj realizovanie prác v hodnote 1,3 mil. Sk napriek nepredloženiu plánu opráv a investícií, na základe ktorého ho odbor MO a VPČ upozornil, aby nerealizoval žiadne opravy.

Predstavitelia klubu KDH – SDKÚ-DS žiadali uvedený materiál stiahnuť. Argumentovali tým, že na ostatnom zastupiteľstve bolo prijaté uznesenie, podľa ktorého sa o tomto bode má rokovať až po predložení správy hlavného kontrolóra na ďalšom zasadnutí zastupiteľstva. Rovnako sa im nepozdával spôsob predloženia materiálu, keď ten sa poslancom dostal do rúk až v priebehu zasadnutia. Poslancom KDH a SDKÚ-DS sa ale žiadosť stiahnuť materiál z rokovania nepodarilo presadiť. Všetkých 14 členov pravicovej dvojkoalície sa preto pri hlasovaní o tomto bode neprezentovalo. Primátorom predložený návrh bol ale schválený 16-timi hlasmi štvorkoalície Smer-SD, ĽS-HZDS, SNS a SF a Klubu kresťanských demokratov a nezávislých, ktorí zhodne postupovali pri hlasovaní vo všetkých bodoch programu.
(ik)

Súvisiace články
13.4.2007 REAL: Čo priniesla kontrola 5.3.2007 Kislík sa vyjadril k trestnému oznámeniu 23.1.2007 BLOG: Springfield nad Torysou 19.1.2007 Okresný prokurátor: „Dôkazy v prípade spoločnosti Prešov Real sú všeobecné“ 19.1.2007 J. Kislík prijal rozhodnutie zastupiteľstva ako zadosťučinenie 18.1.2007 P. Hagyari: "Problém sme neriešili na základe formálnych výhovoriek" 17.1.2007 Z radikálnych zmien v Prešov Reale nie je nič – bude kontrola!
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Najlepší prešovskí športovci na jednom mieste
Vyhlasovanie ankety Športovec roka má v Prešove dlhú tradíciu už od roku 1961. Mesto Prešov o víťazoch tejto ankety každoročne informuje na svojej webovej stránke. Tentoraz však vznikla myšlienka vytvoriť miesto, kde nájdu športoví fanúšikovia všetky informácie prehľadne na jednom mieste.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.