Utorok, 07. júl 2020
Meniny má Oliver | zajtra Ivan

Hagyarimu sa predsa len podarilo Kislíka odvolať

To, čo sa nepodarilo presadiť primátorovi Pavlovi Hagyarimu na januárovom mimoriadnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva, sa podarilo dnes. Poslanci odvolali konateľa a riaditeľa mestskej organizácie Prešov Real Jozefa Kislíka i súčasnú dozornú radu. Zároveň menovali jej nových členov a urobili zmeny v zakladateľskej listine firmy spravujúcej nebytové priestory v meste.

Jozef Kislík v pozícii konateľa a riaditeľa Prešov Real skončil

Urobili tak aj napriek tomu, že kontrola hlavného kontrolóra mesta Milana Tkáčika, ktorú poslanci nariadili na januárovom zasadnutí, ešte nie je ukončená a jej výsledky neboli poslancom k dispozícii. Ako uviedol primátor Pavel Hagyari, na zaradenie tohto bodu do rokovania poslaneckého zboru, ho viedli ďalšie závažné zistenia v súvislosti s hospodárením spoločnosti. Tie poslancom predniesla vedúca odboru mestských organizácií a verejno-prospešných činností (MO a VPČ) Andrea Marcinková. Tá uviedla, že Kislík, ktorý je zároveň poslancom zastupiteľstva za klub KDH – SDKÚ-DS, si sám podpísal dodatok k pracovnej zmluve, ktorým si zmenil dobu trvania pracovného pomeru na dobu neurčitú. Tá pôvodná pritom mala uplynúť k 1.1.2007. Ďalšími bodmi bolo neštandardné vyplácanie odmien, ktoré si sám schvaľoval, ako aj realizovanie prác v hodnote 1,3 mil. Sk napriek nepredloženiu plánu opráv a investícií, na základe ktorého ho odbor MO a VPČ upozornil, aby nerealizoval žiadne opravy.

Predstavitelia klubu KDH – SDKÚ-DS žiadali uvedený materiál stiahnuť. Argumentovali tým, že na ostatnom zastupiteľstve bolo prijaté uznesenie, podľa ktorého sa o tomto bode má rokovať až po predložení správy hlavného kontrolóra na ďalšom zasadnutí zastupiteľstva. Rovnako sa im nepozdával spôsob predloženia materiálu, keď ten sa poslancom dostal do rúk až v priebehu zasadnutia. Poslancom KDH a SDKÚ-DS sa ale žiadosť stiahnuť materiál z rokovania nepodarilo presadiť. Všetkých 14 členov pravicovej dvojkoalície sa preto pri hlasovaní o tomto bode neprezentovalo. Primátorom predložený návrh bol ale schválený 16-timi hlasmi štvorkoalície Smer-SD, ĽS-HZDS, SNS a SF a Klubu kresťanských demokratov a nezávislých, ktorí zhodne postupovali pri hlasovaní vo všetkých bodoch programu.
(ik)

Súvisiace články
13.4.2007 REAL: Čo priniesla kontrola 5.3.2007 Kislík sa vyjadril k trestnému oznámeniu 23.1.2007 BLOG: Springfield nad Torysou 19.1.2007 Okresný prokurátor: „Dôkazy v prípade spoločnosti Prešov Real sú všeobecné“ 19.1.2007 J. Kislík prijal rozhodnutie zastupiteľstva ako zadosťučinenie 18.1.2007 P. Hagyari: "Problém sme neriešili na základe formálnych výhovoriek" 17.1.2007 Z radikálnych zmien v Prešov Reale nie je nič – bude kontrola!
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Kreatívni programátori budú môcť predstaviť svoje nápady budúci rok
Tretí ročník súťaže Šarišský hackathon sa z dôvodu pandémie COVID-19 presúva na rok 2021, keď sa život vráti do zvyčajných koľají. Aktuálna situácia na Slovensku a možný nástup druhej vlny COVID-19 by totiž mohol ohroziť priebeh súťaže.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.