Sobota, 26. september 2020
Meniny má Edita | zajtra Cyprián

Pozemky pod Tescom definitívne predané

Jedným z bodov včerajšieho Mestského zastupiteľstva v Prešove bol oj odpredaj pozemku o výmere 420 metrov štvorcových za celkovú sumu vyše 4,14 mil. Sk pre spoločnosť Multi Veste Czech republic 4 z Prahy.

Išlo pritom o dopredaj lukratívneho pozemku pod OD Tesco, ktorý napokon poslanci jednohlasne schválili. Zaujímavé na hlasovaní bolo aj to, že išlo o vôbec prvú absolútnu zhodu celého poslaneckého zboru, keď väčšina včerajších hlasovaní končila pomerom 16:15. Doteraz mala spoločnosť Multi Veste Czech odkúpených 11 851 m2 plochy, zvyšných 420 m2 bolo najprv zablokovaných predbežným opatrením súdu prešovskou firmou Meba Reality, s.r.o.. Medzi touto firmou a mestom malo dôjsť k realizácii zámenej zmluvy, no tá napokon potrebná nebola a celý problém sa napokon vyriešil rozhodnutím Správy katastra v Prešove. To nadobudlo právoplatnosť 3. januára tohto roka, ktorým sa celé konanie zastavilo a poslanci mohli zvyšné pozemky na základe zmluvy o budúcej kúpnej zmluve odpredať. Pražská spoločnosť by mala na získanom pozemku postaviť za 1 mld. korún obchodno-kultúrne centrum pod názvom Fórum. Stavba by mala byť hotová v lete 2009. Celkovo mesto za pozemky pod Tescom dostalo vyše 121 mil. korún.
(ik)

Súvisiace články
4.12.2006 Zmluva o predaji pozemkov podpísaná 16.10.2006 Zastupiteľstvo rozhodlo o pozemkoch pod OD Tesco
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
Mesto Prešov sa v septembri zapojí do súťaže Do práce na bicykli
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do národnej kampane Do práce na bicykli. Celoslovenská súťaž potrvá od 1. do 30. septembra 2020.
V Prešove sme si pripomenuli 76. výročie Slovenského národného povstania
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si pripomenuli pamiatku obetí SNP. Ani po 76 rokoch tak nezabúdame na tých, ktorí padli v boji za našu slobodu.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
Mesto Prešov reaguje na nepravdivé informácie uverejnené na webovej stránke denníka Plus jeden deň
Mesto Prešov k dnešnému dňu neeviduje žiadne exekučné konanie, ktoré by bolo vedené proti mestu zo strany spoločnosti Matijka s.r.o. Mesto Prešov doteraz zaplatilo firme Matijka s.r.o. len časť faktúry vo výške 250 tisíc eur, pričom o tejto skutočnosti sme informovali aj na tlačovom brífingu dňa 4.8.2020.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.