Pondelok, 24. február 2020
Meniny má Matej | zajtra Frederik, Frederika

Primátor zarobí 72 400 korún

(TASR) - Mesačný plat 72 400 Sk odsúhlasili na včerajšom zasadnutí MsZ primátorovi Prešova Pavlovi Hagyarimu. Rozhodnutie mestského parlamentu je so spätnou platnosťou od 29. decembra 2006, keď sa Hagyari ujal funkcie.

Novozvolený primátor bude mať taký istý mesačný príjem zo svojej funkcie ako mal jeho predchodca Milan Benč. Hagyari sa v diskusii k prijatiu uznesenia vyjadril, že polovicu z primátorského platu dá charite. Nekonkretizoval však bližšie tento krok. Chce tým splniť jeden zo svojich predvolebných sľubov. Dodal tiež, že nie je odkázaný na plat primátora Prešova.

Podľa výpisu z obchodného registra SR je doktor práv Hagyari zapísaný v 40 obchodných spoločnostiach, kde figuruje ako spoločník alebo konateľ. Z týchto firiem je pre Hagyariho 20 aktuálnych záznamov v orgánoch firiem so sídlom prevažne v Bratislave. Tam aj Hagyari, rodený Prešovčan žil, kým tesne pred dátumom komunálnych volieb v decembri 2006 nezískal trvalé bydlisko v Prešove. Tu vlastní niekoľko domov v lukratívnej časti - v historickej zóne. Navyše pred pár týždňami zverejnil, že je jedným zo spoločníkov firmy, ktorá tesne v závere roka 2006 kúpila vyše tri roky neúspešne predávanú budovu Slovenského rozhlasu v Prešove.

Súvisiace články
24.2.2007 Hádzaná: Prešov pokoril Košice a vyhral skupinu 29.12.2006 Hagyari 127. prvým mužom Prešova
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už viac ako pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 631 500 eur.
Zažite veselé a chutné Fašiangovanie v Prešove
Mesto Prešov vás počas obdobia zábavy, plesov a karnevalov pozýva na tradičné a obľúbené Fašiangovanie. Voňavé a chutné dobroty, ľudová hudba a pestrý sprievodný program si nenechajte ujsť už 25. februára 2020 na Hlavnej ulici.
Poznáme najúspešnejších športovcov mesta Prešov za rok 2019
V Prešove sme počas galavečera Športovec roka už po 59. krát ocenili najlepších športovcov, ktorí v uplynulom roku reprezentovali a zviditeľňovali naše mesto doma i v zahraničí. Do siene slávy prešovského športu pribudlo desiate meno.
Národný týždeň manželstva v Prešove ponúkne bohatý program
V pondelok 10. februára 2020 sa začína Národný týždeň manželstva. Jubilejný 10. ročník opäť prinesie množstvo zaujímavých podujatí pre manželov aj zľavy vo vybraných prevádzkach.
Moderná križovatka na ulici Obrancov mieru zlepší dopravu v Prešove
Dopravná situácia v meste Prešov sa opäť o niečo zlepšila. Po dokončení malého obchvatu (odbočka Škultétyho – ZVL), prišli na rad tri kritické križovatky. Posledná z nich – Levočská a Obrancov mieru – bola dnes slávnostne uvedená do plnej prevádzky za účasti ministra dopravy a výstavby Arpáda Érseka a viceprimátora mesta Prešov Pavla Neupauera.
Kniha roka Prešovského samosprávneho kraja 2019
3. ročník čitateľskej ankety
Najlepší prešovskí športovci na jednom mieste
Vyhlasovanie ankety Športovec roka má v Prešove dlhú tradíciu už od roku 1961. Mesto Prešov o víťazoch tejto ankety každoročne informuje na svojej webovej stránke. Tentoraz však vznikla myšlienka vytvoriť miesto, kde nájdu športoví fanúšikovia všetky informácie prehľadne na jednom mieste.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.