Sobota, 22. január 2022
Meniny má Zora | zajtra Miloš

FHE: Real Crime, Reverse Wind

Skupinu Real Crime tvorili Jozef Murín - spev, Martin Dancák - gitara, Rado Hanzel - bicie a Braňo Goga - basgitara. Vekový priemer tejto kapely, ktorá začala v roku 1995, sa pohyboval okolo 15 rokov. Napriek tomu patrila formácia Real Crime (z angl. = Ozajstný zločin) medzi hudobne najtvrdšie v Prešove.

Inšpirovala sa HC (hardcore) kapelami typu Rage Against The Machine. Patrila medzi atrakcie prešovských hudobných prehliadok, hosťovala aj v Martine, na festivale organizovanom skupinami Teória odrazu a Otras.

Real Crime sa dostali do povedomia fanúšikov krátkom čase, po necelých dvoch rokoch sa však skupina rozpadla. Zachovalo sa jej demo i video. Talent jej členov sa však potvrdil, uchytili sa v ďalších kapelách (Murín - Reverse Wind, neskôr a dodnes organizátor koncertov a iných podujatí, Dancák - Hlava 66, Hanzel - Hudba Prešov, Hlava 66, Goga - Nuda, Cirkus... ).

Po rozpade skupiny Real Crime si založil jej spevák Jozef Murín Reverse Wind. Žánrovo bola ladená podobne ako pôvodná Murínova formácia, v tvorbe prevažoval americký hardcore á la Rage Against The Machine, texty boli v angličtine. Murína sprevádzali v Reverse Wind viacerí hosťujúci muzikanti.

Nedávno sa objavili hlasy o znovuobnovení Real Cirme. Potvrdili mi to aj jej členovia. Malo by ísť minimálne o jeden spomienkový koncert v Prešove.

Foto: archív autora

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK