Piatok, 15. november 2019
Meniny má Leopold | zajtra Agnesa

Byty sa budú predávať cez súťaž

Mesto Prešov bude uvoľnené byty predávať výlučne formou verejnej súťaže. V najbližších dňoch pôjde na dražbu sedem takýchto bytov po neplatičoch. Tri byty už mesto predalo verejnou dražbou v marci.

Ako informoval primátor Pavel Hagyari, „radnica za ne získala spolu takmer 2 milióny korún. “ Konkrétne išlo o garsónku na Levočskej ulici, ktorá sa predala za 405 tis. Sk, za dvojizbový byt na Ulici Antona Prídavku zaplatil jeho nový majiteľ 777 tis. Sk a trojizbový byt na Urxovej ulici mesto vydražilo za 731 tis. Sk. V ďalšej ponuke budú byty rôznych veľkostí aj kategórie. Poslanci mestského zastupiteľstva pri prerokovávaní správy o majetkových prevodoch namietali, že o verejnej súťaži sa vedelo krátku a nabudúce chcú byť členmi komisie.
Mesto Prešov ku koncu roku 2006 evidovalo nedoplatky za mestské byty vo výške 35,6 mil. korún. Najväčší podiel na tom majú lokality s rómskym etnikom - Stará tehelňa, ulice Tarasa Ševčenka, Kúpeľná, Slánska, Čapajevova, Pod Hrádkom. Vlani bolo na Okresnom súde podaných 38 žalôb na vypratanie bytu prostredníctvom exekútora, z ktorých 23 realizovali a sedem nájomníkov po doručení exekúcie odišlo dobrovoľne. Na súd vlani pribudlo aj 92 návrhov na vydanie platobných rozkazov na sumu 1,4 mil. Sk a 508 návrhov na exekúcie v celkovej výške 8,7 mil. Sk. Mesačne sa nedoplatky zvyšovali o 150 tis. Sk. Mesto má okolo 700 nájomných bytov, vlani k ním pribudli nové nájomné byty na Majakovského a Sabinovskej ulici.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.