Pondelok, 01. jún 2020
Meniny má Žaneta | zajtra Xénia, Oxana

Byty sa budú predávať cez súťaž

Mesto Prešov bude uvoľnené byty predávať výlučne formou verejnej súťaže. V najbližších dňoch pôjde na dražbu sedem takýchto bytov po neplatičoch. Tri byty už mesto predalo verejnou dražbou v marci.

Ako informoval primátor Pavel Hagyari, „radnica za ne získala spolu takmer 2 milióny korún. “ Konkrétne išlo o garsónku na Levočskej ulici, ktorá sa predala za 405 tis. Sk, za dvojizbový byt na Ulici Antona Prídavku zaplatil jeho nový majiteľ 777 tis. Sk a trojizbový byt na Urxovej ulici mesto vydražilo za 731 tis. Sk. V ďalšej ponuke budú byty rôznych veľkostí aj kategórie. Poslanci mestského zastupiteľstva pri prerokovávaní správy o majetkových prevodoch namietali, že o verejnej súťaži sa vedelo krátku a nabudúce chcú byť členmi komisie.
Mesto Prešov ku koncu roku 2006 evidovalo nedoplatky za mestské byty vo výške 35,6 mil. korún. Najväčší podiel na tom majú lokality s rómskym etnikom - Stará tehelňa, ulice Tarasa Ševčenka, Kúpeľná, Slánska, Čapajevova, Pod Hrádkom. Vlani bolo na Okresnom súde podaných 38 žalôb na vypratanie bytu prostredníctvom exekútora, z ktorých 23 realizovali a sedem nájomníkov po doručení exekúcie odišlo dobrovoľne. Na súd vlani pribudlo aj 92 návrhov na vydanie platobných rozkazov na sumu 1,4 mil. Sk a 508 návrhov na exekúcie v celkovej výške 8,7 mil. Sk. Mesačne sa nedoplatky zvyšovali o 150 tis. Sk. Mesto má okolo 700 nájomných bytov, vlani k ním pribudli nové nájomné byty na Majakovského a Sabinovskej ulici.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Klientske centrum a Matričný úrad na Mestskom úrade v Prešove predĺžia stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristúpilo v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.