Streda, 13. november 2019
Meniny má Stanislav | zajtra Irma

Hrozí Prešovu špekulatívny odpredaj majetku?

Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) za SDKÚ-DS sa nazdávajú, že Prešovu hrozí špekulatívny odpredaj majetku. K tomuto poznaniu ich viedli niektoré body programu, o ktorých minulú stredu na svojom zasadnutí rozhodovalo MsZ.

Juraj Hurný

Podľa predsedu miestneho zväzu SDKÚ-DS a poslanca mestského zastupiteľstva Juraja Hurného tým najvážnejším bol spôsob, akým bol navrhovaný predaj 6 000 metrov štvorcových pozemkov na Rusínskej ceste. Tie mali vo výmere po 3 000 m2 vykúpiť spoločnosti Tatran Prešov a MS-Bau s tým, že žiadatelia ich vykupujú za účelom vybudovania obchodné centra podobného bratislavskému Polusu. Mestský úrad navrhoval tieto pozemky odpredať za cenu 1 500 Sk/m2. „Dozvedeli sme sa, že investorom nebudú tieto dve firmy, ale zahraničná firma. Keďže Prešov je malé mesto a veľa ludí sa tu krúti okolo týchto pozemkov, tak sme započuli aj pravdepodobnú cenu, za ktorú to bude táto firma vykupovať. Hovorí sa, že to bude 3 500 korún za meter štvorcový. Pokiaľ by tieto informácie boli pravdivé, tak pri celkovej výmere pozemku a rozdiele dve tísíc korún na meter štvorcový ide o zárobok 12 miliónov korún, “ zdôraznil J. Hurný.

O odpredaji pozemku napokon poslanci nehlasovali, keďže bol na návrh predstaviteľov všetkých troch poslaneckých klubov z rokovania zastupiteľstva stiahnutý, poslancovi J. Hurnému sa ale nezdal spôsob, akým k predaju pozemkov malo prísť. „Trochu ma mrzí, že tento predaj bol navrhnutý ako priamy. Pán primátor totiž v kampani upozorňoval, že priame predaje sa nemajú robiť, že majetky sa majú predávať cez verejné súťaže a dražby. Hneď na prvýkrát mu to ale s takým veľkým pozemkom nevyšlo, “ uviedol J. Hurný. Ten si myslí, že predaj takýchto pozemkov by sa mal dojednávať priamo so skutočným investorom. „Takto sme predali aj pozemky pod Tescom a jediný, kto na tom zarobil, je mesto Prešov a všetci občania. Je dôležité, aby plynuli peniaze do mestskej kasy a nie do súkromných vrecách za to, že niekto má informáciu, že treba niečo stavať a tam sú mestské majetky, “ dodal J. Hurný s tým, že dôvodom, prečo na tento predaj, ku ktorému napokon nedošlo, pripomína, je snaha „verejne upozorniť, aby sa nevymýšľali nejaké iné spôsoby, ako by mal niekto zbohatnúť na mestskom majetku. “ Druhým bodom, ktorý podľa Hurného nasvedčuje špekulatívnemu odpredaju majetku mesta je plánované využitie rezervného fondu, ktorý má byť použitý aj na vysporiadanie sporov s podnikateľom Petrom Jarkovským.
(ik)

Súvisiace články
5.4.2007 Poslanci rokovali vyše 13 hodín 5.4.2007 Politickým stranám upravili nájomné iba symbolicky 4.4.2007 Viceprimátorkou Ďurčanská
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
30 rokov slobody
Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.