Piatok, 05. jún 2020
Meniny má Laura | zajtra Norbert

Hrozí Prešovu špekulatívny odpredaj majetku?

Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) za SDKÚ-DS sa nazdávajú, že Prešovu hrozí špekulatívny odpredaj majetku. K tomuto poznaniu ich viedli niektoré body programu, o ktorých minulú stredu na svojom zasadnutí rozhodovalo MsZ.

Juraj Hurný

Podľa predsedu miestneho zväzu SDKÚ-DS a poslanca mestského zastupiteľstva Juraja Hurného tým najvážnejším bol spôsob, akým bol navrhovaný predaj 6 000 metrov štvorcových pozemkov na Rusínskej ceste. Tie mali vo výmere po 3 000 m2 vykúpiť spoločnosti Tatran Prešov a MS-Bau s tým, že žiadatelia ich vykupujú za účelom vybudovania obchodné centra podobného bratislavskému Polusu. Mestský úrad navrhoval tieto pozemky odpredať za cenu 1 500 Sk/m2. „Dozvedeli sme sa, že investorom nebudú tieto dve firmy, ale zahraničná firma. Keďže Prešov je malé mesto a veľa ludí sa tu krúti okolo týchto pozemkov, tak sme započuli aj pravdepodobnú cenu, za ktorú to bude táto firma vykupovať. Hovorí sa, že to bude 3 500 korún za meter štvorcový. Pokiaľ by tieto informácie boli pravdivé, tak pri celkovej výmere pozemku a rozdiele dve tísíc korún na meter štvorcový ide o zárobok 12 miliónov korún, “ zdôraznil J. Hurný.

O odpredaji pozemku napokon poslanci nehlasovali, keďže bol na návrh predstaviteľov všetkých troch poslaneckých klubov z rokovania zastupiteľstva stiahnutý, poslancovi J. Hurnému sa ale nezdal spôsob, akým k predaju pozemkov malo prísť. „Trochu ma mrzí, že tento predaj bol navrhnutý ako priamy. Pán primátor totiž v kampani upozorňoval, že priame predaje sa nemajú robiť, že majetky sa majú predávať cez verejné súťaže a dražby. Hneď na prvýkrát mu to ale s takým veľkým pozemkom nevyšlo, “ uviedol J. Hurný. Ten si myslí, že predaj takýchto pozemkov by sa mal dojednávať priamo so skutočným investorom. „Takto sme predali aj pozemky pod Tescom a jediný, kto na tom zarobil, je mesto Prešov a všetci občania. Je dôležité, aby plynuli peniaze do mestskej kasy a nie do súkromných vrecách za to, že niekto má informáciu, že treba niečo stavať a tam sú mestské majetky, “ dodal J. Hurný s tým, že dôvodom, prečo na tento predaj, ku ktorému napokon nedošlo, pripomína, je snaha „verejne upozorniť, aby sa nevymýšľali nejaké iné spôsoby, ako by mal niekto zbohatnúť na mestskom majetku. “ Druhým bodom, ktorý podľa Hurného nasvedčuje špekulatívnemu odpredaju majetku mesta je plánované využitie rezervného fondu, ktorý má byť použitý aj na vysporiadanie sporov s podnikateľom Petrom Jarkovským.
(ik)

Súvisiace články
5.4.2007 Poslanci rokovali vyše 13 hodín 5.4.2007 Politickým stranám upravili nájomné iba symbolicky 4.4.2007 Viceprimátorkou Ďurčanská
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje otváracie hodiny v hlavnej pokladnici, predĺžené zostávajú aj stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Hlavná pokladnica, Klientske centrum, Matričný úrad a podateľňa na Mestskom úrade v Prešove predĺžili stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristupuje v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Prešovčania si môžu oddýchnuť na obnovených lavičkách v centre mesta
Mesto Prešov obnovuje na pešej zóne lavičky určené na oddych pre Prešovčanov i tých, ktorí naše mesto navštívia počas blížiacej sa letnej sezóny.
Mesto Prešov obnovuje vnútroblok na Ul. 17. novembra
Mesto Prešov postupne pokračuje s revitalizáciou vnútroblokov. Tentoraz dostane krajšiu podobu vnútroblok na Ulici 17. novembra. Pribudne detské ihrisko aj príjemná oddychová zóna.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.