Piatok, 10. júl 2020
Meniny má Amália | zajtra Milota

Viac ľudí na aktivačné práce

V Prešove sa v posledných rokov osvedčilo využívanie dlhodobo nezamestnaných prostredníctvom aktivačných prác. Ľudia zapojení do tejto činnosti sa podieľajú napríklad na jarnom a jesennom upratovaní, ochrane verejných objektov...

Mestský úrad vie na verejnoprospešné činnosti využiť približne 300 nezamestnaných. „Práve o takýto počet sme žiadali Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove. Nakoľko táto žiadosť bola zamietnutá, následne sme požiadali o 120 nezamestnaných, “ vyjadril sa hovorca MsÚ Michal Kaliňák. Kompromisom je momentálny počet, a to 109 pracovníkov. „Z nich deväťdesiat jeden zabezpečuje čistenie mesta a osemnásť stráži verejné objekty, “ uviedol hovorca.
Začiatkom tohto roka mesto udelilo 21 povolení rozličným organizáciám, ktoré na základe súhlasného stanoviska a rozhodnutia Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove získali na svoje aktivity nezamestnaných. Ako povedal Michal Kaliňák, „Jedna z takýchto organizácií má k dispozícii 130 nezamestnaných. Tí zabezpečujú poriadok a čistotu v jedinej lokalite. A to K Starej Tehelni. “ Aj napriek tomu, že v tejto lokalite v rámci aktivačných prác pôsobí viac nezamestnaných ako má k dispozícii pre celé mesto prešovský MsÚ, „neustále evidujeme žiadosti o to, aby sme na náklady mesta zabezpečovali čistenie tohto sídliska, “ doplnil hovorca.
Aj preto mesto rokuje s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny o tom, ako pre zabezpečovanie čistoty a udržiavanie poriadku v meste využiť v nasledujúcom období čo najväčší počet dlhodobo nezamestnaných.

Súvisiace články
14.4.2007 Ľudí na aktivačné práce je dosť
Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Vyhlásenie mesta Prešov k fungovaniu spoločnosti 1. FC TATRAN
V spoločnosti 1. FC TATRAN, a.s. je mesto Prešov menšinovým akcionárom (vlastníme 8,7 % akcií), avšak dlhodobo nemáme žiadne informácie o stave spoločnosti, čo považujeme za neakceptovateľné. Mesto Prešov dlhodobo nemá svojho zástupcu v orgánoch spoločnosti, a to aj napriek dlhodobej a opakovanej iniciatíve zo strany radnice zabezpečiť zástupcu priamo v predstavenstve.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.