Štvrtok, 21. november 2019
Meniny má Elvíra | zajtra Cecília

Viac ľudí na aktivačné práce

V Prešove sa v posledných rokov osvedčilo využívanie dlhodobo nezamestnaných prostredníctvom aktivačných prác. Ľudia zapojení do tejto činnosti sa podieľajú napríklad na jarnom a jesennom upratovaní, ochrane verejných objektov...

Mestský úrad vie na verejnoprospešné činnosti využiť približne 300 nezamestnaných. „Práve o takýto počet sme žiadali Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove. Nakoľko táto žiadosť bola zamietnutá, následne sme požiadali o 120 nezamestnaných, “ vyjadril sa hovorca MsÚ Michal Kaliňák. Kompromisom je momentálny počet, a to 109 pracovníkov. „Z nich deväťdesiat jeden zabezpečuje čistenie mesta a osemnásť stráži verejné objekty, “ uviedol hovorca.
Začiatkom tohto roka mesto udelilo 21 povolení rozličným organizáciám, ktoré na základe súhlasného stanoviska a rozhodnutia Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Prešove získali na svoje aktivity nezamestnaných. Ako povedal Michal Kaliňák, „Jedna z takýchto organizácií má k dispozícii 130 nezamestnaných. Tí zabezpečujú poriadok a čistotu v jedinej lokalite. A to K Starej Tehelni. “ Aj napriek tomu, že v tejto lokalite v rámci aktivačných prác pôsobí viac nezamestnaných ako má k dispozícii pre celé mesto prešovský MsÚ, „neustále evidujeme žiadosti o to, aby sme na náklady mesta zabezpečovali čistenie tohto sídliska, “ doplnil hovorca.
Aj preto mesto rokuje s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny o tom, ako pre zabezpečovanie čistoty a udržiavanie poriadku v meste využiť v nasledujúcom období čo najväčší počet dlhodobo nezamestnaných.

Súvisiace články
14.4.2007 Ľudí na aktivačné práce je dosť
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
MŠ Važecká sa po rekonštrukcii stala pre deti veselou stavebnicou
Materská škola na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu najmenších detí i predškolákov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.