Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Amerického investora predstavia v utorok

Dnes bol na prešovskej radnici americký deň. Primátor mesta Pavel Hagyari sa stretol s dlhšiu dobu avizovanými americkými investormi a takisto aj s americkým veľvyslancom na Slovensku Rodolphom Valleem.

Ako informoval prešovský primátor, výsledkom dnešných rokovaní s investormi je, že avizovaná investícia z USA bude oficiálne ohlásená v utorok dopoludnia. Primátor ale o investorovi nateraz nič bližšie prezradiť nechcel. S R. Valleem potom prešovský primátor preberal aj možnosti ďalších investícií. „Hlas veľvyslanca a ambasády má nie nezanedbateľnú úlohu, aj keď je na rozhodnutí investorov, či sa etablujú v danom regióne alebo nie. Aj preto sme radi, že pán veľvyslanec je priaznivcom nášho regiónu, “ uviedol po rokovaní P. Hagyari. „Jedna z vecí, ktoré rád prinášam z USA sú investori, ktorí podporujú ekonomiku a vždy využívam príležitosti týchto návštev, aby som hľadal ďalšie možnosti pre amerických investorov, “ komentoval dnešné stretnutie R. Vallee, ktorý vidí jednu z ďalších možností na pritiahnutie amerických investorov v mestom plánovanom využívaní geotermálnej energie. „Ak by sa táto myšlienka rozbehla určite budeme hľadať možnosti, aby sa aj americký investori do toho pustili, “ uviedol R. Vallee. Ten dnes okrem stretnutia s primátorom navštívil prešovskú židovskú synagógu, absolvoval náboženský dialóg o tolerancii s predstaviteľmi rôznych nábožeských komunít a na spoločnom obede diskutoval s podnikateľmi, s ktorými hovoril o ekonomickom rozvoji regiónu. Svoju dvojdňovú návštevu východného Slovenska, ktorú začal včera v Košiciach, ukončil americký velvyslanec návštevou Soľnobanského múzea.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.