Nedeľa, 12. júl 2020
Meniny má Nina | zajtra Margita

Amerického investora predstavia v utorok

Dnes bol na prešovskej radnici americký deň. Primátor mesta Pavel Hagyari sa stretol s dlhšiu dobu avizovanými americkými investormi a takisto aj s americkým veľvyslancom na Slovensku Rodolphom Valleem.

Ako informoval prešovský primátor, výsledkom dnešných rokovaní s investormi je, že avizovaná investícia z USA bude oficiálne ohlásená v utorok dopoludnia. Primátor ale o investorovi nateraz nič bližšie prezradiť nechcel. S R. Valleem potom prešovský primátor preberal aj možnosti ďalších investícií. „Hlas veľvyslanca a ambasády má nie nezanedbateľnú úlohu, aj keď je na rozhodnutí investorov, či sa etablujú v danom regióne alebo nie. Aj preto sme radi, že pán veľvyslanec je priaznivcom nášho regiónu, “ uviedol po rokovaní P. Hagyari. „Jedna z vecí, ktoré rád prinášam z USA sú investori, ktorí podporujú ekonomiku a vždy využívam príležitosti týchto návštev, aby som hľadal ďalšie možnosti pre amerických investorov, “ komentoval dnešné stretnutie R. Vallee, ktorý vidí jednu z ďalších možností na pritiahnutie amerických investorov v mestom plánovanom využívaní geotermálnej energie. „Ak by sa táto myšlienka rozbehla určite budeme hľadať možnosti, aby sa aj americký investori do toho pustili, “ uviedol R. Vallee. Ten dnes okrem stretnutia s primátorom navštívil prešovskú židovskú synagógu, absolvoval náboženský dialóg o tolerancii s predstaviteľmi rôznych nábožeských komunít a na spoločnom obede diskutoval s podnikateľmi, s ktorými hovoril o ekonomickom rozvoji regiónu. Svoju dvojdňovú návštevu východného Slovenska, ktorú začal včera v Košiciach, ukončil americký velvyslanec návštevou Soľnobanského múzea.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mestský úrad v Prešove bude od 22. júna fungovať v štandardnom režime
Mestský úrad v Prešove sa opäť otvára pre verejnosť. Naďalej je však potrebné dodržiavať protiepidemiologické opatrenia.
Burza starožitností sa po pauze vracia na Hlavnú ulicu
V centre Prešova sa opäť uskutoční Burza starožitností a kuriozít. Zberateľské predmety si na Hlavnej ulici môžu občania pozrieť už tento piatok 19. júna 2020.
Počas leta čaká Prešovčanov v areáli kúpaliska Delňa množstvo noviniek
Obľúbené letné kúpalisko Delňa sa pripravuje na príchod prvých návštevníkov. Areál kúpaliska je otvorený už teraz. Prešovčania si tu môžu prísť oddýchnuť, alebo si zašportovať.
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Prešovskí cyklisti môžu od júna naplno využívať všetky cykloprístrešky
So začínajúcou cyklistickou sezónou mesto Prešov rozbieha ostrú prevádzku cykloprístreškov, ktoré sú plne pripravené na používanie. Elektronické čipy k prístreškom si môžu užívatelia zapožičať na jeden deň, alebo na celý rok priamo na mestskom úrade.
Počas nočnej prietrže mračien v Prešove pomáhali aj dobrovoľní hasiči
Prešovskí dobrovoľní hasiči v sobotu 13. júna pomáhali v dvoch častiach mesta pri odstraňovaní následkov nočnej búrky. Na ulici Za Kalváriou vyčistili 5 studní a v lokalite Surdok zatopenú cestu.
Spoločnosť HSF System SK dokončila projekty v Prešove za 20 mil. eur
Hobby Park v Prešove sa rozrástol o obchodný dom ASKO – NÁBYTOK. Stavbu realizovala ako generálny dodávateľ slovenská stavebná spoločnosť HSF System SK. Je to pre ňu už tretí projekt v poradí v tejto obchodnej zóne. Všetky objekty tu vyrástli za necelé dva roky. Developerom je slovensko-rakúska spoločnosť Atrios.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.