Pondelok, 18. november 2019
Meniny má Eugen | zajtra Alžbeta

V tomto roku pribudne 54 bytov

Mesto Prešov ukončilo v minulom roku 46 stavieb v celkovej hodnote za takmer 200 miliónov korún. Najviac financií - vyše 28 miliónov išlo na rekonštrukciu chladiarenského zariadenia zimného štadióna.

Mesto dokončilo rekonštrukciu západnej a východnej strany Hlavnej ulice vrátane vjazdu do centra z Jarkovej ulice a Ku Kumštu za približne 24 miliónov korún. Stavebníci tu položili cez 3000 m2 dlažby, vymenili dažďové prípojky, umiestnili na oddychovú zónu nízke verejné osvetlenie, prvky drobnej architektúry, lavičky, svetelnú mapu Prešova a nahradili staré stromy za mladú zeleň. Na 25 školských stavieb išlo z mestského rozpočtu 21 mil. Sk, najviac peňazí preinvestovali na opravy striech. Kompletná rekonštrukcia Royovej ulice na Solivare si vyžiadala 11 mil. Sk, ktoré išli na kanalizáciu, chodník, verejné osvetlenie, rigol a vjazdy na jednotlivé pozemky.
Tri z plánovaných stavieb sa vôbec nerealizovali, ide o fontánu pred vysokoškolským areálom, úpravu okolia plastiky Jána Pavla II. a metropolitnú sieť. Ku kontraverzným stavbám patrí aj nedokončené dielo Múza. Na pešej zóne mala už niekoľko rokov stáť socha koňa, na ktorom sedí žena. Autor dielo nedokončil, v januári splatil zálohu, ktorú dostal od mesta na jeho realizáciu.
Šesť rozostavaných stavieb z vlaňajška prešlo do roku 2007. Mesto pokračuje vo výstavbe ďalších nájomných bytov na Majakovského a Sabinovskej ulici. Ide o totálnu rekonštrukciu a nadstavbu zdevastovaných bytov po Rómoch. Z celkového počtu 190 bytov za posledné dva roky dokončili 118 bytov, v tomto roku by sa do nových nájomných bytov malo nasťahovať ďalších 54 rodín. K rozostavaným stavbám patrí aj telocvičňa základnej školy na Sibírskej ulici, kde sa z plánovaných 39 miliónov korún vlani preinvestovalo 17 miliónov. Ešte pred komunálnymi voľbami tu slávnostne odovzdali do užívania halu o rozmeroch 48 krát 24 metrov, sprchy, šatne, sklady a kabinety. Do polovice júna tohto roku by mali dokončiť aj príjazdovú cestu, parkovisko a zeleň. Na dokončenie v tomto roku čaká aj rekonštrukcia strechy Domu smútku a sanácia Ulice Pod Šalgovíkom, kde došlo k zosuvu pôdy.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.