Piatok, 29. máj 2020
Meniny má Vilma | zajtra Ferdinand

V tomto roku pribudne 54 bytov

Mesto Prešov ukončilo v minulom roku 46 stavieb v celkovej hodnote za takmer 200 miliónov korún. Najviac financií - vyše 28 miliónov išlo na rekonštrukciu chladiarenského zariadenia zimného štadióna.

Mesto dokončilo rekonštrukciu západnej a východnej strany Hlavnej ulice vrátane vjazdu do centra z Jarkovej ulice a Ku Kumštu za približne 24 miliónov korún. Stavebníci tu položili cez 3000 m2 dlažby, vymenili dažďové prípojky, umiestnili na oddychovú zónu nízke verejné osvetlenie, prvky drobnej architektúry, lavičky, svetelnú mapu Prešova a nahradili staré stromy za mladú zeleň. Na 25 školských stavieb išlo z mestského rozpočtu 21 mil. Sk, najviac peňazí preinvestovali na opravy striech. Kompletná rekonštrukcia Royovej ulice na Solivare si vyžiadala 11 mil. Sk, ktoré išli na kanalizáciu, chodník, verejné osvetlenie, rigol a vjazdy na jednotlivé pozemky.
Tri z plánovaných stavieb sa vôbec nerealizovali, ide o fontánu pred vysokoškolským areálom, úpravu okolia plastiky Jána Pavla II. a metropolitnú sieť. Ku kontraverzným stavbám patrí aj nedokončené dielo Múza. Na pešej zóne mala už niekoľko rokov stáť socha koňa, na ktorom sedí žena. Autor dielo nedokončil, v januári splatil zálohu, ktorú dostal od mesta na jeho realizáciu.
Šesť rozostavaných stavieb z vlaňajška prešlo do roku 2007. Mesto pokračuje vo výstavbe ďalších nájomných bytov na Majakovského a Sabinovskej ulici. Ide o totálnu rekonštrukciu a nadstavbu zdevastovaných bytov po Rómoch. Z celkového počtu 190 bytov za posledné dva roky dokončili 118 bytov, v tomto roku by sa do nových nájomných bytov malo nasťahovať ďalších 54 rodín. K rozostavaným stavbám patrí aj telocvičňa základnej školy na Sibírskej ulici, kde sa z plánovaných 39 miliónov korún vlani preinvestovalo 17 miliónov. Ešte pred komunálnymi voľbami tu slávnostne odovzdali do užívania halu o rozmeroch 48 krát 24 metrov, sprchy, šatne, sklady a kabinety. Do polovice júna tohto roku by mali dokončiť aj príjazdovú cestu, parkovisko a zeleň. Na dokončenie v tomto roku čaká aj rekonštrukcia strechy Domu smútku a sanácia Ulice Pod Šalgovíkom, kde došlo k zosuvu pôdy.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov predlžuje stránkové hodiny v Klientskom centre, na Matričnom úrade a v podateľni
Klientske centrum a Matričný úrad na Mestskom úrade v Prešove predĺžia stránkové hodiny pre verejnosť. K zmenám mesto pristúpilo v súvislosti s postupným uvoľnovaním opatrení vyplývajúcich z mimoriadnej situácie na Slovensku.
Aktualizácia: Pri sobášoch v obradnej sieni môže byť po novom 20 ľudí
Mesto Prešov zrušilo termíny občianskych slávností do odvolania. Pri sobášoch v obradnej sieni však po novom môže byť do 20 ľudí.
Mimoriadna situácia: Potrebujete pomoc alebo chcete pomôcť?
Mesto Prešov podáva v mimoriadnej situácii pomocnú ruku seniorom vo forme pomoci s nákupom potravín či liekov, ale aj rozvozom obedov. Pripravených máme viac ako 30 dobrovoľníkov, prihlásiť sa môžu aj ďalší.
Chystáte sa zapísať dieťa do materskej školy?
Mesto Prešov zverejňuje informácie k podávaniu žiadostí na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie v materských školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Prešov na školský rok 2020/2021.
FOTO: Potulky Prešovom
Každý z nás by si najradšej užíval májové slnečné lúče, no všetci sedíme doma. Tak vám ich prinesieme aspoň spoza objektívov dvoch mladých chlapcov.
Mesto Prešov opätovne sprevádzkuje verejné WC v Južnom parku
Na základe postupného uvoľňovania opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 mesto Prešov opätovne uvádza do prevádzky verejné WC v Južnom parku na Hlavnej ulici.
Nový cyklochodník prepojí centrum mesta s cyklotrasou pri Toryse
V meste Prešov pribudol nový cyklochodník Mlynský náhon. Stavba je vo finálnej fáze a v týchto dňoch na nej prebiehajú dokončovacie práce.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.