Utorok, 12. november 2019
Meniny má Svätopluk | zajtra Stanislav

Ľudí na aktivačné práce je dosť

Mesto Prešov uzatvorilo s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVaR) na začiatku roka zmluvu o poskytnutí finančného príspevku na aktivačné práce so 109 uchádzačmi o zamestnanie.

Radnica pôvodne žiadala 120 ľudí, počas dvoch výberových konaní tento stav nedokázala naplniť. Mesto zaradilo 91 z nich na upratovanie a 18 stráži verejné objekty. Tlačový tajomník prešovského Mestského úradu informoval, že radnica by vedela na aktivačné práce využiť aj 300 nezamestnaných. Dôvodom je nespokojnosť s čistotou v rómskej lokalite K Starej Tehelni, kde poriadok a upratovanie zabezpečuje občianske združenie Romano Asaben. Podľa riaditeľky prešovského Úradu práce Aleny Krištofíkovej, mesto Prešov dalo tomuto združeniu súhlasné stanovisko k vykonávaniu aktivačnej činnosti, na základe čoho ÚPSVaR s nimi uzatvoril dohodu na požadovaných 130 ľudí.
„Aj napriek tomu, že v tejto lokalite v rámci aktivačných prác pôsobí viac nezamestnaných ako má k dispozícii mestský úrad pre celý Prešov, neustále dostávame žiadosti, aby sme na náklady mesta zabezpečovali čistenie Tehelne. V súvislosti s kvalitou odvedenej práce a samotnou verejnou prospešnosťou, rokujeme s Úradom práce o využití čo najväčšieho počtu dlhodobo nezamestnaných, “ uviedol Kaliňák. Podľa riaditeľky A. Krištofíkovej, „mesto ich zatiaľ o doplnenie uchádzačov o zamestnanie na aktivačné práce neoslovilo. Vo svojej evidencii však mame aktuálne 275 vhodných kandidátov na zaradenie do tejto činnosti. Je ich stále dosť i napriek tomu, že mesto udelilo povolenie na aktivačnú činnosť aj ďalším 21 organizáciám, vrátane OZ Romano Asaben. Problém je ich malá ochota pracovať. "
-mm-

Súvisiace články
11.4.2007 Viac ľudí na aktivačné práce
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
30 rokov slobody
Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.