Utorok, 04. august 2020
Meniny má Dominik, Dominika | zajtra Hortenzia

Jarkovský chce rúbať stromy

Podnikateľ Peter Jarkovský, ktorý kúpil začiatkom januára štyri susediace pozemky Pod Skalkou v prešovskej mestskej časti Dúbrava s celkovou rozlohou 25 000 štvorcových metrov, požiadal odbor podnikateľských činností a životného prostredia Mestského úradu (MsÚ) v Prešove o výrub 62 kusov stromov.

Na pozemku sú postavené bytovky a vedie tadiaľ prístupová cesta aj k záhradkárskej oblasti. Ide o statné stromy brezy, jedle a smreka. Ako dôvod pre výrub uvádza v žiadosti presvetlenie pozemku. Jarkovský pre média dnes povedal, že „nechce, aby tieto stromy tam stáli a jeho zámerom je stavať“. Čo konkrétne, odmietol zverejniť. Na stredu pozval vedúci odboru podnikateľských činností a životného prostredia MsÚ Ján Grega majiteľa pozemku aj kompetentné štátne orgány. Jarkovský sa na miestnom šetrení nemieni zúčastniť. „Nech si šetria čo chcú, je to ich problém. Mám s týmto pozemkom svoje zámery, “ uviedol nový majiteľ pozemkov. Podľa Gregu, „po obhliadke zasadne komisia, ktorá rozhodne o ďalšom osude stromov. “ Jej členovia by mali vziať do úvahy fakt, že ide o všetky stromy na pozemku. Tvoria zeleň medzi bytovkami a na svahu ich koreňový systém plní dôležitú úlohu pri zosuve pôdy. Od apríla do októbra platí vegetačný kľud, kedy sa povolenie na výrub stromov nedávajú. Muselo by ísť o výnimočnú situáciu.
Jarkovský je známy skupovaním pozemkov v Prešove a okolí, s ktorými potom vydiera samosprávy. Jeho aktivity vyvrcholili rampou na Strojníckej ulici v priemyselnej zóne, kopou štrku na zastávke na Šafárikovej ulici a betónovou zátarasou pred bránou mestského cintorína.
O kúpu pozemkov pod komunikáciou v tejto lokalite malo záujem aj mesto Prešov. Poslanci ešte v minulom volebnom období schválili finančné prostriedky na majetkový prevod, Skôr než mesto podpísalo kúpno-predajnú zmluvu, Jarkovský sa stal ich majiteľom. Doterajšie rokovania s primátorom Pavlom Hagyarim nedospeli k žiadnej dohode.
-mm-

Súvisiace články
27.7.2007 Dodávku spred vchodu odtiahli 25.7.2007 Vchod na cintorín opäť zatarasený 15.5.2007 Chcú zrušiť zastávku 23.1.2007 Jarkovský má ďalšie pozemky - primátor odvolal vedúcu odboru mestského majetku 28.12.2006 12 udalostí regiónu v roku 2006 13.10.2006 Hagyari sľubuje "veľké veci" 2.10.2006 Benč Jarkovskému: „Nedohodnem sa, nech rozhodne súd!“ 30.9.2006 Jarkovský vs. mesto – ďalšie kolo 27.9.2006 Znova položil na cestu zábrany 26.5.2006 Zablokované pozemky menia majiteľa 9.5.2006 Spor o vlastníctvo cesty na Strojníckej ulici graduje 31.5.2005 Nájomca pozemku na Strojníckej spoplatňoval prejazd po ceste 1.4.2005 Mýto na Strojníckej stále hrozí, radnica sa obrátila na súd 31.3.2005 Opäť hrozí, že vodiči za prejazd Strojníckou ulicou zaplatia mýto
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.