Piatok, 15. november 2019
Meniny má Leopold | zajtra Agnesa

Jarkovský chce rúbať stromy

Podnikateľ Peter Jarkovský, ktorý kúpil začiatkom januára štyri susediace pozemky Pod Skalkou v prešovskej mestskej časti Dúbrava s celkovou rozlohou 25 000 štvorcových metrov, požiadal odbor podnikateľských činností a životného prostredia Mestského úradu (MsÚ) v Prešove o výrub 62 kusov stromov.

Na pozemku sú postavené bytovky a vedie tadiaľ prístupová cesta aj k záhradkárskej oblasti. Ide o statné stromy brezy, jedle a smreka. Ako dôvod pre výrub uvádza v žiadosti presvetlenie pozemku. Jarkovský pre média dnes povedal, že „nechce, aby tieto stromy tam stáli a jeho zámerom je stavať“. Čo konkrétne, odmietol zverejniť. Na stredu pozval vedúci odboru podnikateľských činností a životného prostredia MsÚ Ján Grega majiteľa pozemku aj kompetentné štátne orgány. Jarkovský sa na miestnom šetrení nemieni zúčastniť. „Nech si šetria čo chcú, je to ich problém. Mám s týmto pozemkom svoje zámery, “ uviedol nový majiteľ pozemkov. Podľa Gregu, „po obhliadke zasadne komisia, ktorá rozhodne o ďalšom osude stromov. “ Jej členovia by mali vziať do úvahy fakt, že ide o všetky stromy na pozemku. Tvoria zeleň medzi bytovkami a na svahu ich koreňový systém plní dôležitú úlohu pri zosuve pôdy. Od apríla do októbra platí vegetačný kľud, kedy sa povolenie na výrub stromov nedávajú. Muselo by ísť o výnimočnú situáciu.
Jarkovský je známy skupovaním pozemkov v Prešove a okolí, s ktorými potom vydiera samosprávy. Jeho aktivity vyvrcholili rampou na Strojníckej ulici v priemyselnej zóne, kopou štrku na zastávke na Šafárikovej ulici a betónovou zátarasou pred bránou mestského cintorína.
O kúpu pozemkov pod komunikáciou v tejto lokalite malo záujem aj mesto Prešov. Poslanci ešte v minulom volebnom období schválili finančné prostriedky na majetkový prevod, Skôr než mesto podpísalo kúpno-predajnú zmluvu, Jarkovský sa stal ich majiteľom. Doterajšie rokovania s primátorom Pavlom Hagyarim nedospeli k žiadnej dohode.
-mm-

Súvisiace články
27.7.2007 Dodávku spred vchodu odtiahli 25.7.2007 Vchod na cintorín opäť zatarasený 15.5.2007 Chcú zrušiť zastávku 23.1.2007 Jarkovský má ďalšie pozemky - primátor odvolal vedúcu odboru mestského majetku 28.12.2006 12 udalostí regiónu v roku 2006 13.10.2006 Hagyari sľubuje "veľké veci" 2.10.2006 Benč Jarkovskému: „Nedohodnem sa, nech rozhodne súd!“ 30.9.2006 Jarkovský vs. mesto – ďalšie kolo 27.9.2006 Znova položil na cestu zábrany 26.5.2006 Zablokované pozemky menia majiteľa 9.5.2006 Spor o vlastníctvo cesty na Strojníckej ulici graduje 31.5.2005 Nájomca pozemku na Strojníckej spoplatňoval prejazd po ceste 1.4.2005 Mýto na Strojníckej stále hrozí, radnica sa obrátila na súd 31.3.2005 Opäť hrozí, že vodiči za prejazd Strojníckou ulicou zaplatia mýto
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.