Štvrtok, 23. január 2020
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Jarkovský chce rúbať stromy

Podnikateľ Peter Jarkovský, ktorý kúpil začiatkom januára štyri susediace pozemky Pod Skalkou v prešovskej mestskej časti Dúbrava s celkovou rozlohou 25 000 štvorcových metrov, požiadal odbor podnikateľských činností a životného prostredia Mestského úradu (MsÚ) v Prešove o výrub 62 kusov stromov.

Na pozemku sú postavené bytovky a vedie tadiaľ prístupová cesta aj k záhradkárskej oblasti. Ide o statné stromy brezy, jedle a smreka. Ako dôvod pre výrub uvádza v žiadosti presvetlenie pozemku. Jarkovský pre média dnes povedal, že „nechce, aby tieto stromy tam stáli a jeho zámerom je stavať“. Čo konkrétne, odmietol zverejniť. Na stredu pozval vedúci odboru podnikateľských činností a životného prostredia MsÚ Ján Grega majiteľa pozemku aj kompetentné štátne orgány. Jarkovský sa na miestnom šetrení nemieni zúčastniť. „Nech si šetria čo chcú, je to ich problém. Mám s týmto pozemkom svoje zámery, “ uviedol nový majiteľ pozemkov. Podľa Gregu, „po obhliadke zasadne komisia, ktorá rozhodne o ďalšom osude stromov. “ Jej členovia by mali vziať do úvahy fakt, že ide o všetky stromy na pozemku. Tvoria zeleň medzi bytovkami a na svahu ich koreňový systém plní dôležitú úlohu pri zosuve pôdy. Od apríla do októbra platí vegetačný kľud, kedy sa povolenie na výrub stromov nedávajú. Muselo by ísť o výnimočnú situáciu.
Jarkovský je známy skupovaním pozemkov v Prešove a okolí, s ktorými potom vydiera samosprávy. Jeho aktivity vyvrcholili rampou na Strojníckej ulici v priemyselnej zóne, kopou štrku na zastávke na Šafárikovej ulici a betónovou zátarasou pred bránou mestského cintorína.
O kúpu pozemkov pod komunikáciou v tejto lokalite malo záujem aj mesto Prešov. Poslanci ešte v minulom volebnom období schválili finančné prostriedky na majetkový prevod, Skôr než mesto podpísalo kúpno-predajnú zmluvu, Jarkovský sa stal ich majiteľom. Doterajšie rokovania s primátorom Pavlom Hagyarim nedospeli k žiadnej dohode.
-mm-

Súvisiace články
27.7.2007 Dodávku spred vchodu odtiahli 25.7.2007 Vchod na cintorín opäť zatarasený 15.5.2007 Chcú zrušiť zastávku 23.1.2007 Jarkovský má ďalšie pozemky - primátor odvolal vedúcu odboru mestského majetku 28.12.2006 12 udalostí regiónu v roku 2006 13.10.2006 Hagyari sľubuje "veľké veci" 2.10.2006 Benč Jarkovskému: „Nedohodnem sa, nech rozhodne súd!“ 30.9.2006 Jarkovský vs. mesto – ďalšie kolo 27.9.2006 Znova položil na cestu zábrany 26.5.2006 Zablokované pozemky menia majiteľa 9.5.2006 Spor o vlastníctvo cesty na Strojníckej ulici graduje 31.5.2005 Nájomca pozemku na Strojníckej spoplatňoval prejazd po ceste 1.4.2005 Mýto na Strojníckej stále hrozí, radnica sa obrátila na súd 31.3.2005 Opäť hrozí, že vodiči za prejazd Strojníckou ulicou zaplatia mýto
Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Medzi 2600 novonarodenými Prešovčanmi v roku 2019 boli aj Surya či Zachej
Dlhoročne najrozšírenejšie mená novorodencov Jakub a Sofia v roku 2019 v Prešove vystriedali Michal a Ema. Opäť však máme aj bábätká s netradičnými menami.
Informácia k podávaniu priznania k dani z nehnuteľností a oznamovacej povinnosti k poplatku za komunálne odpady na rok 2020
Mesto Prešov ako príslušný správca dane z nehnuteľností oznamuje, že povinnosť podať priznanie k dani, resp. podať čiastkové priznanie k dani z nehnuteľností na rok 2020 má každá fyzická alebo právnická osoba, ktorá nadobudla alebo previedla nehnuteľnosť počas roka 2019 (predaj, darovanie, vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov a pod.).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.