Piatok, 19. august 2022
Meniny má Lýdia | zajtra Anabela

FHE: The People

The People vznikli 25. 11. 1993 v zostave Vlado Soško (sólová gitara, spev), Ján Leško (gitara, vokál), Slavo Kovaľ (basová gitara) a Erik Marcin (bicie nástroje). Mladí muzikanti zaujali okolie už po svojom vzniku.

V čase nahrávania demokazety (máj - júl 1994) mali členovia The People 16 rokov, bubeník dokonca ešte o rok menej. “Orientácia na hudbu 60. rokov - retro štýl. hráme vlastnú tvorbu, ” takto charakterizoval produkciu The People Ján Leško. Vplyv The Beatles bol cítiť, pravidelným koncertným kusom bol známy hit Twist And Shout, zahraný v takej podobe, v akej ho interpretovali aj The Beatles.

V AD micro STUDIO bola nahraná a vydaná kazeta The People nazvaná jednoducho Demo 1. Obsahuje sedem piesní z dielne Vlada Soška, tri v slovenčine, tri v angličtine a jednu inštrumentálku.

Prešovskou hudobnou udalosťou bol aj krst kazety The People - Demo 1 v 25. 10. 1994 v sále PKO - Čierny orol. Pred samotnými The People vystúpili Epitath & I. M. T. Smile (ako “dve kapely v jednej”) a v Prešove známa stropkovská punková skupina Odber krvi.

Kazetu The People pokrstili majiteľ AD micro STUDIO Števo "Uhlík" Adamčík a hudobník a moderátor rádia Flash Peťo "Kertvel". Nasledujúci rok kapelu opustil jej líder Vlado Soško (na snímke z neskoršieho obdobia), ktorý spravil vlastný projekt VVV Trio. Zvyšní členovia The People pokračovali v obnovenej zostave ďalej, no niekoľkých mesiacoch kapela zanikla definitívne.

Foto: archív autora

Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK