Sobota, 25. január 2020
Meniny má Gejza | zajtra Tamara

Investor dnes potvrdil príchod

Výrobca automobilových interiérov Lear Corporation z USA, ktorý sa zameriava na výrobu sedadiel, elektronických a elektrických rozvodových systémov, oznámil dnes na tlačovej besede svoju investíciu v Prešove vo výške 2 mld. korún

Primátor Prešova Pavel Hagyari to komentoval slovami, že „do Prešova prichádza jar. “ Spoločnosť Lear Corporation nepovažuje len za investora a zamestnávateľa 500 ľudí, ale za toho, kto prináša do Prešova biznis kultúru a svetové know how v práci. „Som presvedčený, že na princípe snehovej gule bude takých investorov viac, “ prehlásil prešovský primátor. Americkému investorovi prisľúbil zo strany radnice podporu v oblasti dopravnej infraštruktúry, tréningových procesov pre budúcich zamestnancov, pomoc pri výstavbe bytov a mesto bude hľadať aj ekonomické stimuly pre tohto investora.
Ako uviedol viceprezident investorskej spoločnosti Erik Elie, „firma sa rozhodla pre priestory bývalého závodu ZPA Křižík pri autobusovej stanici v Prešove. “ Vo výrobnom areáli si vybrali už existujúce budovy na ploche 20 tis. m2, ktoré prejdú rekonštrukciou. V Prešove budú vyrábať sedadlá do áut s kovovým rámom, s výrobou chcú začať do konca tohto roka. Lokalitu si zvolili z dôvodu geografickej výhodnosti a vzdelanej pracovnej sily. V súčasnosti prostredníctvom dvoch externých personálnych spoločností už rozbehli nábor pracovníkov. Výrobca má záujem o operátorov výroby, majstrov, supervízorov, inžinierov strojárov i manažérov. Šancu majú stredoškoláci aj vysokoškoláci. Na distribúciu budú používať cesty, ktoré si už prešli. Privítali by urýchlenie výstavby diaľničnej infraštruktúry.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.