Štvrtok, 21. november 2019
Meniny má Elvíra | zajtra Cecília

Investor dnes potvrdil príchod

Výrobca automobilových interiérov Lear Corporation z USA, ktorý sa zameriava na výrobu sedadiel, elektronických a elektrických rozvodových systémov, oznámil dnes na tlačovej besede svoju investíciu v Prešove vo výške 2 mld. korún

Primátor Prešova Pavel Hagyari to komentoval slovami, že „do Prešova prichádza jar. “ Spoločnosť Lear Corporation nepovažuje len za investora a zamestnávateľa 500 ľudí, ale za toho, kto prináša do Prešova biznis kultúru a svetové know how v práci. „Som presvedčený, že na princípe snehovej gule bude takých investorov viac, “ prehlásil prešovský primátor. Americkému investorovi prisľúbil zo strany radnice podporu v oblasti dopravnej infraštruktúry, tréningových procesov pre budúcich zamestnancov, pomoc pri výstavbe bytov a mesto bude hľadať aj ekonomické stimuly pre tohto investora.
Ako uviedol viceprezident investorskej spoločnosti Erik Elie, „firma sa rozhodla pre priestory bývalého závodu ZPA Křižík pri autobusovej stanici v Prešove. “ Vo výrobnom areáli si vybrali už existujúce budovy na ploche 20 tis. m2, ktoré prejdú rekonštrukciou. V Prešove budú vyrábať sedadlá do áut s kovovým rámom, s výrobou chcú začať do konca tohto roka. Lokalitu si zvolili z dôvodu geografickej výhodnosti a vzdelanej pracovnej sily. V súčasnosti prostredníctvom dvoch externých personálnych spoločností už rozbehli nábor pracovníkov. Výrobca má záujem o operátorov výroby, majstrov, supervízorov, inžinierov strojárov i manažérov. Šancu majú stredoškoláci aj vysokoškoláci. Na distribúciu budú používať cesty, ktoré si už prešli. Privítali by urýchlenie výstavby diaľničnej infraštruktúry.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
MŠ Važecká sa po rekonštrukcii stala pre deti veselou stavebnicou
Materská škola na Važeckej ulici je ďalšou z prešovských škôlok, v ktorej sa po rekonštrukcii vytvorili lepšie podmienky nielen na výučbu, ale aj na hranie a zábavu najmenších detí i predškolákov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.