Utorok, 04. august 2020
Meniny má Dominik, Dominika | zajtra Hortenzia

Investor dnes potvrdil príchod

Výrobca automobilových interiérov Lear Corporation z USA, ktorý sa zameriava na výrobu sedadiel, elektronických a elektrických rozvodových systémov, oznámil dnes na tlačovej besede svoju investíciu v Prešove vo výške 2 mld. korún

Primátor Prešova Pavel Hagyari to komentoval slovami, že „do Prešova prichádza jar. “ Spoločnosť Lear Corporation nepovažuje len za investora a zamestnávateľa 500 ľudí, ale za toho, kto prináša do Prešova biznis kultúru a svetové know how v práci. „Som presvedčený, že na princípe snehovej gule bude takých investorov viac, “ prehlásil prešovský primátor. Americkému investorovi prisľúbil zo strany radnice podporu v oblasti dopravnej infraštruktúry, tréningových procesov pre budúcich zamestnancov, pomoc pri výstavbe bytov a mesto bude hľadať aj ekonomické stimuly pre tohto investora.
Ako uviedol viceprezident investorskej spoločnosti Erik Elie, „firma sa rozhodla pre priestory bývalého závodu ZPA Křižík pri autobusovej stanici v Prešove. “ Vo výrobnom areáli si vybrali už existujúce budovy na ploche 20 tis. m2, ktoré prejdú rekonštrukciou. V Prešove budú vyrábať sedadlá do áut s kovovým rámom, s výrobou chcú začať do konca tohto roka. Lokalitu si zvolili z dôvodu geografickej výhodnosti a vzdelanej pracovnej sily. V súčasnosti prostredníctvom dvoch externých personálnych spoločností už rozbehli nábor pracovníkov. Výrobca má záujem o operátorov výroby, majstrov, supervízorov, inžinierov strojárov i manažérov. Šancu majú stredoškoláci aj vysokoškoláci. Na distribúciu budú používať cesty, ktoré si už prešli. Privítali by urýchlenie výstavby diaľničnej infraštruktúry.
-mm-

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.