Streda, 20. november 2019
Meniny má Félix | zajtra Elvíra

Mestská rada aj o zvýšení poplatkov v domovoch dôchodcov

V tomto týždni sa na svojom treťom riadnom zasadnutí stretla Mestská rada (MsR) v Prešove. Poprvýkrát rokovala v kompletnom zložení, teda aj so zástupcami opozičného klubu KDH-SDKÚ-DS, ktorého zástupcovia boli zvolení na ostatnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva (MsZ), no na druhej strane bez účasti primátora Pavla Hagyariho.

Pod vedením jeho zástupkyne Kataríny Ďurčanskej prerokovala MsR spolu sedem materiálov. Radní sa venovali najmä úprave výšky poplatkov v domovoch dôchodcov (DD), ktoré sa nachádzajú na Veselej ulici v Prešove a na Cemjate. Dôvodom je, že tieto poplatky neboli upravované od roku 2003. Zvýšenie sa dotýka úhrady za bývanie, zaopatrenie a užívanie vlastného elektrospotrebiča. Prijatím všeobecno-záväzného nariadenia by dôchodcovia platili mesačne zhruba o 1000 až 1500 korún viac, čo by zvýšilo príjmy od obyvateľov oboch DD približne o 1,9 milióna korún. Návrh, ktorý musí odsúhlasiť ešte MsZ, počíta aj so zavedením jednorázového vstupného poplatku pri príchode do zariadenia vo výške 10-tisíc korún, pričom MsR upravila možnosť zaplatiť túto sumu aj v desiatich splátkach. Poplatok by mal byť určený na skvalitnenie služieb pre obyvateľov domovov dôchodcov, v ktorých v súčasnosti žije približne 300 ľudí.

Mestská rada okrem toho prijala návrh komisie na výber laureátov Ceny mesta Prešov za rok 2006, ktorá odporučila udeliť toto ocenenie za celoživotné dielo a vklad do rozvoja športu futbalovej legende Ladislavovi Pavlovičovi. Komisia vybrala tohto bývalého dlhoročného futbalistu prešovského Tatrana a 14-násobného reprezentanta Československa spomedzi 15-tich kandidátov, medzi ktorými bolo 11 jednotlivcov a 4 kolektívy. Udelenie ceny musí ešte schváliť MsZ. Okrem týchto bodov sa MsR zaoberala aj informatívnou správou o poskytovaní sociálnej pomoci za minulý rok, správou o riešení bytových záležitostí občanov, informáciou o príprave zriadenia chránenej dielne na Mestskej polícii ako aj návrhom zmien organizačného poriadku polície, ktorý nechala prepracovať. Posledným bodom bol návrh na zriadenie dočasnej komisie MsZ na prešetrenie sťažnosti proti dvojici poslancov MsZ.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.