Streda, 05. august 2020
Meniny má Hortenzia | zajtra Jozefína

Mestská rada aj o zvýšení poplatkov v domovoch dôchodcov

V tomto týždni sa na svojom treťom riadnom zasadnutí stretla Mestská rada (MsR) v Prešove. Poprvýkrát rokovala v kompletnom zložení, teda aj so zástupcami opozičného klubu KDH-SDKÚ-DS, ktorého zástupcovia boli zvolení na ostatnom zasadnutí Mestského zastupiteľstva (MsZ), no na druhej strane bez účasti primátora Pavla Hagyariho.

Pod vedením jeho zástupkyne Kataríny Ďurčanskej prerokovala MsR spolu sedem materiálov. Radní sa venovali najmä úprave výšky poplatkov v domovoch dôchodcov (DD), ktoré sa nachádzajú na Veselej ulici v Prešove a na Cemjate. Dôvodom je, že tieto poplatky neboli upravované od roku 2003. Zvýšenie sa dotýka úhrady za bývanie, zaopatrenie a užívanie vlastného elektrospotrebiča. Prijatím všeobecno-záväzného nariadenia by dôchodcovia platili mesačne zhruba o 1000 až 1500 korún viac, čo by zvýšilo príjmy od obyvateľov oboch DD približne o 1,9 milióna korún. Návrh, ktorý musí odsúhlasiť ešte MsZ, počíta aj so zavedením jednorázového vstupného poplatku pri príchode do zariadenia vo výške 10-tisíc korún, pričom MsR upravila možnosť zaplatiť túto sumu aj v desiatich splátkach. Poplatok by mal byť určený na skvalitnenie služieb pre obyvateľov domovov dôchodcov, v ktorých v súčasnosti žije približne 300 ľudí.

Mestská rada okrem toho prijala návrh komisie na výber laureátov Ceny mesta Prešov za rok 2006, ktorá odporučila udeliť toto ocenenie za celoživotné dielo a vklad do rozvoja športu futbalovej legende Ladislavovi Pavlovičovi. Komisia vybrala tohto bývalého dlhoročného futbalistu prešovského Tatrana a 14-násobného reprezentanta Československa spomedzi 15-tich kandidátov, medzi ktorými bolo 11 jednotlivcov a 4 kolektívy. Udelenie ceny musí ešte schváliť MsZ. Okrem týchto bodov sa MsR zaoberala aj informatívnou správou o poskytovaní sociálnej pomoci za minulý rok, správou o riešení bytových záležitostí občanov, informáciou o príprave zriadenia chránenej dielne na Mestskej polícii ako aj návrhom zmien organizačného poriadku polície, ktorý nechala prepracovať. Posledným bodom bol návrh na zriadenie dočasnej komisie MsZ na prešetrenie sťažnosti proti dvojici poslancov MsZ.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.