Štvrtok, 21. november 2019
Meniny má Elvíra | zajtra Cecília

P. Hagyariho zvolili za viceprezidenta ÚMS

Primátor Prešova Pavel Hagyari sa stal jedným z trojice viceprezidentov Únie miest Slovenska (ÚMS). O voľbe nového predsedníctva Únie rozhodovali delegáti jeho 17. snemu na piatkovom zasadnutí v Bratislave.

Primátor Pavel Hagyari sa stal viceprezidentom ÚMS

Delegáti do čele ÚMS zvolili primátora Trnavy Štefana Bošnáka, ktorý na prezidentskom mieste nahradil bývalého primátora Nitry Ferdinanda Viteka. Prvým viceprezidentom bude aj naďalej primátor hlavného mesta Bratislavy Andrej Ďurkovský. Okrem Hagyariho sa ďalšími dvoma viceprezidentmi, ktorých počet klesol oproti predchádzajúcemu obdobiu na polovicu, stali primátori Košíc (František Knapík) a Trenčína (Branislav Celler). Primátor Prešova P. Hagyari na sneme predstavil Stratégiu ďalšieho postupu ÚMS, v ktorej zdôraznil význam tejto strešnej organizácie slovenských miest. „ Hoci je na Slovensku v porovnaní s viac ako 2 500 dedinami „len“ 136 miest, na ich území žije viac ako 80 % obyvateľov. Aj napriek tomu, že nie všetky mestá sú našimi členmi, je našou povinnosťou byť aktívni a presadzovať potreby a záujmy práve tých územných celkov, v ktorých žije drvivá väčšina obyvateľov Slovenska, “ uviedol P. Hagyari, ktorý za jednu z najdôležitejších úloh označil spoluprácu s vládou založenú na partnerskom vzťahu bez ohľadu na politickú príslušnosť.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Mesto Prešov ocenilo najkrajšie predzáhradky, balkóny aj okolia vchodov
V Prešove sme už po tretíkrát spoznali výhercov najkrajších predzáhradok, balkónov či okolí vchodov do bytových domov. Najlepším na radnici odovzdala ceny osobne primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.