Utorok, 04. august 2020
Meniny má Dominik, Dominika | zajtra Hortenzia

Oslavy prilákali tisícky ľudí

Streľba, prelety vrtuľníka, zásahy kukláčov, ukážky sebaobrany - to je iba časť z programu, ktorý v rámci osláv Dňa víťazstva nad fašizmom a takisto 3. výročia vstupu Slovenska do NATO, dnes v centre mesta sledovali tisícky Prešovčanov.

Už dávno nebol v centre Prešova taký ruch ako práve dnes, ľudí pritom neodradil ani chvíľkový dážď, ktorý sa poobede spustil z oblohy. Na svoje si počas dňa prišli starší, ale predovšetkým tí neskôr narodení. Práve pre nich bola pripravená prezentácia bojovej techniky od vrtuľníkov, cez tanky, až po odmínovač „Božena“. Deti s radosťou využili aj možnosť vyliezť si na pripravenú stenu, zaskákať si na nafukovačkách, či sa iba tak nechať pomaľovať vojnovými farbami. Dospelých zaujali aj atraktívne ukážky zlaňovania Kostola sv. Mikuláša, streľby na vrtuľník, či zásahu proti ozbrojenej skupine, ktoré predvádzali vojenské zásahové jednotky. Bohatý bol aj kultúrny program, v ktorom si na svoje prišli priaznivci folklóru, vojenskej, ale i modernej hudby. Celoslovenské oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom organizovalo v Prešove v spolupráci s mestom Ministerstvo obrany. „Nie je náhoda, že tieto oslavy, ktoré sme sa rozhodli začať organizovať ako spomienku na dve významné udalosti, sme umiestnili na východ republiky. Práve tu sa totiž odohrávali najťažšie boje druhej svetovej vojny, “ prezradil nám minister obrany František Kašický, ktorý pri tejto príležitosti dnes v Prešove odovzdal Odznaky vojnového veterána. Tie si prevzalo 20 bojovníkov z 2. svetovej vojny a pätica vojakov mierových misií v Iraku a Kosove.
(ik)

Jedným z bodov programu bol prelet vrtuľníka
Ľudí zaujal aj zásah vojenskej polície
Deti si mali možnosť vyskúšať ako sa sedí v tanku
Minister obrany František Kašický odovzdal vyznamenania vojnovým veteránom
Oslavy zaplnili celé centrum mesta
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.