Nedeľa, 17. november 2019
Meniny má Klaudia | zajtra Eugen

Oslavy prilákali tisícky ľudí

Streľba, prelety vrtuľníka, zásahy kukláčov, ukážky sebaobrany - to je iba časť z programu, ktorý v rámci osláv Dňa víťazstva nad fašizmom a takisto 3. výročia vstupu Slovenska do NATO, dnes v centre mesta sledovali tisícky Prešovčanov.

Oslavy zaplnili celé centrum mesta

Už dávno nebol v centre Prešova taký ruch ako práve dnes, ľudí pritom neodradil ani chvíľkový dážď, ktorý sa poobede spustil z oblohy. Na svoje si počas dňa prišli starší, ale predovšetkým tí neskôr narodení. Práve pre nich bola pripravená prezentácia bojovej techniky od vrtuľníkov, cez tanky, až po odmínovač „Božena“. Deti s radosťou využili aj možnosť vyliezť si na pripravenú stenu, zaskákať si na nafukovačkách, či sa iba tak nechať pomaľovať vojnovými farbami. Dospelých zaujali aj atraktívne ukážky zlaňovania Kostola sv. Mikuláša, streľby na vrtuľník, či zásahu proti ozbrojenej skupine, ktoré predvádzali vojenské zásahové jednotky. Bohatý bol aj kultúrny program, v ktorom si na svoje prišli priaznivci folklóru, vojenskej, ale i modernej hudby. Celoslovenské oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom organizovalo v Prešove v spolupráci s mestom Ministerstvo obrany. „Nie je náhoda, že tieto oslavy, ktoré sme sa rozhodli začať organizovať ako spomienku na dve významné udalosti, sme umiestnili na východ republiky. Práve tu sa totiž odohrávali najťažšie boje druhej svetovej vojny, “ prezradil nám minister obrany František Kašický, ktorý pri tejto príležitosti dnes v Prešove odovzdal Odznaky vojnového veterána. Tie si prevzalo 20 bojovníkov z 2. svetovej vojny a pätica vojakov mierových misií v Iraku a Kosove.
(ik)

Jedným z bodov programu bol prelet vrtuľníka
Ľudí zaujal aj zásah vojenskej polície
Deti si mali možnosť vyskúšať ako sa sedí v tanku
Minister obrany František Kašický odovzdal vyznamenania vojnovým veteránom
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
FOTO: Jazzové Dni Prešov
S jeseňou prichádza aj další ročník Jazzových dní Prešov
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.