Štvrtok, 23. január 2020
Meniny má Miloš | zajtra Timotej

Oslavy prilákali tisícky ľudí

Streľba, prelety vrtuľníka, zásahy kukláčov, ukážky sebaobrany - to je iba časť z programu, ktorý v rámci osláv Dňa víťazstva nad fašizmom a takisto 3. výročia vstupu Slovenska do NATO, dnes v centre mesta sledovali tisícky Prešovčanov.

Oslavy zaplnili celé centrum mesta

Už dávno nebol v centre Prešova taký ruch ako práve dnes, ľudí pritom neodradil ani chvíľkový dážď, ktorý sa poobede spustil z oblohy. Na svoje si počas dňa prišli starší, ale predovšetkým tí neskôr narodení. Práve pre nich bola pripravená prezentácia bojovej techniky od vrtuľníkov, cez tanky, až po odmínovač „Božena“. Deti s radosťou využili aj možnosť vyliezť si na pripravenú stenu, zaskákať si na nafukovačkách, či sa iba tak nechať pomaľovať vojnovými farbami. Dospelých zaujali aj atraktívne ukážky zlaňovania Kostola sv. Mikuláša, streľby na vrtuľník, či zásahu proti ozbrojenej skupine, ktoré predvádzali vojenské zásahové jednotky. Bohatý bol aj kultúrny program, v ktorom si na svoje prišli priaznivci folklóru, vojenskej, ale i modernej hudby. Celoslovenské oslavy Dňa víťazstva nad fašizmom organizovalo v Prešove v spolupráci s mestom Ministerstvo obrany. „Nie je náhoda, že tieto oslavy, ktoré sme sa rozhodli začať organizovať ako spomienku na dve významné udalosti, sme umiestnili na východ republiky. Práve tu sa totiž odohrávali najťažšie boje druhej svetovej vojny, “ prezradil nám minister obrany František Kašický, ktorý pri tejto príležitosti dnes v Prešove odovzdal Odznaky vojnového veterána. Tie si prevzalo 20 bojovníkov z 2. svetovej vojny a pätica vojakov mierových misií v Iraku a Kosove.
(ik)

Jedným z bodov programu bol prelet vrtuľníka
Ľudí zaujal aj zásah vojenskej polície
Deti si mali možnosť vyskúšať ako sa sedí v tanku
Minister obrany František Kašický odovzdal vyznamenania vojnovým veteránom
Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Medzi 2600 novonarodenými Prešovčanmi v roku 2019 boli aj Surya či Zachej
Dlhoročne najrozšírenejšie mená novorodencov Jakub a Sofia v roku 2019 v Prešove vystriedali Michal a Ema. Opäť však máme aj bábätká s netradičnými menami.
Informácia k podávaniu priznania k dani z nehnuteľností a oznamovacej povinnosti k poplatku za komunálne odpady na rok 2020
Mesto Prešov ako príslušný správca dane z nehnuteľností oznamuje, že povinnosť podať priznanie k dani, resp. podať čiastkové priznanie k dani z nehnuteľností na rok 2020 má každá fyzická alebo právnická osoba, ktorá nadobudla alebo previedla nehnuteľnosť počas roka 2019 (predaj, darovanie, vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov a pod.).
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.