Utorok, 03. október 2023
Meniny má Stela | zajtra František

FHE: Bluesbabe

„Nie sme čistokrvná bluesová kapela. Skôr by sa hodilo povedať, že blues (dnes ešte) nie je (a ktovie, či bude) náš hlavný hudobný žáner. Ale, jednoducho, takúto muziku máme všetci radi a v istom zmysle je teda každý z nás bluesovým dieťaťom, “ tvrdia o sebe členovia prešovskej formácie Bluesbabe.

Kapelu tvoria piati bluesmani - Mreny (gitarista a spevák Jaro Merčiak), Inžinier (gitarista a spevák Miro Merčiak), Benji (basgitarista Vlado Čekan), Yogi
(bubeník Jožo Lukáč) a Šaman (klávesák Martin Polča). Najstarším členom Bluesbabe je M. Merčiak, najmladší je Vlado Čekan.

Kapela Bluesbabe sa začala formovať začiatkom roka 2001 z popudu bratov Merčiakovcov (ex-Stopa). Koncertu sa však skupina, ktorí medzitým prešla niekoľkými personálnymi zmenami, dočkala až o dva roky neskôr v pivárni Pod Gaštanom v prešovskom Solivare. Nasledovali ďalšie koncerty, poväčšine v komornejších priestorov rôznych pubov, Bluesbabe sa zúčastnili aj otvorenia hudobného klubu Rabaka na Sekčove.

Playlist kapely tvoria vlastné skladby, zatiaľ výlučne s textami v slovenčine, v repretoári však majú aj viacero coververzií (napríklad aj od Nirvany). O svojej muzike tvrdia: „Náš recept? Premiešame trochu rocku, popu a jazzu, okoreníme dobrým bluesom a podávame, ako inak, v dobrej nálade. “ Kapela sa niekedy okolo roku 2005 rozpadla, nadviazala na ňu nová formácia Big Bite.

Homepage: www.bluesbabe.sk
(aktuálne nefunguje)

Foto: archív autora

Bluesbabe
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK