Utorok, 22. september 2020
Meniny má Móric | zajtra Zdenka

Reakcia radnice na tlačovú besedu SDKÚ-DS

Na včerajšej tlačovej besede prezentovala opozícia v mestskom parlamente nesúhlas s novými poplatkami v zariadeniach sociálnych služieb. Hovorca mesta Michal Kaliňák nám zaslal stanovisko mestského úradu k vyjadreniam ktoré zazneli z úst predstaviteľov SDKÚ-DS.

Hlasovali „ZA“ a sú „PROTI“
Jedným a v poradí prvým bodom rokovania aprílovej mestskej rady bol Návrh Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov, ktorým sa mení a dopĺňa VZN mesta Prešov č. 114/2003 o spôsobe určenia úhrady a výške úhrady za sociálne služby poskytované v DD, DSS pre deti a na úseku opatrovateľskej služby v znení VZN mesta Prešov č. 138/2005. Materiál predložila vedúca príslušného odboru. Návrh podporilo deväť radných a jeden sa zdržal. MsR teda Mestskému zastupiteľstvu odporúčala predložený text prerokovať a schváliť.
V súvislosti so zvyšovaním poplatkov v sociálnych zariadeniach však nesmieme zabúdať na to, že od roku 2003 došlo niekoľko krát k zvyšovaniu cien za energie, k nárastu dôchodkov a tiež k inflácii, ktorá za toto obdobie predstavuje cca 20 %. Aj toto sú nespochybniteľné argumenty za prehodnotenie výšky poplatku a tiež zvýšenie kvality služieb sociálnej pomoci.
Tieto argumenty však zo strany poslanca J. Hurného a ani poslankyne a členky sociálnej komisie A. Turčanovej na Mestskej rade nezazneli. Práve naopak. Pán Hurný sa hlasovania zdržal a zvýšenie poplatku o viac ako 1 000 Sk pani Turčanová podporila. Takáto zmena názoru je schizofrénia a zvrátenosť.
Primátor Pavel Hagyari sa rokovania Mestskej rady nezúčastnil. Odporúčanie radných zobral na vedomie, no rozhodol sa ho nerešpektovať. Návrhy zvýšenia poplatkov za sociálne služby sa preto nestanú predmetom rokovania májového Mestského zastupiteľstva. Podľa slov primátora Pavla Hagyariho: „Tento návrh bude na stoly poslancov predložený po hĺbkovej kontrole, ktorá poukáže na kvalitu sociálnych služieb a hospodárenie v týchto zariadeniach. “

Michal KALIŇÁK,
tlačový tajomník MsÚ

Súvisiace články
13.11.2007 Zvyšovanie poplatkov v domovoch dôchodcov opäť na pretrase 7.5.2007 SDKÚ-DS kritizuje kroky radnice
Mohlo by Vás zaujímať
V Prešove sa začína jesenné upratovanie
Od 17. septembra 2020 sa v Prešove bude upratovať vo veľkom. Pozrite si už teraz harmonogram pristavenia VOK-ov a pripravte sa na jarné upratovanie.
FOTO: DAMA Fest
Ako každý rok, tak aj tento sa uskutočnil Festival SZUŠ DAMA, kde žiaci aj učitelia predstavili to, čo sa naučili.
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s dodávateľom parkovacieho softvéru
Mesto Prešov podpísalo zmluvu s firmou OCP s.r.o. , na realizáciu informačného systému automatizovanej regulácie parkovania. Cieľom je vytvorenie centrálneho systému evidencie vozidiel, ktorý od januára 2021 umožní kontrolu platieb za parkovné.
Vyhlásenie mesta Prešov k úhrade záväzkov voči spoločnosti Matijka, s.r.o
Mesto Prešov vyplatilo spoločnosti Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici sumu len do výšky stanovenej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline. Zvyšnú vyfakturovanú čiastku radnica naďalej považuje za nedôvodnú.
V Prešove sme si pripomenuli 76. výročie Slovenského národného povstania
Pri pamätníkoch v Južnom parku a na Konštantínovej ulici sme si pripomenuli pamiatku obetí SNP. Ani po 76 rokoch tak nezabúdame na tých, ktorí padli v boji za našu slobodu.
Mesto Prešov sa v septembri zapojí do súťaže Do práce na bicykli
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do národnej kampane Do práce na bicykli. Celoslovenská súťaž potrvá od 1. do 30. septembra 2020.
Mesto Prešov zaplatilo firme Matijka s.r.o. za vykonané záchranné práce
Mesto Prešov pristúpilo k úhrade oprávnených nákladov spojených so záchrannými prácami vykonanými po výbuchu plynu na Mukačevskej ulici v Prešove. Faktúry od spoločnosti Matijka s.r.o. radnica preplatila do výšky uznanej v znaleckom posudku z Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity v Žiline.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.