Utorok, 12. november 2019
Meniny má Svätopluk | zajtra Stanislav

Reakcia radnice na tlačovú besedu SDKÚ-DS

Na včerajšej tlačovej besede prezentovala opozícia v mestskom parlamente nesúhlas s novými poplatkami v zariadeniach sociálnych služieb. Hovorca mesta Michal Kaliňák nám zaslal stanovisko mestského úradu k vyjadreniam ktoré zazneli z úst predstaviteľov SDKÚ-DS.

Hlasovali „ZA“ a sú „PROTI“
Jedným a v poradí prvým bodom rokovania aprílovej mestskej rady bol Návrh Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov, ktorým sa mení a dopĺňa VZN mesta Prešov č. 114/2003 o spôsobe určenia úhrady a výške úhrady za sociálne služby poskytované v DD, DSS pre deti a na úseku opatrovateľskej služby v znení VZN mesta Prešov č. 138/2005. Materiál predložila vedúca príslušného odboru. Návrh podporilo deväť radných a jeden sa zdržal. MsR teda Mestskému zastupiteľstvu odporúčala predložený text prerokovať a schváliť.
V súvislosti so zvyšovaním poplatkov v sociálnych zariadeniach však nesmieme zabúdať na to, že od roku 2003 došlo niekoľko krát k zvyšovaniu cien za energie, k nárastu dôchodkov a tiež k inflácii, ktorá za toto obdobie predstavuje cca 20 %. Aj toto sú nespochybniteľné argumenty za prehodnotenie výšky poplatku a tiež zvýšenie kvality služieb sociálnej pomoci.
Tieto argumenty však zo strany poslanca J. Hurného a ani poslankyne a členky sociálnej komisie A. Turčanovej na Mestskej rade nezazneli. Práve naopak. Pán Hurný sa hlasovania zdržal a zvýšenie poplatku o viac ako 1 000 Sk pani Turčanová podporila. Takáto zmena názoru je schizofrénia a zvrátenosť.
Primátor Pavel Hagyari sa rokovania Mestskej rady nezúčastnil. Odporúčanie radných zobral na vedomie, no rozhodol sa ho nerešpektovať. Návrhy zvýšenia poplatkov za sociálne služby sa preto nestanú predmetom rokovania májového Mestského zastupiteľstva. Podľa slov primátora Pavla Hagyariho: „Tento návrh bude na stoly poslancov predložený po hĺbkovej kontrole, ktorá poukáže na kvalitu sociálnych služieb a hospodárenie v týchto zariadeniach. “

Michal KALIŇÁK,
tlačový tajomník MsÚ

Súvisiace články
13.11.2007 Zvyšovanie poplatkov v domovoch dôchodcov opäť na pretrase 7.5.2007 SDKÚ-DS kritizuje kroky radnice
Mohlo by Vás zaujímať
FOTO: Kidslandia Prešov
Kidslandia dnes na Baštovej ulici privolala všetky deti na neuveriteľný zážitok! Deti mohli vidieť mená ako Ujo Ľubo alebo Usmievanka!
FOTO: Chiki liki tu-a na OSTATŇI RAZ TOUR 2019
Chiki liki tu-a zakončili svoju celoživotnú tour na Stromoradí. Martin zhodil svoj "ancug" a neskôr bude zavesený aj v Stromoradí.
30 rokov slobody
Mesto Prešov v spolupráci s PKO Čierny orol a Filma production pripravujú špeciálny spomienkový večer pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie.
Mesto Prešov spustilo novú web stránku o parkovaní
Obyvatelia aj návštevníci Prešova nájdu odteraz všetky informácie o pripravovanom systéme regulovaného parkovania na jednom mieste. Nová web stránka ponúka užívateľom prehľadnú štruktúru, zrozumiteľný obsah a dôležité fakty o schválených pravidlách parkovania.
Nákupné centrum Družba v novom šate
Nákupné centrum Družba na Námestí Kráľovnej pokoja v Prešove je po kompletnej rekonštrukcii krajšie a modernejšie. Obnovou prešla aj tanečná sála Folklórneho súboru Šarišan.
Festival Pocity Film 2019 ocenil Zrnkom soli snímku Pura Vida aj režiséra Marka Škopa
10. ročník filmového festivalu POCITY priniesol do Prešova od 7. do 13. októbra výber kvalitnej svetovej aj domácej kinematografie, stretnutia s filmovými osobnosťami aj sprievodné podujatia. Festival sa konal v multiplexe Cinemax, v kine Scala a v klube Stromoradie.
Mesto Prešov má 8 nových prístreškov pre bicykle
Prešovčania si už o niekoľko dní budú môcť bezpečne odložiť svoj bicykel. Mesto Prešov 30.10.2019 prevzalo od zhotoviteľa nové ckyloprístrešky, ktoré sú pokračovaním projektu Central MeetBike. Prístrešky budú slúžiť pre širokú verejnosť na krátkodobé parkovanie bicyklov.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.