Pondelok, 27. január 2020
Meniny má Bohuš | zajtra Alfonz

Reakcia radnice na tlačovú besedu SDKÚ-DS

Na včerajšej tlačovej besede prezentovala opozícia v mestskom parlamente nesúhlas s novými poplatkami v zariadeniach sociálnych služieb. Hovorca mesta Michal Kaliňák nám zaslal stanovisko mestského úradu k vyjadreniam ktoré zazneli z úst predstaviteľov SDKÚ-DS.

Hlasovali „ZA“ a sú „PROTI“
Jedným a v poradí prvým bodom rokovania aprílovej mestskej rady bol Návrh Všeobecne záväzného nariadenia mesta Prešov, ktorým sa mení a dopĺňa VZN mesta Prešov č. 114/2003 o spôsobe určenia úhrady a výške úhrady za sociálne služby poskytované v DD, DSS pre deti a na úseku opatrovateľskej služby v znení VZN mesta Prešov č. 138/2005. Materiál predložila vedúca príslušného odboru. Návrh podporilo deväť radných a jeden sa zdržal. MsR teda Mestskému zastupiteľstvu odporúčala predložený text prerokovať a schváliť.
V súvislosti so zvyšovaním poplatkov v sociálnych zariadeniach však nesmieme zabúdať na to, že od roku 2003 došlo niekoľko krát k zvyšovaniu cien za energie, k nárastu dôchodkov a tiež k inflácii, ktorá za toto obdobie predstavuje cca 20 %. Aj toto sú nespochybniteľné argumenty za prehodnotenie výšky poplatku a tiež zvýšenie kvality služieb sociálnej pomoci.
Tieto argumenty však zo strany poslanca J. Hurného a ani poslankyne a členky sociálnej komisie A. Turčanovej na Mestskej rade nezazneli. Práve naopak. Pán Hurný sa hlasovania zdržal a zvýšenie poplatku o viac ako 1 000 Sk pani Turčanová podporila. Takáto zmena názoru je schizofrénia a zvrátenosť.
Primátor Pavel Hagyari sa rokovania Mestskej rady nezúčastnil. Odporúčanie radných zobral na vedomie, no rozhodol sa ho nerešpektovať. Návrhy zvýšenia poplatkov za sociálne služby sa preto nestanú predmetom rokovania májového Mestského zastupiteľstva. Podľa slov primátora Pavla Hagyariho: „Tento návrh bude na stoly poslancov predložený po hĺbkovej kontrole, ktorá poukáže na kvalitu sociálnych služieb a hospodárenie v týchto zariadeniach. “

Michal KALIŇÁK,
tlačový tajomník MsÚ

Súvisiace články
13.11.2007 Zvyšovanie poplatkov v domovoch dôchodcov opäť na pretrase 7.5.2007 SDKÚ-DS kritizuje kroky radnice
Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
FLEXI jedálny lístok sa v Prešove osvedčil, mesto chce zapojiť ďalšie školy
Mesto Prešov sa ako jedna z prvých samospráv na Slovensku koncom minulého roka zapojilo do projektu Ministerstva školstva s názvom FLEXI školské stravovanie. Ide o inovatívny a moderný prístup k zostave jedálneho lístka v školských jedálňach s dôrazom na čerstvé potraviny z regiónov aj s cieľom skracovania uhlíkovej stopy a podpory regionálnych producentov, ďalej minimalizáciu plastov, znižovanie zdroja živočíšnych bielkovín v prospech tých rastlinných, a tiež akceptovanie náboženských požiadaviek a národnostných špecifík.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
FOTO: Benefičný Koncert Pre Bytovku Mukačevská
19. 01. 2020 sa odohral v Tatran Hanball Aréne benefičný koncert pre ľudí z postihnutej bytovky na Mukačevskej 7. Vystúpili mnohé známe mená ako Lukáš Adamec, Katka Knechtová, Kandráčovci, ElevenHill a mnohí další! Samozrejme PIS si to nenechal ujsť.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.