Utorok, 04. august 2020
Meniny má Dominik, Dominika | zajtra Hortenzia

Chcú zrušiť zastávku

Mesto Prešov požiadalo Prešovský samosprávny kraj o zrušenie autobusovej zastávky na Šafárikovej ulici, kde stoja prímestské spoje. Dôvodom je nevysporiadaný pozemok, ktorý kúpil kontroverzný prešovský podnikateľ Peter Jarkovský

Prístup na pozemok už istý čas blokoval navezením štrku. Za meter štvorcový žiada od mesta 2500 korún, mesto ponúklo 800 Sk/m2. Proti zrušeniu zastávky protestuje 22 starostov z okolitých obcí, ktorých obyvatelia najčastejšie využívajú túto zastávku pri príchode a odchode z mesta. Svoje písomné stanovisko adresovali prešovskej radnici. Obce sa odvolávajú na to, že na zriadenie zastávky prispeli sumou takmer 500 tisíc Sk. Mesto investovalo 126 tisíc korún, no pri podpise zmluvy sa zaviazalo, že vysporiada pozemky pod stavbou.
Problém zdedil prešovský primátor Pavel Hagyari, ktorý novinárom povedal, že "mesto chce riešiť pána Jarkovského, ale nie tak, ako si to on zmyslí. Radnica je ochotná diskutovať o pozemku, na ktorom je časť Strojníckej ulice a možno aj cintorín. Ďalšie veci nevidí reálne. " Hagyari medzi nereálne požiadavky Jarkovského zaradil aj pozemok na Šafárikovej ulici s problematickou zastávkou. Tlačový tajomník mestského úradu Michal Kaliňák informoval, že "radnica stále hľadá spôsob, ako zastávku nezrušiť. " Do úvahy prichádza aj výmena pozemkov. Jarkovský dnes uviedol, že "takúto ponuku od mesta nedostal a v poslednom čase s ním nikto z radnice o predaji či výmene pozemkov nerokoval. " Cenu za meter štvorcový 2 500 Sk nemieni meniť.
-mm-

Súvisiace články
27.7.2007 Dodávku spred vchodu odtiahli 25.7.2007 Vchod na cintorín opäť zatarasený 16.4.2007 Jarkovský chce rúbať stromy 23.1.2007 Jarkovský má ďalšie pozemky - primátor odvolal vedúcu odboru mestského majetku 30.9.2006 Jarkovský vs. mesto – ďalšie kolo 27.9.2006 Znova položil na cestu zábrany 31.5.2005 Nájomca pozemku na Strojníckej spoplatňoval prejazd po ceste
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.