Utorok, 21. január 2020
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Chcú zrušiť zastávku

Mesto Prešov požiadalo Prešovský samosprávny kraj o zrušenie autobusovej zastávky na Šafárikovej ulici, kde stoja prímestské spoje. Dôvodom je nevysporiadaný pozemok, ktorý kúpil kontroverzný prešovský podnikateľ Peter Jarkovský

Prístup na pozemok už istý čas blokoval navezením štrku. Za meter štvorcový žiada od mesta 2500 korún, mesto ponúklo 800 Sk/m2. Proti zrušeniu zastávky protestuje 22 starostov z okolitých obcí, ktorých obyvatelia najčastejšie využívajú túto zastávku pri príchode a odchode z mesta. Svoje písomné stanovisko adresovali prešovskej radnici. Obce sa odvolávajú na to, že na zriadenie zastávky prispeli sumou takmer 500 tisíc Sk. Mesto investovalo 126 tisíc korún, no pri podpise zmluvy sa zaviazalo, že vysporiada pozemky pod stavbou.
Problém zdedil prešovský primátor Pavel Hagyari, ktorý novinárom povedal, že "mesto chce riešiť pána Jarkovského, ale nie tak, ako si to on zmyslí. Radnica je ochotná diskutovať o pozemku, na ktorom je časť Strojníckej ulice a možno aj cintorín. Ďalšie veci nevidí reálne. " Hagyari medzi nereálne požiadavky Jarkovského zaradil aj pozemok na Šafárikovej ulici s problematickou zastávkou. Tlačový tajomník mestského úradu Michal Kaliňák informoval, že "radnica stále hľadá spôsob, ako zastávku nezrušiť. " Do úvahy prichádza aj výmena pozemkov. Jarkovský dnes uviedol, že "takúto ponuku od mesta nedostal a v poslednom čase s ním nikto z radnice o predaji či výmene pozemkov nerokoval. " Cenu za meter štvorcový 2 500 Sk nemieni meniť.
-mm-

Súvisiace články
27.7.2007 Dodávku spred vchodu odtiahli 25.7.2007 Vchod na cintorín opäť zatarasený 16.4.2007 Jarkovský chce rúbať stromy 23.1.2007 Jarkovský má ďalšie pozemky - primátor odvolal vedúcu odboru mestského majetku 30.9.2006 Jarkovský vs. mesto – ďalšie kolo 27.9.2006 Znova položil na cestu zábrany 31.5.2005 Nájomca pozemku na Strojníckej spoplatňoval prejazd po ceste
Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
Otvorený list od Jiřího Raszku
Technický riaditeľ divízie demolácií spoločnosti CANNONEER group s.r.o. , pán Jiří Raszka, ktorý so svojím tímom zrealizoval hlavnú časť asanačných prác na bytovom dome č. 7 na Mukačevskej ulici, zasiela Prešovčanom otvorený list.
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Medzi 2600 novonarodenými Prešovčanmi v roku 2019 boli aj Surya či Zachej
Dlhoročne najrozšírenejšie mená novorodencov Jakub a Sofia v roku 2019 v Prešove vystriedali Michal a Ema. Opäť však máme aj bábätká s netradičnými menami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.