Pondelok, 03. august 2020
Meniny má Jerguš | zajtra Dominik, Dominika

Viceprimátorka Ďurčanská sa cíti na úrade dobre

Zástupkyňa primátora mesta Prešov Katarína Ďurčanská hodnotí prvý mesiac na prešovskej radnici v jej novej funkcii pozitívne. Za toto obdobie podľa jej slov získala jasnú predstavu o tom, ako bude vyzerať jej konkrétna agenda.

Ďurčanská sa na Mestský úrad (MsÚ) vrátila po 15-tich rokoch. Predtým na ňom rok a pol pracovala na finančnom odbore MsÚ, kde mala na starosti reštitúcie. „Cítim sa tu výborne, sú tu ľudia, ktorí sú mi známi ešte z môjho predchádzajúceho pôsobenia. Mám pocit, že ma privítali veľmi fajn, “ hodnotí návrat na MsÚ viceprimátorka, ktorá posledných deväť rokov strávila aj v poslaneckých laviciach mestského zastupiteľstva. „Ako komunálna politička sa stretávam s občanmi a teda mám informácie z prvej ruky. Pôsobenie na radnici mi dáva druhý pohľad na to, ako sa dajú veci riešiť. Je teda pre mňa výhodou, že získavam informácie z oboch strán, môžem totiž k veciam a problémom zaujať konštruktívne stanovisko, “ dodala K. Ďurčanská.

Zastupiteľstvo na svojom aprílovom zasadnutí spolu s jej vymenovaním schválilo okruh úkonov a činností, ktoré má ako viceprimátorka vykonávať. Patria tu kompetencie v oblasti školstva, sociálnych vecí, kultúry, koordinovanie umeleckej činnosti a spolupôsobenie pri formovaní sociálneho, rodinného a výchovného prostredia. „Tento okruh mi veľmi vyhovuje a vystihuje veci, ktoré vyplývajú z môjho naturelu. Cítim sa v tom naozaj dobre, “ zdôraznila K. Ďurčanská. Ako uviedla, v najbližšom čase má v pláne osobne zmapovať situáciu vo všetkých školských, sociálnych, ale aj ďalších zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. V tomto smere považuje za dôležitú aj spoluprácu s mimovládnymi organizáciami pôsobiacimi v daných sférach. Jednou z prvých vecí, ktorou sa chce vo svojej práci zaoberať, je odstraňovanie bariér v meste.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.