Utorok, 21. január 2020
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Viceprimátorka Ďurčanská sa cíti na úrade dobre

Zástupkyňa primátora mesta Prešov Katarína Ďurčanská hodnotí prvý mesiac na prešovskej radnici v jej novej funkcii pozitívne. Za toto obdobie podľa jej slov získala jasnú predstavu o tom, ako bude vyzerať jej konkrétna agenda.

Ďurčanská sa na Mestský úrad (MsÚ) vrátila po 15-tich rokoch. Predtým na ňom rok a pol pracovala na finančnom odbore MsÚ, kde mala na starosti reštitúcie. „Cítim sa tu výborne, sú tu ľudia, ktorí sú mi známi ešte z môjho predchádzajúceho pôsobenia. Mám pocit, že ma privítali veľmi fajn, “ hodnotí návrat na MsÚ viceprimátorka, ktorá posledných deväť rokov strávila aj v poslaneckých laviciach mestského zastupiteľstva. „Ako komunálna politička sa stretávam s občanmi a teda mám informácie z prvej ruky. Pôsobenie na radnici mi dáva druhý pohľad na to, ako sa dajú veci riešiť. Je teda pre mňa výhodou, že získavam informácie z oboch strán, môžem totiž k veciam a problémom zaujať konštruktívne stanovisko, “ dodala K. Ďurčanská.

Zastupiteľstvo na svojom aprílovom zasadnutí spolu s jej vymenovaním schválilo okruh úkonov a činností, ktoré má ako viceprimátorka vykonávať. Patria tu kompetencie v oblasti školstva, sociálnych vecí, kultúry, koordinovanie umeleckej činnosti a spolupôsobenie pri formovaní sociálneho, rodinného a výchovného prostredia. „Tento okruh mi veľmi vyhovuje a vystihuje veci, ktoré vyplývajú z môjho naturelu. Cítim sa v tom naozaj dobre, “ zdôraznila K. Ďurčanská. Ako uviedla, v najbližšom čase má v pláne osobne zmapovať situáciu vo všetkých školských, sociálnych, ale aj ďalších zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta. V tomto smere považuje za dôležitú aj spoluprácu s mimovládnymi organizáciami pôsobiacimi v daných sférach. Jednou z prvých vecí, ktorou sa chce vo svojej práci zaoberať, je odstraňovanie bariér v meste.
(ik)

Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
Otvorený list od Jiřího Raszku
Technický riaditeľ divízie demolácií spoločnosti CANNONEER group s.r.o. , pán Jiří Raszka, ktorý so svojím tímom zrealizoval hlavnú časť asanačných prác na bytovom dome č. 7 na Mukačevskej ulici, zasiela Prešovčanom otvorený list.
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Medzi 2600 novonarodenými Prešovčanmi v roku 2019 boli aj Surya či Zachej
Dlhoročne najrozšírenejšie mená novorodencov Jakub a Sofia v roku 2019 v Prešove vystriedali Michal a Ema. Opäť však máme aj bábätká s netradičnými menami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.