Utorok, 04. august 2020
Meniny má Dominik, Dominika | zajtra Hortenzia

Záujem o krytý bazén rastie, jeho osud je ale nateraz neistý

Prvé tri mesiace prevádzkovania krytého bazénu na Spojenej strednej škole Ľ. Podjavorinskej ukazujú, že záujem o jeho využívanie rastie. Bazén slúži verejnosti od 1. februára, kedy nadobudla účinnosť zmluva o jeho prevádzkovaní medzi mestom Prešov a Prešovským samosprávnym krajom (PSK), v zriaďovateľskej pôsobnosti ktorého je uvedená škola.

To, že záujem verejnosti o využívanie bazéna rastie, potvrdzuje zvyšujúci sa počet záujemcov o jeho využitie. Kým vo februári bol denný priemer 45 návštevníkov, v marci ich už bolo 101 a v polovici apríla stúpol ich počet už na 122 za deň. Mesto bude na základe nájomnej zmluvy bazén prevádzkovať už iba do konca júna, krytá plaváreň potom bude počas letných prázdnin zatvorená. Nateraz otázne je, ako to bude s bazénom od septembra. „Bola to taká dohoda, vyskúšať si na pár mesiacov ako to pôjde. Teraz je nutné do toho 1. septembra vyjasniť si vzťahy s PSK, “ uviedol Juraj Hurný (SDKÚ-DS), člen Mestskej rady, ktorá na svojom ostatnom zasadnutí odsúhlasila návrh na dotáciu na dofinancovanie nákladov súvisiacich s prevádzkou bazéna vo výške 130-tisíc korún. „Podstatné sú čísla. Ukazuje sa, že tento bazén má význam prevádzkovať. Do júna bude pod prevádzkou mesta a počas júla a augusta bude čas na to, aby sa doriešili vzťahy, kto bude tento bazén prevádzkovať ďalej, “ dodal ďalší člen MsR Anton Bidovský (SF). „Sú v podstate tri možnosti. Tá prvá, že bazén, ak to uzná za vhodné, obnoví VÚC, pod ktorú patrí, alebo sa nájde záujemca, ktorý by bol ochotný ho prevádzkovať, prípadne v tom bude pokračovať mesto, “ upresnil prednosta MsÚ v Prešove Jozef Višňovský. Mesto v súčasnosti zabezpečuje prevádzku bazéna štyrmi pracovníkmi a mesačne uhrádza zálohové platby za služby prenajímateľovi vo výške 310-tisíc korún.
(ik)

Súvisiace články
30.5.2007 Prešovčania budú mať krytý bazén aj v lete 3.1.2007 Prešov bude mať po rokoch verejný bazén
Mohlo by Vás zaujímať
Mesto Prešov pokračuje v kosení verejnej zelene
V Prešove sa od začiatku mája kosí verejná zeleň. Pracovníci postupne kosia líniovú a parkovú zeleň vo vlastníctve mesta.
Chodkyňa podľahla zraneniam pri dopravnej nehode
Včera (13.07.2020) popoludní došlo k dopravnej nehode v obci Ľubotice, na Ul. Prešovskej, chodkyňa zraneniam podľahla.
Mesto Prešov po štvrtý raz ocení najkrajšie predzáhradky a balkóny
Mesto Prešov vyhlasuje už 4. ročník súťaže o najkrajšiu predzáhradku a najkrajší balkón roka 2020. Novinkou je, že Prešovčania môžu okrem vlastnej záhradky prihlásiť aj tú, ktorú vo svojom okolí najviac obdivujú.
Prešovskí poslanci zmarili rokovanie mestského zastupiteľstva
(PREŠOV, 21.7.2020) Zvolané 14. zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Prešov dnes bolo zrušené z dôvodu neúčasti väčšiny poslancov. Tí sa na začiatku zasadnutia neprezentovali a zvyšok poslaneckého zboru nemohol prerokovať ani jeden z pripravených bodov, vrátane riešenia havarijných stavov v meste Prešov a odškodnenia rodín z Mukačevskej ulice.
Vlak Vojaka Švejka premáva počas leta od piatka do nedele. Nadväzuje naň aj autobusový spoj, ktorý vás prevedie Horným Zemplínom
Sezónny Vlak Vojaka Švejka, ktorý spája Medzilaborce s poľským mestom Sanok a Rzeszow, premáva počas tohto leta od piatka do nedele. Jeho prevádzka je naplánovaná do 6. septembra.
Pátranie po nezvestnej osobe
Vladimír PRISIAŽŇUK, nar. 25.01.1980, trvale bytom Čirč č. 299, okr. Stará Ľubovňa, prechodne klient Zariadenia pre seniorov – Domov sociálnych služieb Demjata č. 261
AKTUALIZÁCIA: Únik plynu na Jarkovej ulici
Na Jarkovej ulici došlo k poškodeniu plynového potrubia a úniku plynu.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK

Ďakujeme, že navštevujete portál pis.sk, naozaj si to vážime.

Používate rozšírenie na blokovanie prídavných modulov (adBlock, AdBlock Plus, Ghostery ... )?

Táto stránka je financovaná výlučne zo súkromných zdrojov a jedným z jej hlavných príjmov tvoria príjmy za zobrazovanie reklamy.
Žiaden z článkov nie je spoplatnený, všetky funkcionality poskytujeme zadarmo.

Pridajte si túto stránku medzi výnimky, aby sa Vám obsah zobrazoval správne a tento portál mohol aj naďalej fungovať.