Utorok, 21. január 2020
Meniny má Vincent | zajtra Zora

Záujem o krytý bazén rastie, jeho osud je ale nateraz neistý

Prvé tri mesiace prevádzkovania krytého bazénu na Spojenej strednej škole Ľ. Podjavorinskej ukazujú, že záujem o jeho využívanie rastie. Bazén slúži verejnosti od 1. februára, kedy nadobudla účinnosť zmluva o jeho prevádzkovaní medzi mestom Prešov a Prešovským samosprávnym krajom (PSK), v zriaďovateľskej pôsobnosti ktorého je uvedená škola.

To, že záujem verejnosti o využívanie bazéna rastie, potvrdzuje zvyšujúci sa počet záujemcov o jeho využitie. Kým vo februári bol denný priemer 45 návštevníkov, v marci ich už bolo 101 a v polovici apríla stúpol ich počet už na 122 za deň. Mesto bude na základe nájomnej zmluvy bazén prevádzkovať už iba do konca júna, krytá plaváreň potom bude počas letných prázdnin zatvorená. Nateraz otázne je, ako to bude s bazénom od septembra. „Bola to taká dohoda, vyskúšať si na pár mesiacov ako to pôjde. Teraz je nutné do toho 1. septembra vyjasniť si vzťahy s PSK, “ uviedol Juraj Hurný (SDKÚ-DS), člen Mestskej rady, ktorá na svojom ostatnom zasadnutí odsúhlasila návrh na dotáciu na dofinancovanie nákladov súvisiacich s prevádzkou bazéna vo výške 130-tisíc korún. „Podstatné sú čísla. Ukazuje sa, že tento bazén má význam prevádzkovať. Do júna bude pod prevádzkou mesta a počas júla a augusta bude čas na to, aby sa doriešili vzťahy, kto bude tento bazén prevádzkovať ďalej, “ dodal ďalší člen MsR Anton Bidovský (SF). „Sú v podstate tri možnosti. Tá prvá, že bazén, ak to uzná za vhodné, obnoví VÚC, pod ktorú patrí, alebo sa nájde záujemca, ktorý by bol ochotný ho prevádzkovať, prípadne v tom bude pokračovať mesto, “ upresnil prednosta MsÚ v Prešove Jozef Višňovský. Mesto v súčasnosti zabezpečuje prevádzku bazéna štyrmi pracovníkmi a mesačne uhrádza zálohové platby za služby prenajímateľovi vo výške 310-tisíc korún.
(ik)

Súvisiace články
30.5.2007 Prešovčania budú mať krytý bazén aj v lete 3.1.2007 Prešov bude mať po rokoch verejný bazén
Mohlo by Vás zaujímať
Asanácia poškodeného bytového domu na Mukačevskej ulici (AKTUALIZÁCIA)
Mesto Prešov reaguje na nepodložené informácie týkajúce sa objednávky na záchranné práce a výberu firmy šíriace sa na sociálnych sieťach
Otvorený list od Jiřího Raszku
Technický riaditeľ divízie demolácií spoločnosti CANNONEER group s.r.o. , pán Jiří Raszka, ktorý so svojím tímom zrealizoval hlavnú časť asanačných prác na bytovom dome č. 7 na Mukačevskej ulici, zasiela Prešovčanom otvorený list.
AKTUALIZÁCIA: Mesto Prešov vyplatilo poškodeným obyvateľom z Mukačevskej ulice už takmer pol milióna eur
Mesto Prešov zrealizovalo ďalšie úhrady z oficiálneho darovacieho účtu pre poškodených obyvateľov z Mukačevskej ulice. Zatiaľ bolo prerozdelených 523 500 eur.
Stanovisko mesta Prešov - záchranné práce Mukačevská
Objednávka v objeme 1,1 milióna eur na záchranné práce v rámci mimoriadnej situácie, ktorá bola vyhlásená dňa 06.12.2019 o 12.35 hod. na území mesta Prešov je iba predbežná a jej výška sa môže meniť v závislosti od reálne vykonaných záchranných prác.
Prvou Prešovčankou v roku 2020 je malá Jasmínka
V prešovskej nemocnici bolo rušno už od prvých minút nového roka. Ako prvý sa v roku 2020 vypýtal na svet malý Maximilián. Na prvého Prešovčana či Prešovčanku sme takisto nemuseli čakať dlho. V prvý deň nového roka sa tesne popoludní narodila malá Jasmínka.
Obnovené historické oplotenie opäť skrášľuje Františkánske námestie
Historický múr pre Kostolom sv. Jozefa v Prešove bol dlhodobo v zlom stave. Mestu Prešov sa však jeho obnovu podarilo úspešne zrealizovať a oplotenie tak po rokoch opäť skrášľuje Františkánske námestie.
Medzi 2600 novonarodenými Prešovčanmi v roku 2019 boli aj Surya či Zachej
Dlhoročne najrozšírenejšie mená novorodencov Jakub a Sofia v roku 2019 v Prešove vystriedali Michal a Ema. Opäť však máme aj bábätká s netradičnými menami.
Inzercia
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
Kancelárske priestory

Prenajmeme kancelárske priestory na Plzenskej ulici č. 2 v Prešove. Výhodný nájom a internet v cene.

0905324336 | | cena: dohodou
Reality: Dám do prenájmu
Reality: Dám do prenájmu
kancelárske priestory v Prešove UNICENTRUM

Prenajmem kancelárske priestory v širšom centre Prešova na Kúpeľnej ulici č. 6. Výhodou je parkovanie zdarma. V budove je optický internet. Bližšie informácie:http://www.kancelariepresov.sk/

0905841632 |
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním súborov cookies, ktoré slúžia na poskytovanie služieb, personalizáciu reklám a analýzu návštevnosti.
OK
Pri zobrazovaní stránky používate aktívny script na blokovanie prídavných modulov (adBlocker). Pre správne zobrazenie všetkých sekcií ho deaktivujte.